Smaki,zapachy zanęt na leszcze i liny.

/ 12 odpowiedzi
Witajcie. Mam zamiar wybrać sie na 2 dniową zasiadkę na leszcze i liny. Zbiornik ma 9 h głębokość na jakiej będe umieszczał zestawy to 6 m będę łowił metodą gruntową. zamierzam nęcic 3 dni ziarnem ( kukurydza i konopi)  i drobnym pelletem 6-8 mm. I teraz mam pytanie do was jakie smaki polecacie dodac do ziarnem i potem zanęty którą będę umieszczał w koszyku i smak dipów. Bo wiem, że co wędkarz to inna teoria, chciałbym posluchać jak Wy byście to rozegrali ? myslę o boosterach truskawka i halibut ( co sprawdziło mi sie w majówkę ), co myślicie tam dodać letnią porą. to co już mi sie sprawdziło czy jakiś klasyczny leszczowy zapach i smak typu wanilia, miód, karmel ?   Z góry wam dziękuję i pozdrawiam :)
SlawekNikt


Tyle w 30 sekund, aż strach szukać dalej i tak z godzinkę poczytać... ;-) (2016/06/07 19:05)

Polawiacz99


Przynęta zanęta to juz mam obmyślone, tylko jakie smaki to mnie najbardziej ciekawi jakie smaki sprawdzają sie u was najlepiej i czy łamanie śmordka i owoców może zaowocować, ale mimo wszystko bardzo dziekuję.
  (2016/06/07 19:24)

aldente


Polawiacz....nie zrozumialeś ironii kolegi zawartej w powyższym wpisie. Wyłożę Ci  więc kawę na ławę. Tematem zanęt leszczowych linowych płociowych i ch. wie jakich jeszcze rzygają prawie wszyscy. Stąd też wyszukiwarka forum jest pełna  wpisów o zanętach. Zadaj sobie trochę trudu i poczytaj na ten temat.
Wyszukiwarka to ten szarawy pasek na samej górze. (2016/06/07 19:57)

no1form


Te wszystkie dipy, boostery to sobie można wsadzić, jeżeli na łowisku jest ryba to weźnie na made, nawet zdechłą, a jak ryby jest tyle co kot napłakał no to lepiej sobie odpuścić i nie marnować pieniędzy. I to jest oczywiste jak to że w dzień świeci słońce, a w nocy świeci księżyc. Nie ma idealnego zapachu na dane ryby, ja dla przykładu na Wiśle stosuje za każdym razem inny zapach i na leszcze sporawdzał mi się słodki anyż, a teraz sprawdza mi się kozieradka. Mimo że nie są to typowo leszczowe zapachy. (2016/06/07 22:20)

PijanyAniol


Ogolnie melasa czyli coś słodkiego ,ale to zależy od pory dnia wiatru ciśnienia i ogólnie pogody jak jest duszno i gorąco to nie warto nastawiać się na ryby ! Ta sama zanęta ten sam zestaw ta sama dległość.... pora dnia inna i wyniki zupełnie inne rybki sa kapryśne jak my warto experymentować dodawać coś od siebie i na pewno nie zniechęcać się jakąś zanęta bo dziś nie brało na nią . W mojej opini warto coś samemu zmixować w domowytm zaciszu.... biszkopty paluszki....jakieś pokruszone pieczywo ... mąka kukurydziana płatki owsiane kukurydza groch to będzie lepsze niż takie śruciny co kupuje się w zanęcie eeeeh ! (2016/06/08 01:49)

JKarp


Te wszystkie dipy, boostery to sobie można wsadzić, jeżeli na łowisku jest ryba to weźnie na made, nawet zdechłą, a jak ryby jest tyle co kot napłakał no to lepiej sobie odpuścić i nie marnować pieniędzy. I to jest oczywiste jak to że w dzień świeci słońce, a w nocy świeci księżyc. Nie ma idealnego zapachu na dane ryby, ja dla przykładu na Wiśle stosuje za każdym razem inny zapach i na leszcze sporawdzał mi się słodki anyż, a teraz sprawdza mi się kozieradka. Mimo że nie są to typowo leszczowe zapachy.

 
Mylisz się co do faktu używania dipów. Niejdenokrotnie mogłem porównać swoje wyniki i wyniki innych. Oczywiście żeby ryby brały muszą być w wodzie ;-) i z tym się zgadzam. 

JK
  (2016/06/08 07:59)

Polawiacz99


Dzięki wam za odp, macie racje teraz jak to przejżałem to serio z groma tego. (2016/06/08 11:14)

no1form


Te wszystkie dipy, boostery to sobie można wsadzić, jeżeli na łowisku jest ryba to weźnie na made, nawet zdechłą, a jak ryby jest tyle co kot napłakał no to lepiej sobie odpuścić i nie marnować pieniędzy. I to jest oczywiste jak to że w dzień świeci słońce, a w nocy świeci księżyc. Nie ma idealnego zapachu na dane ryby, ja dla przykładu na Wiśle stosuje za każdym razem inny zapach i na leszcze sporawdzał mi się słodki anyż, a teraz sprawdza mi się kozieradka. Mimo że nie są to typowo leszczowe zapachy.

 
Mylisz się co do faktu używania dipów. Niejdenokrotnie mogłem porównać swoje wyniki i wyniki innych. Oczywiście żeby ryby brały muszą być w wodzie ;-) i z tym się zgadzam. 

JK
 

No ok może przesadziłem, i rzeczywiście dip ściągne nam rybe dla przykładu podaje wartości z 200m, a zwykła zanęta tylko z 100m. Ale przedewszystkim trzeba trafic w ten dzień akurat gdzie te ryby chcą współpracować. Teraz z soboty na niedziele byłem na noc i przez całą noc cisza totalna na spławik i na feederka, zaś nad ranem 2 leszcze i 2 jazie. 4 rzuty 4 ryby w zaledwie w 20 minut. (2016/06/08 17:37)

u?ytkownik130601


Leszcz-Piernik. Lin-Marcepan tyle ja napiszę. (2016/06/08 19:36)