Spółka Rybacka nr 24 z Międzychodu

/ 3 odpowiedzi
jezioro Wapińskie /okonte zostało przejęte przez spółke rybacką rybak 24 z Międzychodu w czerwcu przeprowadzono pierwsze połowy sieciowe głównie leszcza dziwi mnie to ponieważ połowy sieciowe za czasów rzgw z poznania odbywały się wyłącznie jesienią pozwolenia na połów ryb dla wędkarzy sa drogie proszę o info jak prezentują się jeziora eksploatowane przez tą spółke czy warto w następnym sezonie wykupić pozwolenie
piotr48


odpowiadam sam sobie po okresie 14 miesięcy , totalny brak ryb , odłowy sieciowe iwszelkie inne co tydzień , ponadto odłowy wodzieni , ryby przepłoszone na haku 10cm płoteczki (2016/10/03 19:05)

SlawekNikt


I tak to wyglądają wody wynajęte ... eksploatacja na maksa, aby jak najwięcej kasy wyrwać i cześć wszystkim i wszystkiemu ...
I wszyscy w szoku, że ryb nie ma ... Gdzie no kill ... ? Co ja piszę ... gdzie choćby odrobina rozsądku ... ? Żal ...
Rzecz jasna są zapewne chlubne wyjątki od powyższego.
I dlatego jak już wielokrotnie pisałem jestem za pzw oczywiście po jego gruntownych reformach zamiast oddawać wody w ręce chapaczy,
a jak już oddać to pod bardzo rygorystycznymi warunkami tylko wtedy nikt nie zechce wziąć jak się nie nachapie w trybie ekspresowym ... (2016/10/03 19:37)

piotr48


cześć Sławek niestety ale masz rację , jezioro zelgniewo to pustynia dla wędkarza , nie twierdzę że nie ma w nim ryb ale są one przepłoszone i nie pływają utartym szlakiem nie reagują na zanęcanie , pragnę nagłośnić jedną rzecz , w ubiegłym roku byłem świadkiem połowu sieciowego spółki rybackiej miało on0 miejsce 30 czerwca  wyłowiono około 2 ton leszcza  na koniec roku spytałem spółkę o wynik połowu na jeziorze odpowiedzieli mi że w ciągu roku wyłowili 112 kg ryb to po prostu dyskredytuje PSR i wszelkie tego typu kontrole (2016/10/03 20:27)