Zestaw gruntowy i bat

/ 16 odpowiedzi

  • konto usunięte

Wędkarstwo gruntoweSum
Niedawno wróciłem z kolegą z ryb. On łowił na bata 4m, i złowił pare uklejek, a ja na bata (też 4m) + gruntówkę. Na bata oczywiście uklejki i jeden spięty okonek się trafił, ale za to na gruntówkę pare sumików małych. Na oko miały może z 25cm, no może ten największy z 35.Ale nie za bardzo chcę biegać ciągle do wędki i wyjmować takie sumiki. 
Następnym razem nastawiam się na takie chociaż ze 40cm. Zestaw który zrobię to: Zyłka 22, przypon 18, haczyk 6 i 2 dendrobeny, aha no i ciężarek 40g. Wędka ma długość 2,10m i cw do 50g.
Tylko jeszcze nie wiem gdzie rzucać , żeby łowić tak jak wspomniałem minimum 40cm sumiki.
No i jeżeli zestaw się wam nie podoba to piszcie co w nim zmienić.
rad13


Chodzi ci o suma europejskiego czy mniejszego sumika karłowatego (2013/05/14 18:03)

Marcinm81


bedziesz łowił suma czy sumika ??? (2013/05/14 19:06)

grzesiu92


Pewnie chodzi o byczki, bo po roku sum mial by ponad te 25 cm ^^ ponad 0.5 kg. (2013/05/14 19:09)

przemo1980


No właśnie o którego chodzi sumka?



Może koledze chodzi o Linka1998.
Niech go wytną i oby takich jak najmniej... (2013/05/14 21:06)

u?ytkownik93695


Tzn. że to co łowiłem to był karłowaty?! Bo wszyscy brali je do domu.. i to takie jak ja łowiłem, czyli ok 30 centymetrowe. I to byczek w Wiśle?! ... A może to był po prostu europejski i ludzie nie przejmowali się kontrolą...
W takim razie nie o to mi chodzii. Chodziło mi o suma europejskiego. Więc co zrobić żeby go złowić? No i powiedzcie konkretnie w jakich miejscach siedzą te małe sumy europejskie. Bo znam takiego jednego gościa ktory łowi na Wiśle sumy, i on zna ukształtowanie dna, ale za chiny nie chce zdradzić gdzie mam łowić by złowić wymiarowego suma.Jeżeli już będę wiedział gdzie siedzą małe, to będę mógł uniknąć ich irytujących (nie łowiłem nigdy jeszcze europejskich, z tego co się właśnie dowiedziałem, ale czytałem że europejskie te male też są irytujące) brań. (2013/05/14 21:26)

grzesiu92


O pomste do nieba wola a chcesz lapac minimum 40 cm..... Nie chce mi sie nawet wypowiadac przejzyj forum bylo z milion tematow. A te byczki co dziaki lapaly to mialy kolce moze? (2013/05/14 21:36)

u?ytkownik93695


Ja też je łowiłem tak jak pisałem na początku, ale żadnych kolców nie zauważyłem... (2013/05/14 21:39)

grzesiu92


Ale dobra w skrócie, duzy hak gruba zylka na hak  watroba pellet rosówki, kawalki parówki sproboj zywiec  jaki pewnie na patelnie zabierasz.



Miejsca w dzien gleboko, zwalone drzewa ostoje jamy.

W nocy bedziesz slyszal gdzie tlucze.


Ale powyciskaj troche na klate zeby cie nei wciagnal ;P (2013/05/14 21:41)

grzesiu92


A po  drugie jesycye do lipca sporo czasu masz ;P Jak masz pytania pisz na pw, postaram sie pomoc, nie ma co forum zasmiecac po raz kolejny tymi samymi watkami, jak widzisz ze dziadki biora male to w lep lej. (2013/05/14 21:44)

JOPEK1971


Tzn. że to co łowiłem to był karłowaty?! Bo wszyscy brali je do domu.. i to takie jak ja łowiłem, czyli ok 30 centymetrowe. I to byczek w Wiśle?! ... A może to był po prostu europejski i ludzie nie przejmowali się kontrolą...
W takim razie nie o to mi chodzii. Chodziło mi o suma europejskiego. Więc co zrobić żeby go złowić? No i powiedzcie konkretnie w jakich miejscach siedzą te małe sumy europejskie. Bo znam takiego jednego gościa ktory łowi na Wiśle sumy, i on zna ukształtowanie dna, ale za chiny nie chce zdradzić gdzie mam łowić by złowić wymiarowego suma.Jeżeli już będę wiedział gdzie siedzą małe, to będę mógł uniknąć ich irytujących (nie łowiłem nigdy jeszcze europejskich, z tego co się właśnie dowiedziałem, ale czytałem że europejskie te male też są irytujące) brań.

Większość niestety nie przejmuje się kontrolą,biorą takie maleństwa bo nie potrafią złowić przyzwoitej ryby,a jak,gdzie,kiedy i na co łowić przyzwoite, jest tego w sieci naprawdę dużo,wystarczy troszkę poszukać. 
(2013/05/14 21:44)

u?ytkownik149822


Niedawno wróciłem z kolegą z ryb. On łowił na bata 4m, i złowił pare uklejek, a ja na bata (też 4m) + gruntówkę. Na bata oczywiście uklejki i jeden spięty okonek się trafił, ale za to na gruntówkę pare sumików małych. Na oko miały może z 25cm, no może ten największy z 35.Ale nie za bardzo chcę biegać ciągle do wędki i wyjmować takie sumiki. 
Następnym razem nastawiam się na takie chociaż ze 40cm. Zestaw który zrobię to: Zyłka 22, przypon 18, haczyk 6 i 2 dendrobeny, aha no i ciężarek 40g. Wędka ma długość 2,10m i cw do 50g.
Tylko jeszcze nie wiem gdzie rzucać , żeby łowić tak jak wspomniałem minimum 40cm sumiki.
No i jeżeli zestaw się wam nie podoba to piszcie co w nim zmienić.

Durnowate....
              Zaraz dałbym w pysk za tak postawione pytanie. (2013/05/14 21:47)

grzesiu92


Przykre ale prawdziwe, w lipcu i czerwcu szczegolnie te male bija na wisle jak glupie takie okolo 50 cm. Jak puszczalem w zeszlum roku to sie pytali czy do stawu nie dam ^^ (2013/05/14 21:48)

grzesiu92


A co do zestawu to na takie to rzuwca na suma zlapiesz a nie suma, napisz mi na pw to ci wyjasnei co i jak na poczatek, bo widze ze w zla strone zmierza ten watek. (2013/05/14 21:49)

hudzik


Mam taką zasadę , dotyczy to białej ryby , jak i drapieżnika - chcesz złapać coś dużego , przy okazji pomijając drobnice  , zakładaj duże przynęty , proteina, duży żywiec , kawał (wątroby- choć tutaj będą szkubały też małe ryby ).W ten piatek byłem na nocce z zamiarem połapania węgorza na rosówki i niestety  łapały się sumy 70-68-56 i 35 cm , nie zabieram ryb z Wisły i łowię nie na ilość , a wielkość i emocje związane z holem , więc nie myślę o sumach 40  cm , a jedynie 100 +. :) (2013/05/14 22:01)