Żywiec a rejestr połowów

/ 97 odpowiedzi
GRZENIO75


Kolego Maćku, nie masz do końca racji. W okręgu Katowice każda ryba umieszczona w siatce musi być wpisana w rejestr. Nie ma czegoś takiego jak wpisywanie po zakończeniu połowu.

U nas trzeba rybę przechowywaną w siatce zapisać, bo bez tego wpisu nie można jej przechowywać. Inna rzeczą jest, że postępując etycznie, będziemy w siatce przechowywać tylko rybę przeznaczoną do zabrania z łowiska, bądź przeznaczoną do użycia jako przynęta, ale nie ma to nic wspólnego z obowiązkiem notowania ryb. 

Reasumując, ryba przeznaczona na żywca czy na trupa, czy tez do zjedzenia z rodzina czy znajomymi, jest rybą złowioną przeznaczoną na utratę przez dany zbiornik. KAŻDA TAKA RYBA MUSI BYĆ WPISANA  W REJESTRZE  - w Katowickim okręgu oczywiście, bo tu nie ma czegoś takiego jak wpisywanie po zakończeniu połowu. 

Jest to wydaje mi się normalne bo zapobiega podmianie ryb w siatce ( np. łowiąc większą wypuszczasz mniejszą) bo jest to prawnie zabronione.

Tak więc obojętnie jak złowisz rybę, czy zębami, czy łapkami, czy na wędkę, czy podrywką, wkładając rybę do siatki lub sadzyka masz obowiązek ją wykazać w rejestrze.

Miłej zabawy   :-)

 Lealea ja też wędkuję w tym okręgu.Jeśli chodzi o ryby stosowane na żywca np:płoć to moim rozumowaniem niezależnie od tego jak ją złowisz wpisujesz nr:17 i to wszystko.Po zakończeniu wędkowania  liczysz te płocie które jadą z tobą i wpisujesz wynik.Te które wracają do wody się nie liczą.Te które zabierasz dodatkowo w domku ważysz i wpisujesz wagę.Pozdrawiam...

(2011/03/16 15:28)

u?ytkownik66827


GRZENIO75. Skoro wędkujesz w tym samym okręgu, to chyba źle rozumiesz nasze przepisy. W rejestrach połowu dotychczas wpisywało się datę i numer łowiska oraz gatunek (np.17) i każdą sztukę złowioną zaznaczało się pionową kreseczką w kratce ( ilość sztuk) obok numeru gatunku który wpisałeś.  Licząc te kreseczki otrzymujesz wynik, który powinien się zgadzać z ilością ryb w siatce. Nie wiem jak w nowych rejestrach, bo jeszcze nie mam, ale do tej pory było jak mówię. Wydaje mi się kolego ze mijasz się z przepisami. Jedynie wagę można wpisać w domu. Choć tego też nie rozumiem, bo jeśli dany gatunek ma limit wagowy, to jak kurka wodna można przestrzegać przepisów nie ważąc ryb na łowisku?

Ostrzegam cie kolego, że kontrola może cię drogo kosztować, ponieważ jak mówiłem, w naszym okręgu musi się zgadzać stan siaty z rejestrem i wpisanie samego numeru gatunku (np17) nie mówi nic kontrolującemu. TY MASZ MIEĆ KAŻDĄ RYBKĘ ZAZNACZONĄ W REJESTRZE, NAWET TĘ KTÓRA NIE MA NUMERU, BO WTEDY MASZ RUBRYKĘ DLA TYCH RYB PRZEZNACZONĄ A OPISANĄ JAKO  "inne".

(2011/03/16 16:15)

u?ytkownik66827


Lealea ja też wędkuję w tym okręgu.Jeśli chodzi o ryby stosowane na żywca np:płoć to moim rozumowaniem niezależnie od tego jak ją złowisz wpisujesz nr:17 i to wszystko.Po zakończeniu wędkowania  liczysz te płocie które jadą z tobą i wpisujesz wynik.Te które wracają do wody się nie liczą.Te które zabierasz dodatkowo w domku ważysz i wpisujesz wagę.Pozdrawiam...





Grzenio pokaż mi gdzie jest przepis który zawiera to o czym pisałeś? Bo ja nie znajduję żadnego zapisu rozgraniczającego ryby do zabrania z łowiska, a ryby przeznaczone na przynętę. Nie ma takiego przepisu i ryba rybie równa jest. Każda ryba ma być wpisana. Okręg Katowice tak ma, chyba ze mi pokażesz jakiś przepis mówiący inaczej.

(2011/03/16 16:18)

u?ytkownik66827


A tu jest czarno na białym co i jak po nowemu prosto ze strony PZW Katowice:

cytuję:

Wędkarz przed ponownym rozpoczęciem łowienia wypełnia w rejestrze następujące rubryki:

- ,,gatunek ryby” - wpisać symbol gatunku,
- ,,sztuk” - oznaczyć sztukę pionową kreską,
- ,,cm” - wpisać drobnymi cyframi długość ryby

( Przykład na str 6 )

3. Uzupełnienie rubryki ,,kg” - dotyczącej wagi ryb wymienionych w punkcie 2 może być dokonane po opuszczeniu łowiska (po dokładnym zważeniu w domu).

4. Po złowieniu następujących gatunków ryb Okoń - 15, Płoć -17, ,,Inne'' – 19, Ukleja - 21, Krąp - 22, Karaś - 23, wpisuje się do rejestru symbol gatunku, a po zakończeniu wędkowania ich ilość i wagę.


(2011/03/16 16:26)

u?ytkownik66827


Punkt 4 jest nowy. Ale dobrze że w ogóle został napisany. To kończy dywagacje. Częściowo dzięki zmianom  się myliłem, przyznaję, jednak  też miałem wiele racji. (2011/03/16 16:28)

JaroDaw


A tu jest czarno na białym co i jak po nowemu prosto ze strony PZW Katowice:

cytuję:

Wędkarz przed ponownym rozpoczęciem łowienia wypełnia w rejestrze następujące rubryki:

- ,,gatunek ryby” - wpisać symbol gatunku,
- ,,sztuk” - oznaczyć sztukę pionową kreską,
- ,,cm” - wpisać drobnymi cyframi długość ryby

( Przykład na str 6 )

3. Uzupełnienie rubryki ,,kg” - dotyczącej wagi ryb wymienionych w punkcie 2 może być dokonane po opuszczeniu łowiska (po dokładnym zważeniu w domu).

4. Po złowieniu następujących gatunków ryb Okoń - 15, Płoć -17, ,,Inne'' – 19, Ukleja - 21, Krąp - 22, Karaś - 23, wpisuje się do rejestru symbol gatunku, a po zakończeniu wędkowania ich ilość i wagę.


No to kol @GRZENIO75 dobrze robi,po złapaniu płoci wpisuje tylko symbol, a po zakończeniu wędkowania, wpisuje te które zabiera. (2011/03/16 16:34)

JaroDaw


Punkt 4 jest nowy. Ale dobrze że w ogóle został napisany. To kończy dywagacje. Częściowo dzięki zmianom  się myliłem, przyznaję, jednak  też miałem wiele racji.



Myślę kolego, że zawsze, odkąd pojawiły się rejestry, ryby objęte limitem wagowym tak się wpisywało. (2011/03/16 16:46)

bluehornet


2.    Każda ryba z gatunku objętego limitem ilościowym określonym przez Rozporządzenie wydane na podstawie Ustawy o rybactwie śródlądowym  z dnia 18.04.1985 r. z późniejszymi zmianami, Regulamin Amatorskiego Połowu Ryb uchwalony przez ZG PZW w Warszawie oraz Zezwolenie na amatorski połów ryb w obwodach rybackich oraz innych wodach udostępnionych do połowu przez Okręg PZW w Krakowie w 2011 r. po złowieniu i zatrzymaniu musi być niezwłocznie (przed ponownym zarzuceniem wędki do wody) odnotowana w rejestrze połowu w odpowiedniej kolumnie; „Gatunek", „Ilość"  i „Długość".

3.    Pozostałe, gatunki ryb złowione i zabierane z wód  należy po zakończeniu wędkowania wpisać zgodnie z powyższą zasadą, w przypadku większej ilości ryb niż dwie sztuki tego samego gatunku, wystarczy wpisać „Gatunek", „Ilość"  i łączną  szacunkową wagę.

4.    Na wodach obwodu rybackiego  rzeki Raby nr 4 na odcinku od mostu drogowego w miejscowości Dobczyce do mostu drogowego w Gdowie, rzeki Rudawy nr 1 na odcinku od mostu kolejowego w Zabierzowie do jazu w Szczyglicach oraz rzeki Szreniawy nr 1 na odcinku od mostu drogowego na trasie Czaple Wielkie - Szczepanowice do młyna w miejscowości Kacice  wszystkie gatunki ryb po złowieniu należy natychmiast wypuścić do wody, a fakt ten odnotować w Rejestrze połowu ryb w tabeli nr 2.                                                                                    Tak wygląda kilka punktów  z zezwolenia ZO PZW Kraków - jak widać , każdy Okręg wprowadził sobie inny regulamin prowadzenia rejestru połowu- tak , ze nie ma o co się kłócić . Pozdrowienia . (2011/03/16 16:46)

krzychu64


Punkt 4 jest nowy. Ale dobrze że w ogóle został napisany. To kończy dywagacje. Częściowo dzięki zmianom  się myliłem, przyznaję, jednak  też miałem wiele racji.



Myślę kolego, że zawsze, odkąd pojawiły się rejestry, ryby objęte limitem wagowym tak się wpisywało.

Witam wszystkich.
JaroDraw jak tylko pamiętam w naszym okręgu zawsze tak właśnie było odkąd zostały wprowadzone rejestry. (2011/03/16 17:59)

JaroDaw


Nikt się nie kłóci Grzesiu, kolega @lealea się zakręcił trochę ;))) (2011/03/16 18:01)

u?ytkownik66827


JaroDaw  w mojej okolicy zawsze notowaliśmy każdą rybę. Zawsze się wkurzałem jak trzeba było robić roczne podliczenie, bo każdą kreseczkę trzeba było policzyć. Zapis który podałem znalazłem dopiero teraz na stronie PZW Katowice i myślę, że został niejako dodany z powodu zmian samych rejestrów, zezwoleń i wprowadzenie podrywki. Wcześniej takiego zapisu nie widziałem, a kontrole potwierdzały moją tezę. Teraz jest inaczej i się z tego cieszę, jednak nie czuję się bynajmniej zakręcony w tej sprawie, po prostu przyjmuje nowość do wiadomości, bo mniemam, że to nowość. (2011/03/16 18:10)

dziadek2


Rzadko komentuję ale często czytam tematy na forum różna tematyka ale to co się dzieje od dłuższego czasu to woła o pomstę do nieba : jakieś okręgi których jest więcej niż województw nie jasne przepisy dotyczące połowów (różnie można interpretować w każdym okręgu są jakieś inne wytyczne)to może niedługo nad wodę będziemy musieli zabrać sekretarkę księgową i prawnika naprawdę ten kraj jest KRAINĄ WIELKICH JAJ. Pozdrawiam kolegów po kiju i aby w przyszłości ZG PZW  zajął się sprawami wędkarzy członków PZW a nie tylko wycieczkami do Norwegi Hiszpanii za składki członkowskie  za swoje mogą sobie jeździć gdzie im się rzewnie podoba i nawet na 6-cio miesięczne sympozja nie tylko 3 dniowe ale za SWOJĄ KASĘ.  (2011/03/16 18:11)

dziadek2


dodam jeszcze co do porozumień to było nie jednokrotnie poruszane ale ustawodawca tego przepisu nie zastanawiał się że trzeba było by zmienić nazwę z PZW na Okręgowy Związek Wędkarski a w przyszłości może dojść do takiej sytuacji ( teoretycznie) że komuś po kłótni z żoną lub kolegą  przyjdzie pomysł zrobić Powiatowe Okręgi Wędkarskie albo Gminne . (2011/03/16 18:19)

u?ytkownik66827


Święte słowa Dziadek, święte słowa. To jest paranoja co się z tym PZW dzieje. Rozdrobnienie, marazm, zatwardzenie i cyrk oraz jajca jak berety. A nad tym wszystkim pan generał rodem z najczerwieńszej komuny. Żenada i smród. A mogło by być normalnie. (2011/03/16 18:47)

u?ytkownik66827


Ile to już generał nam miłościwie panuje? Może drugą emeryturę dostanie za królowanie w PZW? A jakie musi mieć lobby po swojej stronie że tak dzielnie się trzyma i wybory wygrywa! (2011/03/16 18:49)

kutwa-run1


Według mnie ryba przeznaczona do zabrania ( jest to oczywiste wtedy gdy wpuścimy ją do siatki) musi byc wpisana do rejestru ( gatunek, długośc ). Ryby traktowane jako przyłów a wrzucone do siatki traktowane są jako ryby przeznaczone do zabrania. Natomiast jeśli chodzi o pozostałe przepisy dotyczące " wprowadzania " ryb są one dla mnie czarną magią której nie mogę pojąc. Tak szczerze mówiąc do tej pory wprowadzałem konie do stajni a krowy do obory ( alkohol rzadko ). (2011/03/16 19:56)

ryukon1975


Najzabawniejsze jest że te niby "regulaminy" i "ustawy" każdy interpretuje na własny sposób,co jest jak najbardziej zrozumiałe bo są napisane niejednoznacznie i niejasno.Niestety z tego powodu gdybym tu opisał swoje postępowanie z rejestrem połowów połowa ludzi na forum zwyzywa mnie od kłusowników bo oni dany przepis rozumieją inaczej.
Jedyne rozsądne rozwiązanie to traktować te niby "przepisy" z sporym dystansem i nie pozwolić dać się skłócać półgłówkom na górze każdym paragrafikiem.
Dla naszego wspólnego dobra robię więc  po swojemu i nie wnikam jak wypełniają papierek inni. (2011/03/16 20:48)

GRZENIO75


GRZENIO75. Skoro wędkujesz w tym samym okręgu, to chyba źle rozumiesz nasze przepisy. W rejestrach połowu dotychczas wpisywało się datę i numer łowiska oraz gatunek (np.17) i każdą sztukę złowioną zaznaczało się pionową kreseczką w kratce ( ilość sztuk) obok numeru gatunku który wpisałeś.  Licząc te kreseczki otrzymujesz wynik, który powinien się zgadzać z ilością ryb w siatce. Nie wiem jak w nowych rejestrach, bo jeszcze nie mam, ale do tej pory było jak mówię. Wydaje mi się kolego ze mijasz się z przepisami. Jedynie wagę można wpisać w domu. Choć tego też nie rozumiem, bo jeśli dany gatunek ma limit wagowy, to jak kurka wodna można przestrzegać przepisów nie ważąc ryb na łowisku?

Ostrzegam cie kolego, że kontrola może cię drogo kosztować, ponieważ jak mówiłem, w naszym okręgu musi się zgadzać stan siaty z rejestrem i wpisanie samego numeru gatunku (np17) nie mówi nic kontrolującemu. TY MASZ MIEĆ KAŻDĄ RYBKĘ ZAZNACZONĄ W REJESTRZE, NAWET TĘ KTÓRA NIE MA NUMERU, BO WTEDY MASZ RUBRYKĘ DLA TYCH RYB PRZEZNACZONĄ A OPISANĄ JAKO  "inne".


Nie masz nowego rejestru i zezwolenia ???!!!To po co się wkur.... i ostrzegasz mnie KOLEGO!!!Myślałem że data i numer łowiska są sprawa oczywistą!!!Resztę poczytaj jak będziesz miał aktualne...Nara... (2011/03/16 20:55)

GRZENIO75


Lealea ja też wędkuję w tym okręgu.Jeśli chodzi o ryby stosowane na żywca np:płoć to moim rozumowaniem niezależnie od tego jak ją złowisz wpisujesz nr:17 i to wszystko.Po zakończeniu wędkowania  liczysz te płocie które jadą z tobą i wpisujesz wynik.Te które wracają do wody się nie liczą.Te które zabierasz dodatkowo w domku ważysz i wpisujesz wagę.Pozdrawiam...





Grzenio pokaż mi gdzie jest przepis który zawiera to o czym pisałeś? Bo ja nie znajduję żadnego zapisu rozgraniczającego ryby do zabrania z łowiska, a ryby przeznaczone na przynętę. Nie ma takiego przepisu i ryba rybie równa jest. Każda ryba ma być wpisana. Okręg Katowice tak ma, chyba ze mi pokażesz jakiś przepis mówiący inaczej.

Ja je rozgraniczyłem!!!!????ZACYTUJ ALBO CZYTAJ CO KTOŚ PISZE!!!!!!!!!!!! (2011/03/16 21:01)

JaroDaw


JaroDaw  w mojej okolicy zawsze notowaliśmy każdą rybę. Zawsze się wkurzałem jak trzeba było robić roczne podliczenie, bo każdą kreseczkę trzeba było policzyć. Zapis który podałem znalazłem dopiero teraz na stronie PZW Katowice i myślę, że został niejako dodany z powodu zmian samych rejestrów, zezwoleń i wprowadzenie podrywki. Wcześniej takiego zapisu nie widziałem, a kontrole potwierdzały moją tezę. Teraz jest inaczej i się z tego cieszę, jednak nie czuję się bynajmniej zakręcony w tej sprawie, po prostu przyjmuje nowość do wiadomości, bo mniemam, że to nowość.


No to powiem Ci, że jestem w szoku, bo ile tych kresek trzeba tam zmieścić, by uzbierać limit 5kg uklej płoci itp ?  (2011/03/17 09:25)

u?ytkownik66827


Nie przesadzajmy JarDaw. Limit 5 kilo płoci, uklei ? - nigdy nie wędkowałem w taki sposób żeby tyle drobiu do domu brać. Jeśli uklejki to kilkanaście większych, a jak płocie to kilka takich powyżej 30 cm. Dawałem radę. Ale i tak liczenie tego to była zgroza. (2011/03/17 12:11)

JaroDaw


Nie przesadzajmy JarDaw. Limit 5 kilo płoci, uklei ? - nigdy nie wędkowałem w taki sposób żeby tyle drobiu do domu brać. Jeśli uklejki to kilkanaście większych, a jak płocie to kilka takich powyżej 30 cm. Dawałem radę. Ale i tak liczenie tego to była zgroza.

 
hehe Ja nie sugeruje że tyle wleczesz do domu, wiem jednak że tacy są i to może miało zniechęcać . hehe pozdrawiam (2011/03/17 13:55)

szymo


Drodzy koledzy,należę do okręgu Mazowieckiego w naszej instrukcji rejestru połowu są trzy punkty 
1.Datę i łowisko wpisujemy przed rozpoczęciem wędkowania.
2.Gatunek i liczba sztuk wypełniamy po zakończeniu łowienia.Rejestr obejmuje tylko te ryby,które zabieramy z łowiska
3.Masa kg może być wypełniona póżniej
Myślę że wszystko jasne.A jeżeli chodzi o podrywkę to mogę z niej korzystać jeżeli na moim zezwoleniu jest napisane ZEZWOLENIE NA AMATORSKI POŁÓW RYB WĘDKĄ.                                                                                                                (2011/03/17 18:37)

Romuald55


Kolego dziadek 2 ...masz niestety racje i może się zdarzyć,jak chcą niektórzy z ZG PZW że wszystkie nasze pieniądze będą przeznaczane na sport wyczynowy garstki wędkarzy,czy raczej pseudo wędkarzy wyczynowców.Czas najwyższy zmienić wszystkie władze w najbliższych wyborach do władz PZW.Wędkarstwo polskie zaczyna schodzić na psy. (2011/03/17 20:12)

arus


Witam to ja doleje oliwki do ognia. Czy opłacajac składki nie powinienem dostać rejestrow okregów z którymi Kielce podpisały porozumienia ? Dodam jeszcze ze pytajac MĄDRYCH działaczy tak ich nazwijmy usłyszałem ze mam w pisywac wszystko w rejestr kielecki (2011/03/17 21:10)