Sandacz z gruntu-kiedy zacinać?

/ 7 odpowiedzi
Jak skutecznie złapać sandacza? Dać mu spokojnie ciągnąć żyłkę,czy zacinać od razu.Proszę dajcie mi wskazówki.Chodzi mi o wskazówki na technikę z gruntu
Przemo-77


Ja na ogół łowie sandacze w silnym nurcie na Wiśle i muszę stwierdzić że po zarzuceniu zestawu z ciężarkiem przelotowym 100g zacinam natychmiast po zauważeniu brania. Na ogół udaje się wyciągnąć sandałka.Na wodzie stojącej troszkę inaczej trzeba podejść tą rybkę, dać jej nieco odpłynąć z przynętą i zaciąć za drugim wyraźnym braniem. Zresztą nie ma gotowego sposobu na sandacza bo to mądra rybka. (2011/10/18 21:01)

Leszczyk1984


Mam pytanko, jak żywca przetnę na pół to która połówka będzie lepsza ta z łepkiem czy ta z ogonkiem (2011/10/18 21:48)

FLO92


nie ma znaczenia... jak bedzie głodny to weźmie ;p (2011/10/18 21:53)

boro28


Ta z ogonem będzie lepsza, bynajmniej u nas w tym roku lepiej się spisuje. (2011/10/18 23:28)

Eskimek


Jeśli jesteś przekonany,ze w miejscu występują sandacze to proponuję karasia zastąpić uklejką lub małą płotką.Wydaje mi się ,że będzie to dużo skuteczniejsza przynęta na naszego smoka rzecznego.Grunt to cierpliwość i czas spędzony nad wodą bo jak wędki w piwnicy będą stały to i wyniki słabe raczej będą.powodzenia i udanych sukcesów życzę. (2011/10/23 07:45)

Eskimek


Przepraszam pomyliłem wątek :) (2011/10/23 07:57)

Amitaf


Jak skutecznie złapać sandacza? Dać mu spokojnie ciągnąć żyłkę,czy zacinać od razu.Proszę dajcie mi wskazówki.Chodzi mi o wskazówki na technikę z gruntu

Moje doświadczenia w tym temacie jest taka, że zawsze po braniu lekko naciągałem żyłkę, tak aby wyczuć rybę. Po czym dawałem mu odpłynąć i po kilkunastu sekundach zacinałem. Sandacz z reguły lekko zbiera ofiarę (z gruntu), dlatego daję mu czas na połknięcie. Szybkie zacinanie z reguły kończyło się pustym zacięciem lub wyrwaniem żywca z pyska.  (2011/10/23 11:42)