Sztuczna ochotka w wędkarstwie podlodowym

/ 4 odpowiedzi
Witam, podobno sztuczna ochotka słabo się sprawdza podczas zimowego wędkowania z pod lodu... i tu pytanie do was czy gnojaki ( z kompostownika ) takie małe 1.5-2cm nie były by lepsze? Zawsze można je "skrócić" jeśli byłyby za długie :D he he

u?ytkownik58874


moim zdaniem gnojaczki to dobra przynęta na cały rok :) (2013/12/30 12:59)

Wiktoro


Witam, podobno sztuczna ochotka słabo się sprawdza podczas zimowego wędkowania z pod lodu... i tu pytanie do was czy gnojaki ( z kompostownika ) takie małe 1.5-2cm nie były by lepsze? Zawsze można je "skrócić" jeśli byłyby za długie :D he he


Kto ci powiedział, że sztuczna ochotka słabo się sprawdza na lodzie? Heh, jeżeli będzie lód to 3 rok będę łowił na sztuczną ochotkę, a wyniki są przy dobrych żerowaniach jak i słabych. Gnojak zdecydowanie słabiej sprawdził mi się niż sztuczna ochotka. Na 2 sztuczne ochotki możesz zlapać kilka ryb, pomijająć fakt, że gnojak szybko zrobi się flakiem w zimnej wodzie. Zdecydowanie sądzę, że sztuczna ochotka będzie lepsza. Nie można jej porównywać z żywą, ale też robi swoje ;). Zależy też to od łowiska ja piszę swoje zdanie jak u mnie się sprawdziła sztuczna ochotka. Musisz spróbować i na gnojaka i na sztuczną ;). Wtedy będziesz wiedział na co lepiej u ciebie biorą ryby. (2013/12/30 13:33)

wf61


Ja cały zeszły sezon łapałem na sztuczna ochotke Berkleja ta najmniejsza i malem nie gorsze wyniki niż ci co łapali na żywa ochotkę. Sztuczna ochotką po załozeniu na mormyszkę cły czas pracuję wprawiając ją w ruch i ryby pieknie na nia brały . łapałem płotki ,okonie ,leszcze, karpie i liny oraz pstrągi nie wspominając o szczupakach. Nie próbowałem łapać sztuczną ochotką na spławik gdyż sporadycznie wedkuje tą metodą na lodzie.  (2014/01/15 21:06)

staszek 51


Ja od kilku lat wędkuje zimą na sztuczną ochotke Berkleja wolę tą maxi blood worm sprawdza się zarówno na mormyszce jak i na blaszce szczególnie na poziomce warunek musi być świeża tz. za każdym razem musi być dobrze zakręcona ta której nie zużyje zimą wykorzystuje latem (2014/01/26 09:39)