Chorwacja - opłaty za wędkowanie, wybór przynęty

/ 5 odpowiedzi
Witam podczas wakacji planuje wyjazd z rodziną do Chorwacji i chciałbym tam sobie powędkować i proszę o informacje czy muszę uiścić jakieś opłaty tam na miejscu jak tak to gdzie ? no i pytanie techniczne na co najlepiej łowić bo planuję łowić z plaży?
lucjan50


witam

Chorwacja to bardzo popularny kierunek wakacyjny, również wśród wedkarzy.

Znajdzie kolega bardzo dużo informacji na licznych forach. Nalezy tez poswięcić troche czasu na przejżeniu paru haseł w googlach. Beda tam również informacje na temat przepisów.

W Chorwacji bardzo łatwo o "zabawę" z drobnymi rybkami łowionymi ze skalistego brzegu lub w portach na riwach. Żeby złowic coś konkretnego np. nawet dość pokaźnego ugora to już trzeba wiedzieć o co chodzi :-).

Ja radzę bedąc w Chorwacji tylko część czasu poswięcić na zabawę w wędkarstwo, druga znacznie większą część na integracje z rodziną i poznawanie tego fascynującego kraju.

Wedkowanie z brzegu morskiego jest bezpłatne, ale trzeba zapoznac sie z miejscowymi przepisami. Np nie wolno wedkować u ujść rzek. Wedkowanie na ladzie (rzeki, jeziora) są płatne. Również wedkowanie z łodzi i nurkowanie z kuszą. I tu radzę sie zapoznać dokładnie z przepisami, bo ewentualna kara może bardzo zaboleć.

No a z plazy to kolega raczej nie powedkuje :-) a na wyjazd polecam wrzesień.

 

 

(2011/02/12 18:07)

lucjan50


Wspaniały Adriatyk.

 

 

Prawa do zdjęcia zastrzeżone.

(2011/02/12 18:43)

Blitz


Można dużo złowić, ja (za radą miejscowych) używałem zestawu pater noster (około 4 haczyków) dużych, na przynętę zakładałem albo kawałek kalmara albo krewetkę. Wyniki są niezłe :) looknij do mojej galerii profilowej.  (2011/07/01 14:34)