Ważność opłat

/ 7 odpowiedzi
koledzy jesli oplacilem karte w kwietniu 2010 to czy  moge lowic do kwietnia nastepnego roku, chcialem wyskoczyc nad rzeczke w lutym tego roku zrobilo sie troche wiosennie ale nie wiem czy moge dzieki za podpowiedz polamania kiji
kasalka


Nie. Opłata jest ważna od 01.01 do 31.12 danego roku. czas wnoszenia opłat jest wydłużony do końca kwietnia tylko ze względu na to aby nie ponosić opłaty za wpisowe. Jeśli chcesz wędkować już w styczniu musisz mieć opłacone aktualne składki na dany rok. (2011/02/12 02:08)

tomek73t


dzieki kolego za info wiec najpierw oplaty a potem wypad na rybki pozdrawiam (2011/02/12 03:49)

Amitaf


koledzy jesli oplacilem karte w kwietniu 2010 to czy  moge lowic do kwietnia nastepnego roku, chcialem wyskoczyc nad rzeczke w lutym tego roku zrobilo sie troche wiosennie ale nie wiem czy moge dzieki za podpowiedz polamania kiji

Niestety jest tak, jak pisze kol. "kasalka" Ja się z tym głośno nie zgadzam (pisałem już, o tym na forum), bo gdy opłacamy taka sama kwotę Kwietniu, jak w Styczniu, to powinniśmy mieć tę kwotę pomniejszoną o 3 m-ce. Lub (jeżeli jest to kwota ryczałtowa, a tak teraz jest) powinniśmy mieć prawo do wędkowania od daty wpłaty do jej upływu tj. 365 dni, czyli od Kwietnia do Kwietnia. I nie ma tu nic do rzeczy, księgowanie, planowanie itp. bajki PZW. Inni dzierżawcy wód dawno to rozwiązali i tam mamy licencję na 365 dni, a nie na rok kalendarzowy. Niestety są to moje (póki, co!) Pobożne życzenia, ale sądzę, ze nie jestem odosobniony w swoich poglądach. Sprawiedliwych poglądach, bo są to moje pieniądze, które tracę-wydaje niekiedy za wcześnie.  (2011/02/12 06:25)

bobus86


zgadzam sie z tym co kolega napisal wyzej,skoro placisz w kwietniu to powinienes miec wazna skladke do kwietnia nastepnego roku a nie tam,ale coz niz sie na to nie poradzi. (2011/02/12 10:01)

u?ytkownik63149




koledzy jesli oplacilem karte w kwietniu 2010 to czy  moge lowic do kwietnia nastepnego roku, chcialem wyskoczyc nad rzeczke w lutym tego roku zrobilo sie troche wiosennie ale nie wiem czy moge dzieki za podpowiedz polamania kiji

Niestety jest tak, jak pisze kol. "kasalka" Ja się z tym głośno nie zgadzam (pisałem już, o tym na forum), bo gdy opłacamy taka sama kwotę Kwietniu, jak w Styczniu, to powinniśmy mieć tę kwotę pomniejszoną o 3 m-ce. Lub (jeżeli jest to kwota ryczałtowa, a tak teraz jest) powinniśmy mieć prawo do wędkowania od daty wpłaty do jej upływu tj. 365 dni, czyli od Kwietnia do Kwietnia. I nie ma tu nic do rzeczy, księgowanie, planowanie itp. bajki PZW. Inni dzierżawcy wód dawno to rozwiązali i tam mamy licencję na 365 dni, a nie na rok kalendarzowy. Niestety są to moje (póki, co!) Pobożne życzenia, ale sądzę, ze nie jestem odosobniony w swoich poglądach. Sprawiedliwych poglądach, bo są to moje pieniądze, które tracę-wydaje niekiedy za wcześnie. 

Bardzo ciekawe przemyślenia ! Np. z różnych przyczyn nie łowiłem (nie było mnie w kraju) przez kilka miesięcy. Chciałbym powędkować od października do końca roku. Dlaczego muszę opłacić wpisowe i opłatę roczną (rok kalendarzowy) ? ? ?
(2011/02/12 10:03)

tomek73t


no właśnie a można by tak zrobić jak z opłatami oc za samochód place i jeżdże od opłaty do opłaty a do tego możliwość oplacenia kwartalnie lub półrocznie. Nie każdy lubi marznąć albo łowi tylko w urlopie, sam znam kilku wedkarzy którzy łowią tylko w okresie wiosenno-letnim a do tego jest to też obciążenie budżetu, jeśli ktoś nie pracuje lub żyje z emeryturki to musi zbierać na opłate dla jednych są to grosze a dla innych spora sumka, narazie pozostaje nam płacić panowie nieważne czy łowisz dwa tygonidnie czy całym rokiem płać. (oczywiście jest to moje prywatne zdanie i nie każdy musi się z tym zgodzić) (2011/02/12 13:11)

Manolo8


"Bardzo ciekawe przemyślenia ! Np. z różnych przyczyn nie łowiłem (nie było mnie w kraju) przez kilka miesięcy. Chciałbym powędkować od października do końca roku. Dlaczego muszę opłacić wpisowe i opłatę roczną (rok kalendarzowy) ? ? ?"

Podejrzewam że gdyby można było wybrać sobie miesiące  w których będziemy wędkować to i tak opłaty były by podobne a nawet wyższe, tak jak to ma miejsce np na mazurach na jeziorach rybackich, czym krótszy czas wędkowania tym na dzień wyższa opłata. Po za tym PZW daje możliwość opłaty jedno czy kilku dniowej i nie trzeba być zrzeszonym. Podobnie jak z biletami komunikacyjnymi w W-wie, najbardziej opłacał się roczny ale został zlikwidowany. (2011/02/12 18:32)