PZW laureatem Polskiej Nagrody Innowacyjności 2016

/ 16 odpowiedzi
ryukon1975


Jako członek PZW odmawiam w swoim imieniu przyjęcia tej nagrody bo mi i temu Związkowi się nie należy.Niech sobie wezmą inni. (2016/11/19 09:57)

erykom


"Nagroda została przyznana za realizacje projektu „Elektroniczny rejestr wędkarzy – baza danych”, który poza ewidencją elektroniczną wędkarzy, będzie umożliwiać dokonywanie płatności elektronicznych i prowadzenie elektronicznego rejestru połowu, a nawet natychmiastowe powiadamianie odpowiednich służb o zauważonych zagrożeniach dla środowiska" 

Mam się domyślać że opłatę za kartę będzie można zrobić przelewem????? (2016/11/19 10:26)

kedzio


Brawo! Wprowadzenie gównianego programu, opartego o usługi obcej, zewnetrznej firmy, bez konkretnych rozwiazań gwarantujących bezpieczeństwo danych osób stowarzyszonych, zbudowanego na dobrowolnym przymusie, taka nagroda wręcz musiała zostać przyznana. 
Co będzie następne? mOże program liczący penetracje naszych małżonek? Czy ktoś nas spyta o zgodę? 
Brawo.
  (2016/11/19 10:31)

pawelz


"Nagroda została przyznana za realizacje projektu „Elektroniczny rejestr wędkarzy – baza danych”, który poza ewidencją elektroniczną wędkarzy, będzie umożliwiać dokonywanie płatności elektronicznych i prowadzenie elektronicznego rejestru połowu, a nawet natychmiastowe powiadamianie odpowiednich służb o zauważonych zagrożeniach dla środowiska

Mam się domyślać że opłatę za kartę będzie można zrobić przelewem?????
Za karte nie. :) Ale jesli bede mogl oplacic roczna skldke zamiast leciec do swojego kola, to juz byloby OK.
Fajnie by bylo, aby PZW podalo pelna specyfikacje tego systemu i ile kasy na to wydalo. Od 20 lat zajmuje sie bazami danych i ciekaw jestem ile ktos przytulil za taki projekt miedzy innymi z mojej kasy. (2016/11/21 11:24)

Haryyy5


Brawo, super. Zatwardziały, niezmienny od dziesięcioleci beton dostaje nagrodę za innowacyjność. Szkoda że zamiast jednej rzeczy, którą zrobili nikt nie wziął pod uwagę dziesiątek niezbędnych zmian, na czele z przeredagowaniem RAPR żeby w końcu był jasny i przejrzysty, do których wprowadzenia nikt się nie pali. PZW z moich i waszych pieniędzy zapłaciło zewnętrznej firmie, która zajęła się tym od A do Z a sami mogą teraz wykazać się jacy to są postępowi i jak wiele dla nas, wędkarzy robią. Nie zdziwiłbym się jakby się zaraz okazało że stworzeniem tego systemu zajmowała się firma syna/brata/kuzyna/kolegi kogoś z ZG i jakimś cudem cały projekt okazał się 5 razy droższy niż rynkowa cena takiej usługi.  Dziękuję serdecznie. Już nic więcej do szczęścia nie potrzebuję, to rozwiązanie z pewnością w ciagu kilku lat przywróci świetność naszym wodom. Swoją drogą jakoś mnie nie dziwi że "innowacyjność" PZW ma ścisły związek z płatnościami. Może dzięki temu ułatwieniu uda się wycisnąć z naszych kieszeni jeszcze trochę pieniędzy. Może w kolejnych latach : rozłożenie płatności na raty, rabat za każdego nowo pozyskanego członka PZW, możliwość odpłatnej rezerwacji stanowisk, karne odsetki za nieopłacenie składki w terminie ... tyle jeszcze możliwości zarobku. 


  (2016/11/21 13:00)

Eryk S


Gdzieś czytałem że to oprogramowanie kosztowało pzw 700 tys. Zł . Nie znam sie za bardzo ile są wartę takie oprogramowania ale na mój rozum to troszkę nas to kosztowało (2016/11/21 13:25)

Jędrula


Pomysł na system jak najbardziej dobry i potrzebny. Oczywiście żadnej innowacyjności tutaj nie widzę, widziałbym, gdyby to zrobili dziesięć lat temu. Teraz takie systemy to norma, zwłaszcza przy tej ilości ludzi. Jestem pewien, że ta nagroda, to dalszy ciąg propagandy jaką nam ostatnio serwuje PZW. Podzielam również obawy Kolegów. Znając życie i realia, jest wielkie prawdopodobieństwo, że jeszcze usłyszymy o tym systemie w telewizji... (2016/11/21 13:32)

pawelz


Gdzieś czytałem że to oprogramowanie kosztowało pzw 700 tys. Zł . Nie znam sie za bardzo ile są wartę takie oprogramowania ale na mój rozum to troszkę nas to kosztowało

I drogo i nie. Zalezy od tego co w zamian. Czy sam software czy sprzet tez. Wazna tez bedzie kwota rocznego abonamentu za obsluge tego projektu. Koszt laczy, administracji serwerami itp. Samo stworzenie aplikacji tylko czesc kwoty. Projekt baz danych tez niezbyt ambitny. Natomiast funkcjonalnosc to to czego nie znamy, wiec i osadzac nie mozna. Dlatego dobrze by bylo, gdyby Ci co podpisali sie pod umowa okreslili jakie bazy danych, gdzie i za ile serwery i jaka funkcjonalnosc systemu (jaki interfejs dla nas - wedkarzy). (2016/11/21 14:00)

kedzio


No i ciekaw jestem, kiedy nasze dane osobowe wypłyną do różnych spamorobów, bo zaufajcie mi, .... wypłyną. Taka baza danych, to żyła złota! Jak te dane będą chronione?! Kto będzie miał do nich dostęp? Nie wyraziłem zgody na przetwarzanie, ale musiałem to dopisać w ankiecie długopisem, bo PZW nie przewidziało nawet, że ktoś może nie wyrazić zgody!   Smród sie niesie panowie!
  (2016/11/21 18:09)

Artur z Ketrzyna


Kedzio ty ...
Przetrwanianie to nawet jak wpisują twoje dane w zezwolenie.
Co innego udostępnianie. :-D (2016/11/22 22:17)

JKarp


Kedzio ty ...
Przetrwanianie to nawet jak wpisują twoje dane w zezwolenie.
Co innego udostępnianie. :-D

Artur Ty.... Coś tam słyszaleś, coś tam czytałeś.... 
Przetwarzanie danych osobowych nie jest tożsame ja mówisz z wpisywaniem danych do zezwolenia.
http://www.mskupin.pl/blog/2012/09/10/wycofanie-zgody-na-przetwarzanie-wzor/
A czymś takim słyszałeś ?

" Przetwarzanie danych osobowych – termin prawny, który w prawie polskim został zdefiniowany w ustawie z 1997 roku o ochronie danych osobowych[1]. Ustawodawca posłużył się w niej określeniem przetwarzanie danych. Przetwarzanie oznacza jakiekolwiek operacje wykonywane na danych osobowych, takie jak: zbieranie, utrwalanie, przechowywanie, opracowywanie, zmienianie, udostępnianie i usuwanie, a zwłaszcza te, które wykonuje się w systemach informatycznych.
Dane osobowe można przetwarzać w ściśle określonych przez prawo sytuacjach (art. 23 ustawy o ochronie danych osobowych):
-osoba, której dane dotyczą, wyrazi na to zgodę, chyba że chodzi o usunięcie tych danych,
-jest to niezbędne dla zrealizowania uprawnienia lub spełnienia obowiązku wynikającego z przepisu prawa,
-jest to konieczne do realizacji umowy, gdy osoba, której dane dotyczą, jest jej stroną lub gdy jest to niezbędne do podjęcia działań przed zawarciem umowy na żądanie osoby, której dane dotyczą,
-jest niezbędne do wykonania określonych prawem zadań realizowanych dla dobra publicznego,
-jest to niezbędne dla wypełnienia prawnie usprawiedliwionych celów realizowanych przez administratorów danych albo odbiorców danych, a przetwarzanie nie narusza praw i wolności osoby, której dane dotyczą.

Istnieje generalny zakaz przetwarzania danych ujawniających pochodzenie rasowe lub etniczne, poglądy polityczne, przekonania religijne lub filozoficzne, przynależność wyznaniową, partyjną lub związkową, jak również danych o stanie zdrowia, kodzie genetycznym, nałogach lub życiu seksualnym z wyjątkiem sytuacji ściśle określonych przepisami.
Za zgodne z prawem przetwarzanie danych osobowych odpowiada administrator danych osobowych, który może wyznaczyć administratora bezpieczeństwa informacji nadzorującego przestrzeganie przepisów w zakresie ochrony danych osobowych."

Temat był już raz poruszany - przy wypisywaniu zezwolenia wypisujesz wniosek o wycofanie zgody na pzretwarzanie danych osobowych. W karotece pozostaje tylko imię, nazwisko i PESEL. Nikt nie może tego dalej udostępnić ani w inny sposób próbować opracowywać. 
JK (2016/11/23 08:30)

Sith


(...) Co będzie następne? mOże program liczący penetracje naszych małżonek? Czy ktoś nas spyta o zgodę? 
Brawo.
 
Odmawiam!!!
  (2016/11/23 09:47)

Sith


Brawo, super. Zatwardziały, niezmienny od dziesięcioleci beton dostaje nagrodę za innowacyjność. Szkoda że zamiast jednej rzeczy, którą zrobili nikt nie wziął pod uwagę dziesiątek niezbędnych zmian, na czele z przeredagowaniem RAPR żeby w końcu był jasny i przejrzysty, do których wprowadzenia nikt się nie pali. PZW z moich i waszych pieniędzy zapłaciło zewnętrznej firmie, która zajęła się tym od A do Z a sami mogą teraz wykazać się jacy to są postępowi i jak wiele dla nas, wędkarzy robią. Nie zdziwiłbym się jakby się zaraz okazało że stworzeniem tego systemu zajmowała się firma syna/brata/kuzyna/kolegi kogoś z ZG i jakimś cudem cały projekt okazał się 5 razy droższy niż rynkowa cena takiej usługi.  Dziękuję serdecznie. Już nic więcej do szczęścia nie potrzebuję, to rozwiązanie z pewnością w ciagu kilku lat przywróci świetność naszym wodom. Swoją drogą jakoś mnie nie dziwi że "innowacyjność" PZW ma ścisły związek z płatnościami. Może dzięki temu ułatwieniu uda się wycisnąć z naszych kieszeni jeszcze trochę pieniędzy. Może w kolejnych latach : rozłożenie płatności na raty, rabat za każdego nowo pozyskanego członka PZW, możliwość odpłatnej rezerwacji stanowisk, karne odsetki za nieopłacenie składki w terminie ... tyle jeszcze możliwości zarobku. 


 
Adam, podpisuję się pod tym obiemarękami. Doskonale to ująłeś, dziękuję w imieniu własnym. (2016/11/23 09:51)

kedzio


Zdajesz sobie Januszu sprawę z tego, że tak ogromna baza AKTUALNYCH danych osobowych jaką zgromadził PZW przy okazji zakładania tej zafajdanej ewidencji, stanowi nielada łakomy kąsek dla kombinatorów i twórców wszelkiego rodzaju spamu. Tylko czekać, aż ta baza wycieknie do innych firm, choćby reklamowych. Gdybym taki fakt potrafił udowodnić ( gdy już on nastąpi, jeśli nastąpi), to z całą pewnością wytoczyłbym proces PZW na stopie cywilnej. Pozywiom, uwidim. W każdym razie nie podoba mi sie ta cała sytuacja, bo jak wspomniałem, w ankiecie nie było punktu o odmowie przetwarzania danych ( musiałem sam to dopisać na końcu). Czyli... autor ankiety z góry zakładał, że te dane będą poddawane obróbce... przez nie wiadomo kogo i jak.
Znając realia panujące w naszej RP, sprawa sie zesra i będzie smród.
  (2016/11/26 07:48)

JKarp


Oczywiście, że zdaję sobie z tego sprawę. 
Już kiedyś była tu dyskusja o danych osobowych i ich chronieniu. Ja to jestem ciekaw, czy ludzie odpowiedzialni za tą bazę z ramienia PZW mają odpowiednie do tego przygotowanie i czy sam sposób przechowywania danych jest zgodny z prawem.

Odnośnie tego punktu o odmowie - z tego co wiem to obowiązkiem autora tej ankiety było umiesczeznie tego punktu z wyborem " wyrażam zgoddę, nie wyrażam zgody  na przetwarzanie danych osobowych ".
JK (2016/11/26 09:41)

kedzio


Było jego ( ich ) obowiązkiem, oczywiście. Wysnuwając wniosek, znów ktoś coś spier****ł, znów za coś wziął się ktoś, kto nie ma bladego pojęcia o czymś, znów zrobiono coś na odp****l, byle jak, na chybcika, bez sensu, ładu i składu. Na dodatek postawiono nas przed faktem dokonanym, bez prawa wyboru. To taka polska demokracja, gdzie władza ma prawo robić w wała suwerena. To takie polskie... nieprawdaż?

  (2016/11/26 11:40)