Społeczna Straż Rybacka

udostępnij: 
Witam wszystkich kolegów wędkarzy. 

Na ostatniej zasiadce wędkarskie poruszył wszystkich wędkarzy  drażliwy temat, a mianowicie czy Społeczna Straż Wędkarska ma prawo legitymować nasze dokumenty.

Ponieważ zachowują się arogancko , cwaniacko , blaszki sobie poprzyszywali i udają nie wiadomo kogo, dlatego powstały takie dyskusje więc zamieściłem je na forum....Zrozumiałe jest że jest regulamin amatorskiego połowu ryb w którym jasno napisane jest że mają do tego prawo... wycinek z ustawy 


VII. KONTROLA

I ODPOWIEDZIALNOŚĆ

WĘDKUJĄCYCH W WODACH PZW

1. Wędkarz łowiący ryby ma obowiązek poddać

się kontroli prowadzonej przez:

a) funkcjonariuszy Policji,

b) strażników Państwowej Straży Rybackiej,c) strażników Społecznej Straży Rybackiej,

d) strażników Straży Ochrony Mienia PZW,

e) strażników Państwowej Straży Łowieckiej,

f) strażników Straży Leśnej,

g) strażników Straży Parków Narodowych i Krajobrazowych,

h) funkcjonariuszy Straży Granicznej,

i) uprawnionego do rybactwa, na użytkowanych

przez niego wodach.

2. Na żądanie kontrolujących wędkarz ma

obowiązek okazać:

a) dokumenty,

b) sprzęt wędkarski,

32

c) złowione ryby,

d) przynęty.

3. Naruszenie Regulaminu przez wędkarza

pociąga za sobą konsekwencje wynikające

z ustawy o rybactwie śródlądowym i Statutu

PZW.


Chodzi tu o to że Policja, Państwowa Straż Rybacka, Państwowa Straż Łowiecka, Straż Leśna, Graniczna itp wszyscy są urzędnikami Państwowymi a więc mają do legitymowania nas.
Ale jeśli wszyscy pamiętają Społeczna Straż Rybacka została powołana za komuny  24 ustawą z 18 kwietnia 1985 (wtedy również powstały ZOMO, ORMO itp instytucje szkodliwe dla nas ludzi ) kiedy to jeszcze nie było Ochrony danych osobowych.
Ochrona danych osobowych weszła w życie w 1997roku.


Tak więc czy Ustawa czy też prawo odnośnie amatorskiego połowu ryb jest dobrze skonstruowane czy też ktoś popełnił błąd. Bo nie może być tak aby jedno prawo kolidowało z drugim.

Mam nadzieje że wśród nas wędkarzy znajdzie się jakiś prawnik który odpowie na zadane pytanie.

K. N.
jogi
(2012/05/07 08:33) 0

Art. 23. 1. W czasie wykonywania czynności służbowych strażnik Społecznej Straży Rybackiej jest uprawniony do:
1)kontroli dokumentów uprawniających do połowu ryb u osób dokonujących połowu oraz dokumentów stwierdzających pochodzenie ryb u osób przetwarzających lub wprowadzających ryby do obrotu,

Artur Sadłowski
Artur z Ketrzyna
(2012/05/07 09:41) 0

Strażnicy SSR, są powołani do tego by pilnowali naszych łowisk. Gdyż Strażników PSR jest zbyt mało, by mogli trzymać pieczę nad naszymi łowiskami. (Zaś inne organy uprawnione do kontroli nad łowiskami, też mają swoje zajęcia i nie zawsze mogą poświęcić na to czas...) I jeśli członek SSR poprosi nas o okazanie dokumentów uprwaniających do wędkowania, jak też zawartości naszej siatki wędkarskiej. To nie powinniśmy czynić im wyrzutów, czy innych problemów, gdyż na to się zgodziliśmy zapisując się do PZW. Bo większość z nich odwala kawał dobrej roboty.

Owszem oni też nie mogą narażać naszej godności osobistej. Tak więc, jeśli uważamy że dany strażnik zachował się nie stosownie i nas uraził. To mamy prawo poprosić go o okazanie swojej legitymacji SSR, poczym złożyć zażalenie na postępowanie tego strażnika do komendanta jednostki SSR do której on należy.
Wiadomo że praca SSR nie jest do końca przyjemna, jak też taki strażnik naraża się na różne nieprzyjemności. Ale zapisując się do takiej jednostki powinien być świadom jak prawidłowo powinien wykonywać swoje zadanie i w jakim celu jest on nad wodą.
Pamiętajmy jednak że oni też, mają swoją godność, i my też powinniśmy okazywać im szacunek, jak też z nimi współpracować.

Jerzy Suchodolski
jurek
(2012/05/07 11:06) 0

Dobrze napisane Artrurze , społeczny strażnik w czasie wykonywania swych obowiązków korzysta ochrony prawnej , jako osoba publiczna , więc nie można ich obrażać , a jeśli by doszło do odwrotnej sytuacji ( co zdarza się niezmiernie rzadko ) , to również strażnik , jako osoba publiczna może liczyć się z większymi karami .


Lecz póki co ludzie społecznicy , to też wędkarze i pomagają Nam wszystkim , narażając swe zdrowie , niekiedy tez życie i swój wolny czas .

Więc tu apel do wszystkich miłośników wędkarstwa , miejcie wklepane do swych telefonów numery do wszystkich służb , także do SSR i nie bójmy się informować o różnych kłusownictwach , wszak to My wszyscy opłacamy zezwolenie na wędkowanie ( w jednych Okręgach jest to więcej , w innych mniej ) , lecz kradzione ryby , to Nasze pieniądze , więc nie przechodźmy obojętnie od wszelakich form kłusownictwa , pomagajmy sobie wzajemnie .

A jeżeli zauważycie czarną owcę wśród SSR , to informujcie , takiego delikwenta trzeba napiętnować i surowo ukarać ---------------- pozdrawiam wszystkich serdecznie ---Wodom cześć .

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

załóż konto zaloguj się

Wiesław Czort
Diablo
(2012/05/07 11:16) 0

Strażnik ma prawo kontrolować legitymację PZW i kartę wędkarską. Nie ma prawa żądać dowodu osobistego czy innych dokumentów.

Jerzy Suchodolski
jurek
(2012/05/07 11:23) 0

Oczywiście , że masz rację #Diablo , kontroluje tez zezwolenie i rejestr oraz może poprosić wędkarza o pokazanie ryb w siatce wędkarskiej .

Mirosław Klimczak
Zander51
(2012/05/07 11:34) 0

Panowie, odpuśćcie kolejny wątek, który może sprowokować do konfliktów. Przerabialiśmy to nie jeden raz. Wrócą z pracy "trudni ludzie" i się zacznie...

Marian Kołtonik
emu
(2012/05/07 11:45) 0

a co ty  admin jesteś?

Mirosław Klimczak
Zander51
(2012/05/07 12:07) 0

Znowu wylazłeś spod kamienia mącić tutaj ? 17 pkt zapewne za wstawianie jedynek i to w moich newsach. Daj sobie spokój człowieku. Upewniasz tylko ludzi,że mieli rację, że uważali cię za gnidę delikatnie mówiąc...

K. N.
jogi
(2012/05/07 12:19) 0

Koledzy .Proszę o wypowiedzi w temacie.

Jerzy Suchodolski
jurek
(2012/05/07 12:35) 0

Mirek , zapewniam Cię że żadnych awantur nie będzie , a temat SSR jest wciąż aktualny i jeżeli ktoś będzie prowokował i pisał bzdury , to sam usunę te posty --------- pozdrawiam Jurek .

Krzysztof  Napieraj
krzychu64
(2012/05/07 13:43) 0

Witam wszystkich.

Nie czyń drugiemu co tobie nie miłe.

Bardzo prosta zasada. Chcemy by wszystko było w porządku, sami bądźmy w porządku.
Aby strażnicy PSR  czy SSR byli dla nas mili nie stawiajmy się okoniem, i bądźmy mili dla nich.. Wszak oni wykonują swoje zadania za które My wędkarze próbujemy Ich rozliczać. Uprzejmość działa w dwie strony. Narzekamy że jest ich mało widać. No cóż sklonować się nikt nie pozwoli by być w kilku miejscach na raz.
Powinniśmy się cieszyć z działania SSR, bo kto ma strzec naszych wód przy niedostatecznej ilości PSR. Tym bardziej że robią to bezinteresownie.
Choć nie wszystkie wytyczne do Ich pracy mnie satysfakcjonują jak np. zatrzymywanie zezwolenia na wędkowanie przy nie wypisanym rejestrze i inne banalne występki które mogłyby być kwitowane pouczeniem czy drobnym mandatem.

Jestem za tym by Byli i działali. A jak pisze Jurek czarne owce w Ich szeregach wyeliminuje czas jeśli by wędkarze tego nie zrobili.

Do kolegi Cardii - dokumentów się nie legitymuje, dokumenty się kontroluje. Można dokonać kontroli dokumentów uprawniających do czegoś np. do wędkowania, kierowania pojazdem. pilotowania samolotu itp. itd..  Wylegitymować można jedynie OSOBĘ i to tylko na podstawie dowodu osobistego i paszportu. Można również na podstawie prawa jazdy. Ale dokumenty te są produkowane przez Państwową Wytwórnię Papierów Wartościowych, a wydawane przez urzędy administracji państwowej.

Jarek K
jarekk
(2012/05/07 16:00) 0

Nie bardzo rozumiem problemu przedstawionego przez Kolegę cardii. Czy ta ustawa z 1985 r przestała obowiązywać ? W jakim momencie przepisy są sprzeczne ?

K. N.
jogi
(2012/05/07 16:32) 0

Ustawa jako taka nadal obowiązuje tylko wprowadzono pewne zmiany. Obecna wersja jest bardziej restrykcyjna . Warto więc zapoznać się z tymi zmianami bo możemy być czasami niemile zaskoczeni.

Roman Kompostnik
Konop-a
(2012/05/07 16:59) 0

Znowu wylazłeś spod kamienia mącić tutaj ? 17 pkt zapewne za wstawianie jedynek i to w moich newsach. Daj sobie spokój człowieku. Upewniasz tylko ludzi,że mieli rację, że uważali cię za gnidę delikatnie mówiąc...
:) aleś ty fajny :)


Marek Więckowski
Sniper64
(2012/05/07 17:00) 0

Cześć panowie:)

Czytam ten nowy temat - a stary on jak świat:) SSR - tz.Społeczna Straż rybacka! nie wędkarska..:) różnie nas już nazywano,różnie spostrzegano i różnie każdemu przypadamy do gustu:) SSR nie jest po to by gnębić wędkarzy,wręcz odwrotnie..tylko kiedy taki SSR-owiec jest równany z błotem jak szmata - nie można liczyć na to że będzie cicho to wysłuchiwał-to też jest karane. SSR ma obowiązek przestrzegadź tgo co mu wolno, a czego nie,jest tak ,że zobowiązany do przestrzegania danych osobowych osób które kontroluje..został przeszkolony i podpisywał w tym kierunku deklarację z ustawy o ochronie danych osobowych!Nie jest tak do końca ,że to zabawa,nie trzeba porównywać SSR do ormo czy zomo,jeżeli nie miała by prawa kontroli dokumentów to by tego nie czyniła:) Co do dowodu osobistego!!! Jeżeli wszystkie dokumenty wędkarza są wpożądku i je ma nad łowiskiem w chwili kontroli to wystarczy,kiedy ich niema to co???? teraz strażnik poprosi o jaki kolwiek dokumet potwierdzający torsamość,by otrzymać potrzebne dane wędkarza do dalszej procedury,żaden to problem..!Jeśli taki wędkarz zrozumie ,że to w jego intencji jest kiedy nie ma stosownych dokumentów i rozmawia jak z człowiekiem może spotkać się ze zrozumieniem braku tych że dokumentów,postępując wulgarnie co do strażników,nikt nie będzie czekał i słuchał tłumaczeń wezwie się policję,a w tedy już inna sprawa,nie da się odkręcić sytuacji!problemy i konsekwęcję powędróją do sądu.Nie ma już czegoś takiego jak pouczenie wędkarza!!! Taki wyraz kiedy pada musi być odnotowany i spożądzona notatka za co został pouczony wędkarz!!!SSR nie może już odstąpić od czynności procesowych kiedy stwierdza fakt nad łowiskiem!Kiedy to zrobi musi się liczyć z konsekwęcjami za nie dopełnienie obowiązków służbowych.Tak więc,życzył bym sobie i tym których będą kontrolować nad naszymi wodami o wzajemne zrozumienie,życzliwość,rozsądne podejście do rozmowy!Ukaranie wędkarza jest nie przyjemne i ostateczną rzeczą..na łowisku dla SSR. Temat SSR zawsze był jak ta burza z piorunami...ale zastanówmy się kiedy nie będzie tych co chcą poświęcić swój czas dla ogółu wędkarzy i ochrony tego co nam jeszcze zostało..to co wtedy???? nie liczmy na cuda z góry:) To nie realne...przynajmniej w najbliższej perspektywie:)

                                                                                            Pozdrawiam wszystkich  

użytkownik91748
użytkownik91748 (2012/05/07 17:08) 0

27 lat już jest to zapisane i tylko tyle, kilka zdań :). Szkoda poruszać już tego tematu, bo się obudzą i znowu przyjdą...

Jacek B.
Jack14
(2012/05/07 17:25) 0

Ja nie spałem wróciłem z "roboty" jutro mam wolne pojadę spokojnie wędkować i jak podejdzie do mnie jak 2 lata temu strażnik to będę zaskoczony ale nie "spanikowany" bo..........

Bo po sprawdzeniu wszystko OK.

Jaki wy macie problem przy kontrolach PSR, SSR itd.

Roman Kompostnik
Konop-a
(2012/05/07 18:25) 0

Znowu wylazłeś spod kamienia mącić tutaj ? 17 pkt zapewne za wstawianie jedynek i to w moich newsach. Daj sobie spokój człowieku. Upewniasz tylko ludzi,że mieli rację, że uważali cię za gnidę delikatnie mówiąc...


Jacek B.
Jack14
(2012/05/07 18:39) 0

@Konopa-a

Normalnie brak mi słów.

Jak przeszedłeś z tematu głównego do tego "czegoś"

Ma to jakiś związek z tematem ?? Czy twoim problemem ??

wojciech wójcik
kogutw68
(2012/05/07 18:42) 0

kazdy o tym z czym ma problem

Jacek B.
Jack14
(2012/05/07 18:46) 0

No tak to zamykam "paszcze"

 

wojciech wójcik
kogutw68
(2012/05/07 18:50) 0

No tak to zamykam "paszcze"

 to nie do Ciebie tylko pietro wyzej

K. N.
jogi
(2012/05/07 18:55) 0

Koledzy. Jeszcze raz proszę o posty na temat .

wojciech wójcik
kogutw68
(2012/05/07 19:16) 0

Na temat: W moim regionie nie spotkałem się ze złym zachowaniem straży czy to P czy S fajne chłopaki może dlatego że my ludzie odnosimy się do siebie z szacunkiem zawsze miło i sympatycznie. Gorzej jeśli trzeba zgłosic kłusoli to telefonicznie zupełna olewka wszyscy wszystko mają tam gdzie słońce nie dochodzi.

K. N.
jogi
(2012/05/07 19:57) 0

Ten problem jest dość powszechny.Kłusownicy grasują przeważnie w godz. nocnych i trudno jest Poderwać PSR lub SSR do nagłego wyjazdu i interwencji. Są posterunki PSR całodobowe ale nie wszędzie. SSRyb natomiast też nie może być dyspozycyjna przez 24-godziny. Ludzie pracują jeszcze zawodowo. Częste patrolowanie zbiorników łodzią (w porze nocnej) przynosi jednak efekty. Wiem to z praktyki. Tylko znając naszych wędkarzy będą uwagi że "pływają sobie dla rozrywki a nie kontrolują brzegów" Nieraz pływaliśmy przez tydzień bez efektów aż wreszcie trafiało się 3-4 siatki. Mógłbym  dużo pisać ale wiem że tu jest dużo fachowców w tej dziedzinie inie ma sensu zanudzać ich Pozdrawiam.

Wedkuje.pl poleca

Aplikacja