Skuteczność zanęty problem

/ 7 odpowiedzi
Zawsze kupowałem gotowe zanęty, ale ostatnio mnie natchnęło, żeby swoją zrobić. znalazłem kilka przepisów i zrobiłem kilka porcji ze składników takich jak: mąka kukurydziana, kasza kukurydziana, bułka tarta prażona, konopie zmielone prażone. Stworzyłem bardziej bazową zanętę. Ponieważ zanęta słabo pachnie ( w porównaniu do kupnej) zacząłem dodawać atraktory np. Team Dragon Lin i Karaś. Stworzyłem 3 różne zanęty według odpowiednich proporcji z forum i jestem rozczarowany ich skutecznością. Na dwóch łowiskach, w róźnych miejscach bardzo słabo wabi ryby. Jak zmieniłem na Trapera np. karpiowate to od razu zaczęło się coś dziać. Co może być nie tak, bo zaczynam powoli nastawiać się tylko na kupne zanęty. Co polecacie do takiej bazowej zanęty ?
Abramis96


Być mooże dodałes niewlasciwy atraktor na daną wode, jezeli twierdzisz iz Traper tam sie sprawdził. Pamiętaj aby stwierdzić iż zanęta nie jest skuteczna musisz wyprobowac ja wielokrotnie. (2012/07/19 11:47)

JKarp


Zawsze kupowałem gotowe zanęty, ale ostatnio mnie natchnęło, żeby swoją zrobić. znalazłem kilka przepisów i zrobiłem kilka porcji ze składników takich jak: mąka kukurydziana, kasza kukurydziana, bułka tarta prażona, konopie zmielone prażone. Stworzyłem bardziej bazową zanętę. Ponieważ zanęta słabo pachnie ( w porównaniu do kupnej) zacząłem dodawać atraktory np. Team Dragon Lin i Karaś. Stworzyłem 3 różne zanęty według odpowiednich proporcji z forum i jestem rozczarowany ich skutecznością. Na dwóch łowiskach, w róźnych miejscach bardzo słabo wabi ryby. Jak zmieniłem na Trapera np. karpiowate to od razu zaczęło się coś dziać. Co może być nie tak, bo zaczynam powoli nastawiać się tylko na kupne zanęty. Co polecacie do takiej bazowej zanęty ?

CześćZa mało pieczywa w tej zanęcie - zmielone bułki, zmielone jakieś odpadki cukiernicze, zmielone płatki kukurydziane. Dodałbym mielone ziarno słonecznika. Przydałoby się dodać śruty kukurydzianej. Drobne ziarna też by nie zaszkodziły.Wychodzi na to, że chcieć dodać składniki żeby zanęta była dobra taniej może być kupić gotową.JK (2012/07/19 12:14)

saper511


Pokombinuje jeszcze i wypróbuje na innej wodzie, dzięki za wskazówki, jak coś z tego wyjdzie to napisze (2012/07/19 14:06)

marcin4321


Skoro na tym łowisku gdzie zawsze łowiłeś działają kupne zanęty to w czym problem? Powinienes byc na maxa zadowolony ze trafiles z zaneta w dana wode i ona dziala czyli przyciaga ryby. Jak ja bym juz trafil z zaneta i by dzialała to dałbym juz spokój z robieniem własnej.
A tak poza tym dodałbym :
kukurydze konserwową, pęczak, pokrojonego ziemniaka w kosteczki małe, konopie gotowane i do tego cos uzupełniającego, tak zeby dało sie zrobic kule np. bułka tarta. Wg mnie twoja własna zanęta jest za bardzo drobna, w sensie ze same drobinki, i wydaje mi sie ze ona jest tylko na malutkie ryby. Zaś jeśli chodzi o intensywny zapach to spróbuj swojej własnej zanecie dosypac np. cynamonu takiego zwykłego z paczki. Zapach jest bardzo intensywny i byc moze zwróci uwagę ryb w twoim zbiorniku wodnym. : ) (2012/07/19 14:20)

saper511


Dzięki za wskazówki, Pozdrawiam (2012/07/19 14:57)

saper511


Ostatnio testowałem moją zanętę dodając kilka nowych składników.

Do: mąka kukurydziana, kasza kukurydziana, bułka tarta prażona, konopie zmielone prażone

dodałem płatki owsiane, przyprawę do piernika i cynamon. Byłem krótko nad łowiskiem to za bardzo nie mogę stwierdzić jaka jest skuteczność zanęty, ale chcę ją jeszcze udoskonalić o jakiś atraktor w proszku. Co polecacie do takiej zanęty ? Atraktor owocowy (np. truskawkowy) będzie gryzł się z piernikiem i cynamonem ? Co byście dodali do tej mieszanki ? (2012/07/26 19:58)

marcin4321


własnie za dużo z zapachami to nie powinno się kręcić. Np. jak truskawka jest to nie wanilia. Zaś jeśli masz cynamon i piernik to wydaje mi się ,że zapach i tak ma intensywny już. Ewentualnie jak chcesz to waniliowy. : ) Zależy jeszcze na co sie nastawiasz. (2012/07/26 21:09)