Zarybianie zbiornika Łopatki

/ 13 odpowiedzi
Koledzy
Radujmy się, bo do zbiornika Łopatki wpuszczono 500 kg karpia. Moją radość mąci jednak fakt, że łamane są uchwały podjęte w styczniu.
Na Walnym Zebraniu w styczniu przegłosowano uchwałę o zarybianiu Łopatek również rybą sportową.  Zachęciłoby to wędkarzy nie szukających "mięsa w wodzie" lecz czerpiących przyjemność z doskonalenia technik połowu i stosujących zasadę NO KILL, do częstrzego odwiedzania tego łowiska.
Niestety Członkowie Zarządu mający prawa decyzyjne znowu postąpili według własnego uznania.
Apeluję do Członków Zarządu - bierzcie pod uwagę interesy wszystkich członków Koła a nie tylko wybranych grup.
Ukleja142


Janku, na ostatnim posiedzeniu Zarządu Koła podjęto uchwałę o zarybieniu akwenu Łopatki po 50 % karpiem i karasiem złocistym... Zapraszam na posiedzenie Zarządu Koła po zawodach w dniu 20.03.br. (ok. godz. 14:00). Jako członek Zarządu Koła (i nie tylko ja osobiście, lecz inni również) jestem również zaskoczony zarybieniem tylko i wyłącznie karpiem ! Zapraszam, podyskutujemy i podejmiemy (lub nie) stosowne decyzje. Ja jestem przygotowany !

Na zawodach wyłączamy możliwość łowienia karpia poniżej 35 cm (minimalny wymiar na tym zbiorniku). Zarybiono akwen karpiem poniżej 20 cm...

Ja nie będę uczestnikiem zawodów, lecz sędzią...

Spokojnie i do zobaczenia po zimowej przerwie. (2014/03/28 15:18)

Ukleja142


Oczywiście - posiedzenie Zarządu po zawodach w dniu 30.03 br. Złośliwy chochlik z pospiechu... (2014/03/28 15:19)

okon27


Janku, na ostatnim posiedzeniu Zarządu Koła podjęto uchwałę o zarybieniu akwenu Łopatki po 50 % karpiem i karasiem złocistym...

Panie Marku a czy ta garstka osób nie wędkujących na Łopatkach (może poza zawodami)ma prawo decydować za wszystkich którzy płacą za to zarybianie? (2014/04/01 21:39)

okon27


A i jeszcze jedna sprawa czy wszyscy decydujący mają opłaconą składkę 50 zł na Łopatki? (2014/04/01 22:44)

Ukleja142


Nie do końca wiem o co pytasz... O jakiej garstce decydujących mówimy ? O jakim problemie piszesz ? (2014/04/02 13:27)

okon27


Chodzi mi o to że na posiedzeniu jest niewielu wędkarzy zwłaszcza tych łowiących na gliniankach a natomiast większość osób deklarowało przy opłacie składki żeby zarybić w większości karpiem.
Uchwaliliście na tym posiedzeniu 50/50 karpia i karasia złocistego trochę nie sprawiedliwe to podzielenie biorąc pod uwagę deklarację opłacających składkę na Łopatki, a i jeszcze skąd pomysł z tym karasiem przecież jest to woda średnio karasiowa ze względu na głębokość.
Nadmieniam że jestem za zarybianiem różnymi gatunkami a nie tylko karpiem i amurem (2014/04/02 15:50)

Mariusz83


Koledzy. Przecież na zebraniu walnym zapadła uchwała dotycząca zarybieniem zbiornika Łopatki rybą sportową. Uchwała walnego zgromadzenia została tylko na papierze. Natomiast na zebraniu Zarządu w marcu zapadła decyzja o zarybieniu Karpiem i Karasiem 50/50. 
     Nasuwa mi się tylko pytanie czy Zarząd Koła ma coś do powiedzenia czy jest w tym Kole tylko jedna osoba ma władze absolutną (kto zbiera kase ten ma władze). 
Do okon27, uchwałą walnego zgromadzenia było zarybienie w roku 2014r. zbiornika Łopatki rybą sportową tzn. Leszcz i Płoć. Natomiast na zebraniu Zarządu w Marcu otrzymaliśmy informację o problemach z zakupem ryby sportowej i przedstawiono nam propozycję zakupu Karpia i Karasia 50/50. Natomiast do wody poszedł Karp w I turze w ilości 200kg a w II podobno 300kg tylko brak świadków... Kolego deklaracje przy opłacie mają się nijak do decyzji Walnego Zgromadzenia.  (2014/04/07 08:11)

okon27


Kolego dotyczy ostatniego zdania z tego co pamiętam ,może się mylę to Ty złożyłeś wniosek o zarybianiu rybą sportową na Walnym Zebraniu moje pytanie brzmi natomiast tak:Czy opłacasz składkę wysokości 50 zł na zbiornik Łopatki? Jakoś nie widzę Cię nad wodą poza zawodami.
To w takim wypadku skąd możesz wiedzieć jaki gatunek ryby jest potrzebny co możesz powiedzieć po paru godzinach spędzonych nad ta wodą (2014/04/10 21:18)

Ukleja142


Kolego !! Propozycje są składane przez pojedyncze osoby i demokratycznie głosowane... i labo upadają albo są zatwierdzane do realizacji... To, że bywasz nad wodą nie znaczy że masz nad nią sukcesy i łowisz tyle ryb na różnych stanowiskach, ze możesz wyciągać poprawne wnioski... My obserwujemy wyniki na zawodach,w których uczestniczy 30-40 i więcej osób... i na tej podstawie możemy wyciągnąć statystycznie bardziej poprawne wnioski.

To czy ktoś płaci dodatkowo składkę na opatki i czy na niej łowi  TO JEST JEGO INDYWIDUALNA SPRAWA !! I nie możesz nikogo do tego zmusić !! A wręcz odwrotnie - powinieneś się cieszyć, bo masz jednego konkurenta mniej do zajęcia stanowiska...

Mnie to łowisko nie bawi i nie wędkarsko nie leży.. .i też jest to moja indywidualna decyzja... Nakażesz mi płacić ?? Wolne żarty... Nie płacę i nie bywam na łowisku... Nie interesuje mnie uprawianie mięsiarstwa na tym akwenie i to wszystko. Naucz się szanować indywidualne decyzje innych kolegów, którzy nie chcą płacić i nie chcą wędkować na tym akwenie !!

Zapłaciłeś więc bywasz... W czym masz problem ?? O co Ci chodzi poza czepianiem się ?? (2014/04/11 10:45)

okon27


Panie Marku przeszkadza mi fakt że nie składacie się na zarybienia a chcecie decydować i zarybiać rybkami jakie was interesują ,jak macie taką potrzebę to się złóżcie i sobie zarybcie a nie na krzywy ryj wtrącacie się do mojego portfela (2014/04/11 22:47)

Jimmy007


Kolego okon27, proponuję żebyś bardziej udzielał się w kole, nie tylko na forum, zyskasz w sobie w ten sposób względy i zaufanie u kolegów z koła, a wtedy na pewno będziesz mógł liczyć na ich poparcie, a co za tym idzie vacat w zarządzie koła. Wtedy będziesz mógł nakreślić plan, który nikogo nigdy nie skrzywdzi, sprawi, że zapanuje ład i porządek, a wszyscy będą łowić to co chcą.
Mówisz, że nie jesteś za zarybianiem tylko karpiem i amurem, woda jest średnio karasiowa jak to ująłeś, a leszcz i płoć też Ci nie odpowiada? To co proponujesz? Czym ma być zarybiane?
Panuje wśród wędkujących na tym zbiorniku jakieś przeświadczenie, że jak zarybi się karpiem to charakter tego łowiska diametralnie się zmieni i wszyscy będą łowić tylko karpie. Jak wpuści się szczupaka to od razu będzie bił co wrzucenie gumy do wody. 
Takie jest niestety myślenie, ale nie tylko w naszym kole. A proszę mi uwierzyć, że ten zbiornik jest naprawdę bardzo rybny, tylko niektórzy zamiast podszkolić technikę i elementarną wiedzę z zakresu wędkarstwa to wolą żyć marzeniami, że jak co roku będzie tam lądowało nie wiadomo ile ryby to każdy będzie ją łowił jak na stawie hodowlanym. Co wstawienie zestawu to karp... taki kilogram minimum.
Twoje argumenty, że ktoś nie płaci to ma się nie odzywać są absurdalne, zachowujesz się jakbyś sam zasponsorował to całe zarybienie. Koło zrzesza kilkuset członków i wszyscy są na tych samych prawach, tego nie zmienisz.
I nikt Ci się szanowny kolego na krzywy ryj do portfela nie wtrąca, a wyraża jedynie swoją opinię, gdzie ma do tego pełne prawo. Jest uprawniony do głosowania to głosuję tak jak mu sumienie mówi.
Idąc Twoim tokiem myślenia to jeśli ja opłacałem składkę za wędkowanie na tym zbiorniku w latach poprzednich, a tak było, a ktoś tego nie robił i zaczął opłacać od tego sezonu to mógłbym teraz z czystym sumieniem pisać roszczeniowe posty w stylu:
"Do tej pory nie płacił i tam nie łowił, teraz mu się zebrało. Teraz łowi MOJE ryby za które ja zapłaciłem z własnego portfela w poprzednich latach, bo na pewno wszystkie ryby za które zapłaciłem nie zostały złowione"
Płaciłem w latach poprzednich składki za zarybienie, chociaż wpuszczana była ryba która mnie nie interesuje, czyli głównie karp i amur, ja jednak łowiłem to co chciałem, płocie i leszcze, czyli to co łowimy na zawodach. Koledzy, którzy poświęcali czas na karpiowe zasiadki też rzadko schodzili o kiju, niejednokrotnie łowiąc okazy, które mogłyby trafiać na okładki wędkarskich czasopism. Padały też naprawdę spore okazy drapieżników.
Tylko wszyscy Ci o których wspomniałem poświęcili sporo czasu na zdobycie doświadczenia, na zdobycie wiedzy i poświęcili dużo więcej pieniędzy niż 50 zł składki, by łowić z powodzeniem to co chcą. A jak ktoś idzie z puszką kukurydzy nad wodę i myśli, że to wystarczy, by do siatki trafiały okazałe karpie to niestety trzeba zejść na ziemię.
Nie traktuj tego co napisałem osobiście, bo nie taki był cel mojej wypowiedzi.To co napisałem to wycinek moich obserwacji znad wody, gdzie absurd goni absurd, ciągłe narzekania, ciągłe spiski - że karpia było 295 kg, a nie 300 kg, że za 50zł to jest w rybnym 3 kg, a tutaj przez rok to nie ma szans tyle złowić, że wszyscy są ciągle oszukiwani, że zarząd koła to żyje z tego, że pełni takie funkcję. Nikt nigdy nie określa tego mianem obowiązków, a tak to realnie wygląda i za to jeszcze spotyka się z obelgami, i oszczerstwami na każdym kroku. Niektórym chyba sufit na głowę spadł, że głoszą tego typu herezję.
Ale jak np. są organizowane prace społeczne na łowisku, wyrównanie drogi dojazdowej, posprzątanie śmieci etc. to już nikogo nie ma. Tak jak to było w latach poprzednich w pracach tych uczestniczą głównie członkowie zarządu i osoby, które biorą udział w zawodach organizowanych na tym łowisku. Te same osoby przed każdymi zawodami w dużej części zabierają z łowiska śmieci, które zostały nawiezione przez pseudo wędkarzy i zostawione na stanowiskach.
Zarząd powinien podjąć któregoś roku decyzję o tym, że w związku z brakiem frekwencji podczas takich prac na łowisku przeznacza kwotę załóżmy 2000 zł - która pierwotnie miała sfinansować zarybienie na wynajęcie firmy, która posprząta teren łowiska, uporządkuje linie brzegową, zajmie się pielęgnacją zieleni na łowisku, wywiezie nieczystości.
Jestem ciekawy reakcji tych którzy cały czas się czepiają i narzekają. Nie jest powiedziane, że pieniądze z tych składek muszą być przeznaczone na zarybianie łowiska, tak mi się przynajmniej wydaję.
Składka 50 zł na rok daję nieco ponad 4 zł na miesiąc, a niektórzy by chcieli pełną obsługę na łowisku, wyznaczone miejsca parkingowe, toalety, nie wiadomo co jeszcze. Trzeba troszkę zejść na ziemie i wypoczywać nad wodą, a nie rozmyślać czego jeszcze można się doczepić.







(2014/04/12 22:42)

Mariusz83


Kolego Okoń27 bijesz do mnie, że zgłosiłem taką propozycję dla dobra ogółu (zresztą duża część mnie poparła na Walnym Zebraniu) nie wszyscy chcą na Łopatkach łowić tylko i wyłącznie Karpie. Jest duża rzesza członków w Kole, która łowi razem z dziećmi, które nie posiadają wystarczającej wiedzy by łowić w trudnych warunkach i raczej ciężko byłoby namówić dzieciaka po 6 godzinnej zasiadce na jeszcze trochę cierpliwości bo może będzie Karpiowe czy Amurowe branie... 
Sam opłacałem dobrowolnie składki na Łopatki w latach poprzednich ( co mam udokumentowane) natomiast w tym roku powiedziałem sobie dość po zarybieniu i złamaniu uchwały Walnego Zgromadzenia! Co roku to samo! Idąc Twoim tokiem rozumowania powinienem powiedzieć, że ktoś rozdysponował pieniądze także z mojego portfela i wydał je wbrew mojej woli. Mnie głównie chodzi o FAKT, że łamie się uchwały... Po co tyle osób w Zarządzie Koła skoro o wszystkim decyduje Jedna! Tylko o to mi chodziło...
Poza tym w tym Kraju jest ochrona Danych osobowych i mam nadzieję, że ktoś nie nagiął prawa, podając Tobie informacje dotyczące mojej osoby, bez mojej zgody! (2014/04/14 09:18)