Złów-wypuść.....odłowimy-sprzedamy

/ 196 odpowiedzi / 3 zdjęć
umicha

Chodzi mi o to że pzw handluje rybami z odłowów kontrolnych ,, co zrobicie z tymi rybami ? Jak to co sprzedamy '' . Muszą być jakieś ślady , tylu jest wędkarzy a niema nikogo z wiedzą prawną jak im się dobrać do skóry ? Tak idealnie jest tam prowadzona rachunkowość ? Kto daje zlecenie odłowów , sprzedaży i jak księgowane są dochody ze sprzedaży tych ryb ? PZW to chyba nie działalność gospodarcza bo jeśli tak to vat czy ryczałt . Zachłanność , łakomstwo ,chciwość, pycha , chamstwo . W końcu ktoś się musi udławić . Chce być w normalnym pzw . (2017/01/11 20:16)

Artur z Ketrzyna

Chodzi mi o to że pzw handluje rybami z odłowów kontrolnych ,, co zrobicie z tymi rybami ? Jak to co sprzedamy '' . Muszą być jakieś ślady , tylu jest wędkarzy a niema nikogo z wiedzą prawną jak im się dobrać do skóry ? Tak idealnie jest tam prowadzona rachunkowość ? Kto daje zlecenie odłowów , sprzedaży i jak księgowane są dochody ze sprzedaży tych ryb ? PZW to chyba nie działalność gospodarcza bo jeśli tak to vat czy ryczałt . Zachłanność , łakomstwo ,chciwość, pycha , chamstwo . W końcu ktoś się musi udławić . Chce być w normalnym pzw .

Udławią się jak pójdziesz na wybory, i oddasz głos na innych, a tym nie udzielisz absolutorium.
Inna droga to uchwała i wniosek do Krajowego zjazdu delegatów. Ale najpierw ten wniosek muszą poprzeć inni wędkarze obecni na walnym.

A jak moje słowa nie wystarczą by przekonać innych. To może Rzecznika Praw Obywatelskich? (2017/01/14 12:57)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

kedzio

Ja, to cię Artur z jednej strony podziwiam. Tak zatwardziałego wroga PZW jeszcze nie spotkałem na swojej drodze. Życzę dużo zdrowia, bo będzie ci potrzebne.  Ale wspomnisz moje słowa i to już niedługo, a powiadam ci,  - twoje kości będą bielały wśród szarych, zakurzonych otmętów przeszłości i nawet pies z kulawą noga nie przyjdzie na nie nalać. Tak skończysz - albo w czeluściach zapomnienia, albo w wariatkowie.
Obym był złym prorokiem, bo nawet wrogowi tak źle nie życzyłbym w życiu.

(2017/01/15 12:24)

umicha

Kedzio  przesadza , przepraszam Cię ale to typowa wypowiedź kanapowej pierdoły - czyli lepiej nie robić nic i krytykować tych co robią cokolwiek i tak jest najbezpieczniej . Nie podobno że Artur ,,wróg pzw'' stał się naszym wrogiem , no chyba że stołka się dorobi . 
Artur jeśli znasz się na paragrafach to dobrze i jeśli potrafisz je wykorzystać dla poprawy naszych łowisk to jeszcze lepiej . Do mnie te tzw. ordynacje nie przemawiają -chodze na zebrania co roku,  ale co mam Ci powiedzieć jak w kole jest tylko powietrze a tu silnik szlag trafił . A ja mówię szrot - do wymiany. (2017/01/15 22:57)

kedzio

Artur o paragrafach wie tyle, co statystyczny Kowalski, a jego wojna z PZW to tylko kupa bezsensownych tekstów na portalach wędkarskich. Tylu jest reformatorów, ale jakoś armii nie widać, jeno tego jenerała bez buławy. Jesteś taki bojownik, to spiknijcie sie razem do kupy, zbierzcie kilkanaście tysięcy takich jak wy bojowników i zróbcie porządek.  Moze i jestem kanapowym pierdołą, ale po trzydziestu kilku latach działalności społecznej, gdzie traciłem własną kasę, poświęcałem czas, zarywałem noce, doszedłem do wniosku, ze jeśli ktoś chce działać społecznie, to działa... az mu się odwidzi. I na tym koniec. Zaś szczekaczy, podburzaczy, krzykaczy, ujadaczy.... jest wielu! Tylko żaden z nich nie ma pojęcia, jak się za to zabrać. Jestem już za stary na podobne gierki - życzę powodzenia.
  (2017/01/19 06:07)

Jakub Woś

Artur stara się zrobić coś dobrego. Raz robi to lepiej raz gorzej.  Jak ktoś nie chce pomagać ok, nie ma sprawy ale nie wiem czemu ma służyć czepianie się go i porównywanie? Co mądrego czy dobrego z tego wyniknie? Chcesz - pomóż, nie chcesz pomagać to choć nie przeszkadzaj. (2017/01/19 18:18)

kedzio

Te. Adwokat. To jest forum. Tu się można wypowiadać we wszystkich wątkach zgodnie z własnymi przekonaniami. No chyba, że jesteś jednym z tych jedynie "prawych i sprawiedliwych"... to by wiele tłumaczyło, że rozkazujesz komuś co ma mówić a może i myśleć. Chwała Wszechmocnemu, że skonstruował świat według własnych zasad, bo na to wpływu nie masz, choć widać, że bardzo byś chciał.
To tyle Księciuniu, czy Towdee, czy tam kim tam jesteś.
  (2017/01/20 21:09)

Jakub Woś

Artur, rób swoje. Nie przejmuj sie ludźmi którzy myślą, że forum to miejsce na wylewanie swoich żalów i leczenie kompleksów. Forum służy do rzeczowej dyskusji. Trzymam za Ciebie kciuki. (2017/01/21 15:50)

kedzio

Racja. Panie Woś. Nie wylewaj tu swych frustracji. Możesz sie ze mna nie zgadzać - takie masz prawo, natomiast nie baw sie tu w psychologa, bo sam masz jakieś problemy emocjonalne. A jak chcesz wojny, to tylko powiedz. I co to jest "rzeczywista dyskusja"? Czy według ciebie to dyskusja z samym sobą, tylko pod jeden wzorek? Tak postrzegasz dyskusję?! Cóż mnie to obchodzi?!
Ja uważam, że Artur to zwykły krzykacz, a na przepisach i prawie zna się jak kowboj na frędzlach - niby ma ich pełno na wszystkim, ale nie ma pojęcia po co mu potrzebne. Nic facet nie zdziała, narobi tylko dymu i smrodu. To jest moje zdanie i zgodnie z moim prawem je wygłaszam.

Nie podoba sie panie woś? Idź pan na skargę do CBŚ.
  (2017/01/21 20:02)

roman76

Koledzy Jakub Woś i kedzio  temat wątku jest  złów wypuść i wpisy powinny dotyczyć tego wątku,Wasze dogryzania proszę załatwiać za pomocą priv,następne tego typu wymiany zdań będę usuwał bez ponownego ostrzegania (2017/01/21 21:22)

Artur z Ketrzyna

Artur, rób swoje. Nie przejmuj sie ludźmi którzy myślą, że forum to miejsce na wylewanie swoich żalów i leczenie kompleksów. Forum służy do rzeczowej dyskusji. Trzymam za Ciebie kciuki.

Przeczytałem 3 ostatnie posty, i do tego się odniosę.
A aby morer nie usuną go nawiążę do tematu watku.

Każdy z nas chce by pływało sporo ryb w naszych wodach i fajnie sie je łowiło. Dlatego krzyczy żeby je wypuszczać i ustalać limity i wymiary.
Wszytko pięknie. Tylko czemu tego też nie próbujemy zrobić na walnym czy uczestnicząc w wyborze ludzi którzy nas będą reprezentować?

I tu Wam skruce wybory w kole do którego należę. Wchodzę na salę i już wiem że przegrałem :-D
Czemu bo na sali jest aż 17 osób. Tylko ze w tych 27 osób to 26 kumpli i rodzinka tych pseudo działaczy. 2 młodych.
Wiecie co słyszałem od ludzi? Że Młotkowski pierwsza kadencję i tyle zrobił" kur za piał on to z 3 kadencje, ja tylko byłem 2 lata tej kadencji. I to ja wprowadziłem itd. Bo on mówił Że nie trzeba nie będzie i takie tam.
Przegrałem z kretesem. Bo ludzie co przed wyborami mieli być, nie byli. :-)
Mniejsza z tym. Wniosek o dodatkowe zarybienie przepadł Bo na wybory wstawił się jak zwykle Lichodziejewski z ZO i powiedział że jak pisze na zarybienia, to to znaczy że na dodatkowe. Dobry przekręt dla tych co im wierzą. Bo skąd będą wiedzieć co to dodatkowe zarybienie czy nie? Czy mają operat rybacki, i wykaz zarybień? NIE to się nie domyślą że są nabici w butelkę.
Był i Menżyński, chciał coś beknąć ale podniosłem wydruk jego meila i powiedziałem ze on sam pisze że niszczy dowody w sprawie :-)
Tłumaczyłem ludziom czemu jest ważne wybieranie delegatów itd, pokazałem też posmo RPO, sam nie mogłem startować na delegata bo oni że i tak muszą się poierać o ordynacje ZG.
Oki...
No ale się dowiedziałem że Starostwo swą uchwałą Powołało Kętrzyńską SSR. W Zezwoleniu mam nawet nr tel. Tak więc nawiązując do tematu teraz ci nieetyczni wędkarze będą musieli wypuszczać rybki nie wymiarowe te chronione ponad limit itd.

I ja zwykle. Po wyborach wyszedłem Ci młodzi do mnie podeszli i mówią ale pan się zna na tych sprawach itd. Kedzio na wyborach pokazałem ludziom Operat rybacki obwodu nr 68, inne przepisy itd.
Tak więc znam się, może nie geniutsz itd, ale wystarczająco się znam, a jak czegoś nie wiem to nie ma problemu poczytać poradzić się zaprzyjaźnionego prawnika i się dowiedzieć co i jak.
Ci dwaj ludzie żalili się że poszli do Młotkowskiedo w sprawie pomostów bo nie ma jak z brzegu łowić. Usłyszeli ihc argumentacje na nie i się zniesmaczyli. Ponoć prawo nakazuje by firma to stawiała
.BU HA HA.
Wymieniliśmy się telefonami mi mo ze głosowali przeciw mojej osobie bo widzę że zrozumieli i chcą coś zadziałać.
Teraz nie wiem czemu, mam jeden plan do zrealizowania. Jaki Kedzio wybacz ale nie powiem. Bo wymienieni tu ludzi i inni "ich ziomki", śledzą mnie i tu.
I nie cchę by się do tego przygotowali :-)
I nie mam zamiaru wypruwać sobie żył by do tego dojść. No chyba że będzie ta grupka osób i zrobimy to. :-)
Kurcze czemu nie pomyślałem wcześniej o tej opcji? Pomyślałem o podobnej, ale inny człowiek prosił i obiecał coś...

A wiesz czemu Lichodziejewski tak broni tych obecnych działaczo-delegatów? Bo jest delegatem koła Rast, a w okręgu jego poparcie się powoli kruszy, tak wiec w zamian za jego farmazony ma 4 głosy na jego kandydaturę do Delegata Okręgu.
  (2017/01/22 15:34)

kedzio

Sprawy lokalnych środowisk i kół PZW są raczej słabo znane ogółowi członków tegoż stoważyszenia. Podziwiam, ale z drugiej strony uważam za idiotę tego, kto usiłuje z lokalnej sprawy zrobić ogólnokrajową aferę, podczas kiedy nie ma najmniejszych szans zrobić większego szumu nawet w tej małej, lokalnej społeczności. Zabieranie się za wielką walkę od d*y strony nic nikomu dobrego nie przyniesie. Najpierw należałoby zdobyć zaufanie większej liczby wędkarzy i z nimi, masowo ruszyć na bój. Wkładanie kija w mrowisko, oskarżanie bez poparcia dowodów i bez grupy ludzi stojącej za plecami w celu wsparcia, nie jesteś zdolny nawet pierdnąć. To nie jest to samo co własna rodzina. W rodzinie wystarczy użyć kilku mocnych argumentów i pogodzić się z ewentualnym rozwodem. Tu sprawa jest inna! Kto chce walczyć z molochem, ten musi zgromadzić wiele środków tak prawnych, jak społecznych, cywilnych, i finansowych. Będziesz się szlajał po sądach, ale nikt ci nie da grodsza na prawników! Za to twoi oponenci będą mieć adwokatów z górnej półki. Polegniesz jak pomnik Huseina.  Walka z tą zgnilizną powinna się toczyć nie na szczeblu twojego zasranego grajdoła, jeno na szczeblu krajowym. Ty i kilku kolesi nie zrobicie kompletnie nic w starciu z DEUS EX MACHINĄ! Jesteś zwyczajnie .... ( jak się to mawia na Śląsku) ... zbyt usrany..........
Tu złośliwości raczej nie szukaj. Zwyczajnie staram sie uświadomić ci, żeś jest dla nich zwyczajnym zerem i twoje zdrowie kiedyś się skończy... a układ będzie dalej trwał - nawet medalami ich obwieszą. A ty będziesz w samotności z Alicją Łapińską spędzał czas przed komputerem. To tyle panie A z K.

(2017/01/28 14:12)

kedzio

PS: Kiedyś usiłowałem zawalczyć z kilkoma kolesiami w PZW. Do dziś mnie szukają, straszą, ślą donosy.... A kiedyś miałem spokojne, wędkarskie życie i choć ryb za wiele nie było, czerpałem radość ze swego hobby. Moim celem jest wędkowanie - politykę mam w dupie!
Szczęście, że rodzinę ocaliłem. Dziś, z perspektywy czasu, takich jak ty nazywam samobójcami. 
Howgh.

(2017/01/28 14:20)

umicha

Mowa jest o odłowach sieciowych organizowanych przez sam PZW i ja uważam że trzeba i można z tym walczyć a gdyby wszyscy myśleli jak bujający w obłokach i niby wystraszony kedzio to jeszcze komuna by rządziła . Jak to mówił mój były kapitan ,,wykryć -zniszczyć'' w tym wypadku śledzić , dokumentować i powiadamiać . 
Przykładem jest jezioro Kuźnickie gdzie często są prowadzone odłowy sielawy , niestety za jednym razem wyciągają wszystko co popadnie i w beczki ....tzn niewymiarowe węgorze , szczupaki itd. Tak się składa że znalazł się świadek . Może nic z tym nie zrobi a może następnym razem będzie więcej świadków.
  (2017/02/01 20:11)

kedzio

Kedzio wystraszony nie jest, nie musisz się martwić. Tylko żeby cos zrobić, to trzeba dotrzeć najpierw do ludzi znających dogłębnie prawo i przychylnych wędkarzom, zbudować zaplecze, przygotować się i wtedy dopiero atakować. To, co robi AzK, to zabawa w supermena - mozna wyrżnąć pyskiem o glebę, bo nie poleci jak prawdziwy supermen. Podpalacz niczego nie zwojuje - tylko falanga poradzi. Sam miałem udokumentowane zatruwanie Odry i myślałem, że wystarczy to pokazać komu trzeba... i g*no z tego wyszło, a smród sie ciągnął za mną, nie za trucicielem. Więc daruj sobie te uwagi facet.
  (2017/02/06 17:38)

umicha

To znaczy że gdybyś miał teraz dowody na nieprawidłowości to dla świętego spokoju śedziałbyś cicho . I właśnie przez  szyderstwa takie jak twoje wielu woli się nie odzywac . Więc sieć cicho i nie podcinaj tych którzy mają odwage mówić głośno o tym co się dzieje. (2017/02/06 20:42)

Artur z Ketrzyna

To znaczy że gdybyś miał teraz dowody na nieprawidłowości to dla świętego spokoju śedziałbyś cicho . I właśnie przez  szyderstwa takie jak twoje wielu woli się nie odzywac . Więc sieć cicho i nie podcinaj tych którzy mają odwage mówić głośno o tym co się dzieje.

Ja mam odwagę głośno mówić co w PZW jest nie tak. Nikogo nie pomawiam, bo zaświadczam prawdę popartą dowodami.
No cóż ZO PZW Olsztyn debatuje jak tu mnie do sądu podać za opublikowanie wiadomości o pewnych panach, dopuszczających się nieprawidłowości itd.
Ja mam chęć podziałać na rzecz łowisk i wędkarstwa.
Umicha, nie Kedzio tu mnie zniechęca. Bo on opisał jak sam został wystawiony do lodu, przez kolegów po kiju. Tak samo i ja.
Chcecie zmian. Ale gdzie jesteście jak są wybory czy walne i można tam tych zmian dokonać?
Nie ma Was i tyle. I dzięki temu nie ma co myśleć o zmianach itd.
Poczytaj uważnie ze zrozumieniem. To co Kedzio napisał. On tak jak i ja został przez kolegów po kiju wystawiony do wiatru, i pozostawiony na pastwę klice, chwytającej się rożnych trików, pomówień i mataczenia.

Uderz się w pierś, i odpowiedz czy sam byś chciał coś zrobić jak by tak ciebie do wiatru wystawiano iżucano na pożarcie burkom?
Tak to wygląda. Jest głosowanie nad projektem. Poprawą dojazdu, dodatkowe zarybienie, itd. I co? Nie ma was tam, a im nie che się tego, bo to jest dla nich dodatkowa praca, i zmniejszenie budżetu. A mniejszy budżet to mniej na nagrody dla tych co są przez nich samych zgłaszani do wyróżnienia za działanie *. Sami pozwalacie nie będąc na walnym okradać się w jawny sposób. Bo są ludzie odznaczani tylko po to by głosowali na nich, a oni w zamian mają medalik który upoważnia łowić taniej :-D. Do tego zostaną wybrani na sędziego i dostaną dietę i nagrodę. A jak mają chęć to opłaci im się wyjazd na zawody. Tak wygląda handel głosami.
I dzięki temu że was tam nie ma, oni głosują tak by mieć z tego korzyść. (2017/02/07 08:51)

Wedkuje.pl poleca

Aplikacja