Wędkowanie w lutym i marcu - gdy nie ma lodu?

/ 45 odpowiedzi / 2 zdjęć
Witam tak jak w temacie chciałem się dowiedzieć co można łowić w lutym,marcu gdy już nie ma lodu.
pocisk22


raki i szczupaki (2011/02/18 17:54)

u?ytkownik36310


Szczupak ma okres do maja więc, żart Ci nie wyszedł ;p
Każda ryba, tylko na delikatnie, malutki spławiczek, żyłeczka cieniutka i jechane ;) (2011/02/18 18:03)

pocisk22


kurde lowic i wypuszczac szczupaki mozna (2011/02/18 18:05)

siwy2934


a może lepiej im nie przeszkadzać?!!!??!!! zapomnijcie na razie o szczupakach (2011/02/18 18:15)

arus


U nas mówią w d....pę na raki łowić szczupaki
Też żarcik. (2011/02/18 18:17)

pocisk22


arus jak tam kamienna? jakie ryby teraz tam dominuja? na co sie nastawic na wakacje (2011/02/18 18:19)

arus


A po co Ty tutaj prrzyjeżdzasz chyba nie na rybki ? Kamienna jak Kamienna nieobliczalna jest i tyle . Jak na razie kicha leszczyki skubią i płlotki . Ale gdzie to tylko na priv bo ktos gdzies napisał ze koło TESCO biorą i teraz tam ludzi jak mrówków hehe POZDROWIONKA
Ps ale są fajne miejscówki (2011/02/18 18:50)

1z2z3z4


w  ubiegła sobotę jak zima troszkę puściła i moje kochane rozlewiska odmarzły połapałem plotek i uklejek - niestety już w niedziele woda zamarzła i po wędkowaniu było :D (2011/02/18 19:00)

bobus86


Witam tak jak w temacie chciałem się dowiedzieć co można łowić w lutym,marcu gdy już nie ma lodu.

przynety zwierzece i mozesz sie nastawic na plotki czy leszcze moze trafi sie jaz?roznie bywa:)delikatne zestawy i do dziela (2011/02/19 10:26)

Jaguar7


w marcu już możesz pomału nastawiać się na karasia :d jednak zestaw musi być bardzo delikatny ;p oczywiście o tej porze połów wymaga większej cierpliwości niż w miesiącach najintensywniejszego żerowania tej ryby :d pozdrawiam.. (2011/02/19 11:42)

loli_83


W lutym i w marcu można już zacząć pierwsze próby złowienia jazia lub klenia. Na spławik bardzo dobrą przynętą o tej porze roku będą "kopane" czerwone robaki, możesz też spróbować połowić na kukurydze. (2011/02/19 12:52)

zaborski


Moim zdaniem poprobuj na ciaplych kanalach np. w nowej hucie. Woda jest tam wzglednie ciepla i mozna liczyc na leszcze, plocie. Oczywiscie wszedobylne sa ukleje, ale ja sie w nie osobiscie nie bawie. (2011/02/19 13:34)

wmordeszczupaka


nie bądź taki mądry,ok??? i odpowiadaj na pytania (2011/02/20 08:22)

wmordeszczupaka


raki i szczupaki

ee ,nie bądź  taki mądry a jeśli taki jesteś to odpisuj na pytania ,w morde szczupaka!!!


(2011/02/20 08:25)

SpinerZbok


kurde lowic i wypuszczac szczupaki mozna

nie można! ciekawe, że to często spotykane stwierdzenie, że ryby będące w trakcie okresu ochronnego można normalnie poławiać, tylko trzeba je wypuścić. Cóż mogę powiedzieć?? rób tak dalej i poczekaj na wizytę na łowisku strażnika a wtedy on Ci powie czy masz rację:))
Co do pytania z tytułu postu. Ja wczoraj byłem ze spławiczkiem na rzece, wybrałem sobie do łowienia głęboką rynnę o spokojnym przepływie i po zanęceniu na delikatny zestaw (bo brania były słabo widoczne) połowiłem sobie klenie (takie 30-35cm), tak więc warto próbować:) (2011/02/20 10:29)

ramzes1660


wyraxnie w przpeisach jest napisane ż enie wolno zabierac szczupaka łwić można ale lepije je zostawmy bedzie potem cąły rok na nie:D a po rotopach przedwszytki okoń!!!!!!!! pryzchoidz blizej brzegu na tarło i można złapac spore sztuki głównie na drop shota. mozna tez powoli próbowac n apłotke ale trzeba wiedzieć gdzie:))) (2011/02/20 12:19)

georgeus


Hej
u mnie w marcu na jeziorku, piękny Japończyk bierze, daleko od brzegu i na koszyk, ładne sztuki od 0,5 do 1,5kg. Przynęta jak zawsze uniwersalna - kukurydza. P.S Brania strasznie delikatne, ale za to po zacięciu miłe rozczarowanie. (2011/02/20 12:24)

zaborski


wyraxnie w przpeisach jest napisane ż enie wolno zabierac szczupaka łwić można ale lepije je zostawmy bedzie potem cąły rok na nie:D a po rotopach przedwszytki okoń!!!!!!!! pryzchoidz blizej brzegu na tarło i można złapac spore sztuki głównie na drop shota. mozna tez powoli próbowac n apłotke ale trzeba wiedzieć gdzie:)))



Po pierwsze to ogarnij pan klawiature. Po drugie jak narazie to drop shot w polsce jest niestety zakazany. Po trzecie to lowienie na tzw. drop shota w czasie tarla to szarpakowanie...... (2011/02/20 13:44)

tomiczek22


wyraxnie w przpeisach jest napisane ż enie wolno zabierac szczupaka łwić można ale lepije je zostawmy bedzie potem cąły rok na nie:D a po rotopach przedwszytki okoń!!!!!!!! pryzchoidz blizej brzegu na tarło i można złapac spore sztuki głównie na drop shota. mozna tez powoli próbowac n apłotke ale trzeba wiedzieć gdzie:)))



Po pierwsze to ogarnij pan klawiature. Po drugie jak narazie to drop shot w polsce jest niestety zakazany. Po trzecie to lowienie na tzw. drop shota w czasie tarla to szarpakowanie......

Pierwsze słyszę żeby drop shot był zakazany. Gdzie znalazłeś taką informację.
(2011/02/20 13:54)

zaborski


Drop shot dziala na zasadzie gora dol (porusza sie przyneta w taki sposob). Tak samo jak kiedys trolling jeszcze w polsce lowienie pod lodzia (wertyklanie) jest zakazane a szkoda bo u wszystkich naszych sasiadow mozna tak lowic. PZW ciagle jest zacofane... (2011/02/20 14:57)

SpinerZbok


wyraxnie w przpeisach jest napisane ż enie wolno zabierac szczupaka łwić można ale lepije je zostawmy bedzie potem cąły rok na nie:D a po rotopach przedwszytki okoń!!!!!!!! pryzchoidz blizej brzegu na tarło i można złapac spore sztuki głównie na drop shota. mozna tez powoli próbowac n apłotke ale trzeba wiedzieć gdzie:)))


ośmieszasz się człowieku pisząc, że można łowić. Przestrzeganie okresu ochronnego to znaczy, że nie łowi się danego gatunku ryby!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! przestań pierniczyć głupoty. Nie zabiera się i nie łowi!!! zapamiętaj !!!
A tu masz kawałek z regulaminu:
3. Wędkowanie ...3.2. Zabrania się łowić ryb w ustalonych dla nich okresach i miejscach ochronnych, takich jak: tarliska, w tym krześliska, zimowiska, mateczniki oraz w obrębach ochronnych i hodowlanych.  (2011/02/20 15:13)

ramzes1660


naucz sie czytać fajfusie i nie oczerniaj mnie, wyraznie napisałem ze nie powinno sie ich łowic ale ile razy zdarzy się że podczas łapania dużych okoni na wieksze przynety zdarza sie szczupak któreho oczywiscie nalezy wypuścić, chyba ze Ty nie łapies zokoni powyzej 5cm i nie spotykasz sie z takimi problemami...... przesłanie mojego posta było jednoznaczne ale widac przedstawisz inny poziom intelektualny i ten puła jest zbbyt wysoki zebys zrozumiał:) (2011/02/20 19:30)

SpinerZbok


naucz sie czytać fajfusie i nie oczerniaj mnie, wyraznie napisałem ze nie powinno sie ich łowic ale ile razy zdarzy się że podczas łapania dużych okoni na wieksze przynety zdarza sie szczupak któreho oczywiscie nalezy wypuścić, chyba ze Ty nie łapies zokoni powyzej 5cm i nie spotykasz sie z takimi problemami...... przesłanie mojego posta było jednoznaczne ale widac przedstawisz inny poziom intelektualny i ten puła jest zbbyt wysoki zebys zrozumiał:)


hehehe czytać to ja potrafię, ty najwyraźniej masz wielki problem z pisownią...Sam człowieku wcześniej pisałeś, że można łowić a nie można zabierać. Teraz pierniczysz o przypadkowym złowieniu. Pisałeś o świadomym łowieniu!!!! teraz się wykręcasz łowieniem przypadkowym. Zastanów się najpierw zanim piszesz post. Ja cię nie oczerniam, sam to zrobiłeś... (2011/02/27 11:19)

kutwa-run1


Chciałbym panów pogodzic. Wędkowałem w czerwcu na Prężycach(Wrocław) i jak zwykle jedna wędka na sandacza. Branie i ciągnę. W tym momencie za moimi plecami pojawili się panowie z PSR. Wyciągnąłem suma i do tego niewymiarowego. Strażnicy poczekali aż wypnę, wypuszczę i dopiero mnie skontrolowali, podziękowali i życzyli miłego spędzenia czasu. A na jakiej podstawie:RAPR-3.6(Przepis z zeszłego roku.Nie wiem czy w tegorocznym ta sama numeracja). Wydaje mi się, że nie można uniknąc ciągnięcia ryb pod ochroną czy też niewymiarowych Przykładem jest mój kolega który w kwietniu wyholował sandacza łowiąc na czerwone robaki. Takich przykładów jest mnóstwo ale to oddzielny temat. (2011/02/27 12:50)

kutwa-run1


Witam tak jak w temacie chciałem się dowiedzieć co można łowić w lutym,marcu gdy już nie ma lodu.

Leszcze, płocie a jak mieszkasz blisko łowiska i możesz dzień w dzień zanęcac w tym samym miejscu to i karpie. Niewielkie ilości zanęty(np. garśc kukurydzy) o godzinie w której masz zamiar wędkowac. (2011/02/27 12:58)