Węgorz jak go przechytrzyć ?

/ 22 odpowiedzi
Witam :)  Wczoraj byłem na rybach, chciałem złowić węgorza, białe robaki + spręzyna :) łowie w okolicach wągrowca . Jest tam duzo mułu , dno jest muliste, niekiedy piaszczyste. Danabórz, nie jest to duza miejscowość wieś. Jest tam jezioro ryby sie dusiły kiedyś, duzych połowów nie ma więc, opiszcie, moj dziadek zeszłego roku wegorz 65 cm, jak to zrobić gdzie zarzucic, co na haczyk, łowie na spręzyne:) POMOCY. :) mozecie tez opisać jak lina złowić lub karpia, dziękuje, na sprezyne :)))
Kuba
Jack14


Nie znam jeziorka i nawet o nim nie słyszałem ale na dużego węgorza to raczej stosował bym żywiec. Np. ukleja (jeśli występuje w danej wodzie).

Sprężynkę do mulistego dna? Sam się zastanów czy warto?

 

(2012/08/13 18:37)

ssiaraa


ryby, tam warto łowić :) leszczyki nawet duze ;) ale trzeba mieć dzień ;> tylko chce tego wegorza (2012/08/13 19:04)

Bernard51


Na wegorza zalóż ukleje ok 12-15cm i przeszyj ja, zaluz maly hak lub kotwiczke ale mala! (2012/08/13 20:35)

kubarybnik


Ja  bym polecał rosówkii:) tylko przypon z  plecionki zrób bo nigdy nie wiadomo co pobierze:) i haki z zadziorami. (2012/08/13 22:53)

Erq


Witam . Radze jeden kij zarzucic na martwa rybke (male plotki lub uklejki ) a drugo na rasowke zestawy to tradycyjna denka . Wegorz nie wymaga duzo od wedkarza w sasadzie dobranie miejsca jest najwazniejsze . Powodzenia :) (2012/08/17 15:04)

klu222


Jeżeli są tam uklejki, to tak jak pisze Bernard uklejka albo na trupa albo na żywca, najlepiej na haczyk z dłuższym trzonkiem, załóż lepiej przypon wolframowy, bo węgorzowi nie przeszkadza, a jak trafi się szczupak to przypon z zyłki przetnie, możesz próbować na grunt, ale wieczorem i  w nocy możesz na spławik ustawiając np 1m  grunt (2012/08/17 15:36)

kajko11


Witam. Jeżeli w woich okolicach węgorz jeszcze występuje to rosówka lub martwa rybka a do koszyka zanęta węgorzowa. Życzę powodzenia, u mnie( w Grudziądzu ) węgorz to już ryba prawie mityczna. W Wiśle łatwiej złowić troć czy flądrę (stornia). (2012/08/17 18:34)

sensas1910


tak sprężynę do mulistego dna :) postaraj się żeby zrobić tak zwany stół . żeby zanęta nie utonęła w mule bo w tedy efektów nie będzie ;o słabo namocz zanętę lub słabo ją nabijaj .  (2012/08/17 18:49)

marzena227


jeśli są raki, to złap- wiem że nie można ale ogon raka obrany i założone samo mięso, miodzio.
metoda niezawodna, ale pamiętaj, mięsko jest twardsze więc ja odczekuję aż dobrze przełknie, choć i uwielbiam łapać na rosówki ale te same zebrane a nie kupne.
zamierzam też zakupić świeże krewetki, nie mrożone, a świeże i na ich ogony połapać.

ale może inni się ze mną nie zgodzą , co ja tam wiem laik samouk jestem i tyle.
buziole i połamania kija (2012/08/17 19:09)

klu222


" szyjki rakowe" jedna z najlepszych przynęt na węgorza, suma, dużego lina i karpia, jak złapałem parę lat temu u siebie na stawie suma to jak go wyciągałem to zwrócił zawartość żołądka, była sama chityna

(2012/08/17 21:18)

andrzej3023


Ja bym polecil czerwony robak (2012/08/18 16:07)

fredy1


Kolega mało informacji wam podał forumowicze.....

Łowi niedaleko Wągrowca miejscowość Danabórz, generalnie chodzi mu na 100% o jezioro Grylewskie w woj, wielkopolskim, akwen należący do spółki "MAJ", jest tam, a przynajmniej było sporo leszcza i węgorza, ale to z 10 lat temu zanim ww. spółka nie zaczęła prowadzić gospodarki rabunkowej, czyt. odłowy na maxa i zero zarybień...


To tak w skrócie, teraz do sedna:

- dno nie jest aż tak muliste, więc sprężyna jak najbardziej, poszedłbym w stronę zanęty z halibuta z krwią, lub czymś w tym stylu, a na haczyk rasówka, lub jak koledzy wyżej podają uklejka i pozostaje czekać na węgorza.


Pozdrawiam. 

(2012/08/18 16:53)

DaViDoSeK


Jeżeli chcesz złowić węgorza to polecam łowić na rosówkę + kilka czerwonych robali duży haczyk (ja biorę 13) oraz zanęta z ryb. (2012/08/22 13:38)

damian-wojcik


rosówki ze sklepu 3 sztuki na spory chaczyk w koszyczku zaneta z ryb i robaków i troche cierpliwości:) (2012/08/22 15:08)

marzena227


witam, a ja się własnie dowiedziałam od speców ,,rybaków,, co i wędkują ze nie ma nic skutecznego jak na ikre, oni na ikre dorsza łapia, ale powiedzieli bym np.  z okonia wzięła tylko wyjęła cały ten woreczek z ikrą i go nie uszkadzając, oni je nawet mrozą i łapią wtegy kiedy węgorz żerujeprzeplatają 2-3 razy tą torebke z ikrą na hak i żyłke i sru do wody, 
ja przetestuje napewno na mazurach (2013/05/14 14:53)

grzesiu92


A co do tematu, ja cienkiego nigdy nie zlapałem, raz w zyciu widziałem jak byem maly jak na przybiorku radomki plynie. Moze mi ktos pwoiedziec gdzie go szukać w wiśle? (2013/05/14 14:59)

skrewdriver


W ostatni weekend złowiłem trzy wegorze takie od 70 cm do metra. Brań było więcej ale nie udało się zaciąc. Prosty zestaw gruntowy z oliwką i przponem z zyłki/plecionki. Na haku nieduża ukleja lub filet który łatwo zassac wegorzowi. To moim zdaniem dużo lepsza przyneta niz czerwone. (2013/05/14 15:23)

Matys93


Witaj.

Węgorz jest rybą która fascynuje mnie już od 7 lat, najwięcej czasu poświęcam tej rybie w maju, w pierwszej połowie czerwca, oraz na przełomie września i października, ponieważ wtedy notuję najwięcej brań. W trakcie 7 letniej praktyki wytypowałem kilka miejsc w moim jeziorku, gdzie praktycznie zawsze mogę się spodziewać "śliskiego" . Pierwszym miejscem jest, płaskie, bardzo zamulone dno na głębokości ok. 7 metrów. Drugim miejscem jest 2 metrowa woda, gdzie na dnie leżą same gnijące liście z pobliskich drzew. Trzecia, a zarazem moja najbardziej ulubiona miejscówka to miejsce stykania się ze sobą dna mulistego z dnem żwirowo/piaszczystym, gdzie również często spotykam sandacze, woda ma w tym miejscu głębokość ok. 4,5 metra. Ostatnim miejscem, jest podwodne korytko rzeczki, która płynie przez całe jezioro, zestawy lokuję na dość ostrym spadzie, gdzie głębokość łowiska podwyższa się o ok. 1,5m. Bardzo dobre są podwodne łąki, lecz niestety u mnie w akwenie, brak takich miejsc:( Zestaw jaki używam, to żyłka o grubości 0.30, z ciężarkiem przelotowym o masie 30 gram, a na haczyk, który znajduje się na 2 metrowym przyponie, ląduje uklejka lub płotka o wymiarze ok. 10cm ( +/- 2 cm). Zawsze używam rybek, ponieważ redukuje to brania "sznurowadeł". Jak narazie mogę się pochwalić wężem o masie 2,5kg, ale mam nadzieję, że w tym roku uda się wycholować prawdziwą "Anakondę" :D Połamania!



  (2013/05/14 22:57)

Sebek302


Ja w tym roku złapałem całkiem przypadkiem 2 wegorze jeden miał 64 cm a ,ostatnio 3 dni temu 94 cm. i ten pierwszy wzioł na wieczór na kukurydzę , a ostatni na 3 białe robaki i była godz,11,20 w południe. miałem koszyczek zanętowy z obciążeniem 5g. w środku zanęta traper -karp-lin-karaś specjal dość gruba i nagle mi pingpong pojechał pod wędke i stanoł. Nie ma na tą rybe reguły . Znam takich co specjalnie na nią polują i nic z tego! trzeba mieć czasem trochę farta (2013/09/02 20:42)

rajek


witam chciałbym się więcej dowiedzieć o tej rybie szykuje się na maj i na ten sezon szykuje się węgorza a nigdy nie łowiłem na metoda ciężko chciałbym się dowiedzieć jaki sprzet jakies porady a łowie na jeziorze głuszynskim

(2013/11/02 11:54)

banan1980


o kolega z Głuszyńskiego. Mam nadzieję że w tym roku sezon na tym jeziorku będzie lepszy.
Co do węgorza, to jest on tam na pewno. (2014/02/12 15:39)