Wędka sandaczowa do opadu

/ 18 odpowiedzi
Witam,
jako że zacząłem przygodę z jigowaniem chcialbym, abyście polecili mi wędkę sandaczową na łódkę.
Chodzi i krótki kij dwu składowy do 500zł
Tomekoo


Witaj , ja długi czas używałem Team Dragonów całkiem fajne kije . Teraz wielbię sobie Robinsona diaflex mam 2 szt na rzekę . Pytanie czym Ty chcesz łowić z opadu . Kogut , guma ? Jaka gramatura itp . Polecam jednosklady , obecnie dolozylem sporo i mam wędkę z pracowni i muszę przyznać że żaden sandacz mi nie spadł od roku z tego kija . Wracając do przyziemnych cen , fenwick ma super wędki . Popatrz gdzieś na używki fajny kij idzie wyrwać czasem nie drogo . Pozdrawiam (2016/07/22 16:26)

pulos


gramtura do 25g i głównie guma (2016/07/22 16:43)

Tomekoo


Poszukaj w dragonach dość fajne lekkie kije x-treme zander do 35 g, bądź poszukaj diaflexa do 30 g  (2016/07/22 18:24)

Tomas81


Witaj , ja długi czas używałem Team Dragonów całkiem fajne kije . Teraz wielbię sobie Robinsona diaflex mam 2 szt na rzekę . Pytanie czym Ty chcesz łowić z opadu . Kogut , guma ? Jaka gramatura itp . Polecam jednosklady , obecnie dolozylem sporo i mam wędkę z pracowni i muszę przyznać że żaden sandacz mi nie spadł od roku z tego kija . Wracając do przyziemnych cen , fenwick ma super wędki . Popatrz gdzieś na używki fajny kij idzie wyrwać czasem nie drogo . Pozdrawiam
Trochę górnolotne to stwierdzenie Tomku ;-) Ale faktycznie lepiej szukać używki niż nowego patyka. Ja np. sprzedawałem kiedyś poppinga MHX za niecałe 5 stówek a inny MHX MB 844-2 w pełnym Fuji SIC poszedł za ledwie 6,5 stówki gdzie nominalnie byłoby ponad tysia. Dlatego namawiam do szukania okazji. Tylko nie ten portal, nie ten poziom...
  (2016/07/23 00:12)

Tomekoo


Nie bądź taki skromny już Tomasz , robisz wędki półkę wyżej niż niektóre pracownie . Odczułem to na własnej skórze ... (2016/07/24 03:03)

Sith


Pewnie wbrew wszystkim polecę http://www.wedkarski.com/wedki/10209-wedka-impress-zander-spin-gtx-jaxon.html. W ubiegłym roku miałem okazję poużywać go przez kilka godzin (pożyczony od kolegi 270cm). Wbrew obiegowym opiniom o JAXON-ie, uważam ten kijek za rewelacyjny. W długości 210cm będzie doskonale spisywał się do jigowania z łódki. (2016/07/24 10:56)

czerwony590


Witam ja osobiscie uzywam Mikado Inazuma flash Zander 229 cm do 22 gr w tym przedziale cenowym bije konkurencje na glowe warto pomyslec nad tym kijem ja kupilem i nie zaluje (2016/07/24 14:14)

Tomas81


A dlaczego wszyscy tak się boją używek? Wbrew pozorom są to JUŻ SPRAWDZONE KIJE, KIJE KTÓRE NIE MAJĄ WAD FABRYCZNYCH. Bo inaczej już dawno by się połamały... Gwarancja? W dobrych kijach ma co najmniej 5 lat a czasem "dożywocie" . Oczywiście można się dogadywać z poprzednim właścicielem gdy dotyczy ona jedynie pierwszego. Poza tym dostaje się patyka o wartości z reguły ledwie 60% nominalnej ceny a czasem jeszcze taniej. A że ma kilka rysek na lakierze, co z tego? Wędka ma być sprawnym narzędziem a nie leżeć w gablocie. No i takie używki są o niebo lepsze od nowych fabryczniaków w podobnej cenie, w szczególności gdy mówimy o kijach z pracowni na klasowych blankach i komponentach a nie chińskich chłamach. Czy to takie trudne do zrozumienia? PS. Gdybym sam nie był rodbuilderem to tylko tak bym kupował wędziska. (2016/07/24 14:42)

Tomas81


Witam,
jako że zacząłem przygodę z jigowaniem chcialbym, abyście polecili mi wędkę sandaczową na łódkę.
Chodzi i krótki kij dwu składowy do 500zł

Andrzeju nie wiem jak ciężko chcesz łowić ale szukaj używek pracownianych np. MHX MB842-2, MB843-2. W tych 5 stówach na bank prędzej czy później znajdziesz. To krótkie 2,13m szczytowe szybkie dwuskłady bijące na głowę każdego patyka fabrycznego do tałzenta.  (2016/07/24 14:46)

Majster 81


A dlaczego wszyscy tak się boją używek? Wbrew pozorom są to JUŻ SPRAWDZONE KIJE, KIJE KTÓRE NIE MAJĄ WAD FABRYCZNYCH. Bo inaczej już dawno by się połamały... Gwarancja? W dobrych kijach ma co najmniej 5 lat a czasem "dożywocie" . Oczywiście można się dogadywać z poprzednim właścicielem gdy dotyczy ona jedynie pierwszego. Poza tym dostaje się patyka o wartości z reguły ledwie 60% nominalnej ceny a czasem jeszcze taniej. A że ma kilka rysek na lakierze, co z tego? Wędka ma być sprawnym narzędziem a nie leżeć w gablocie. No i takie używki są o niebo lepsze od nowych fabryczniaków w podobnej cenie, w szczególności gdy mówimy o kijach z pracowni na klasowych blankach i komponentach a nie chińskich chłamach. Czy to takie trudne do zrozumienia? PS. Gdybym sam nie był rodbuilderem to tylko tak bym kupował wędziska.

Masz Kolego 100% rację. Jeżeli ktoś dysponuje kasą kupuje się nowe kijki (nie chłam), jeżei nie stać szuka się używki z dobrych stajni. Rok temu zakupiłem kijek w sklepie w m Kraków, nowiutki cena hmm można powiedzieć wysoka nie będę marki przytaczał . Cóż mogę powiedzieć o tym patyku- REWELACJA, cena odstraszała lecz gdybym miał dokonać ponownego zakupu biorę jak to mówią w ciemno. Patyk wart tej kasy, myśle że na wieki. 

  (2016/07/24 15:30)

amstaf358


Bo to jest kijek MIODZIO.... (2016/07/24 15:38)

Majster 81


Bo to jest kijek MIODZIO....
Miodzio jednoczęściowe St.

  (2016/07/24 15:44)

amstaf358


Witam ja osobiscie uzywam Mikado Inazuma flash Zander 229 cm do 22 gr w tym przedziale cenowym bije konkurencje na glowe warto pomyslec nad tym kijem ja kupilem i nie zaluje
i to jest własnie ten Miodzio...
  (2016/07/24 17:46)

pulos


dzięki - widzę, że nie będzie łatwo się zdecydować :)
  (2016/07/25 16:25)

Jakub Woś


Tak jak wspomniał Tomekoo z Diaflexa powinieneś być zadowolony. Do jigowania z łódki powinien Ci spasować Diaflex zander jig 2,25m i 5-35g (2016/07/27 08:09)

ZanderHunter


Tak jak koledzy dobrze prawią wyżej poszukaj używki stworzonej przez pracownie lub kolegów którzy zajmują się budową wędek przeznaczonych stricte pod daną metodę...jest to inny wymiar łowienia...ps. mi sprzątneli tydzień tenu używkę sprzed nosa tzw. "białego kruka" CD Blue Rapida 2,74 za 500zł..takich wędek się nie sprzedaje...:)

. (2016/07/28 08:15)

Przedstawiciel Dragon


@Pulos Poszukaj czegoś dla siebie w seriach CXT, X-Treme, Nano Core, Team Dragon, Nano Force. Te serie są zróżnicowane i niemożliwością jest, abyś nie znalazł czegoś odpowiedniego. Pozdrawiam :) www.firmadragon.pl (2016/07/29 13:47)

wirefree


Konger champion Zander,   lowie tez championem tango 10g   i wieszaja sie sandacze na przemian z kleniami (2016/07/29 23:49)