Pytania odnośnie połowów gruntowych

/ 10 odpowiedzi
Cześć wszystkim i na wstępie chciałbym już życzyć wszystkim spokojnych Świąt, oraz sukcesów w nowym sezonie wędarskim. Miałybyć dzwonki na Wigilię z szczupazka, ale niestety pewnie jakiś karp z Milicza wskoczy :) 

Mam dwa pytania odnośnie metody gruntowej:

1) Łowię na sprężynę, czy do sprężyny można ładować pellet grubości 2mm, plus na haczyk kanapka etc.
2) Czy do metody gruntowej zawsze musi być stosowana drgająca szczytówka? Nie wystarczy sama bombka sygnalizacyjna? :)
Pozdrawiam! :) 


# A czy Wy już odłożyliście sprzęt na miejsce? :)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

erykom


Te jajka to chyba do zanęty dodajesz :)) 
Ad.2 Do metody gruntowej możesz używać bombki sygnalizacyjnej,elektroniczny sygnalizator brań...Nie jest powiedziane że jak grunt to tylko drgająca szczytówka (2016/12/10 13:34)

filip-cichocki


Tak wiem chodzi mi o to właśnie czy do sprężyny pellet można ładować o małej gramaturze 2mm, na haczyk główna przynęta, pytanie dokładne to czy do sprężyn można ładować pellet po prostu (2016/12/10 14:55)

SlawekNikt


No ... jajka to są ... tu i tam ;-) (2016/12/10 17:26)

zbynio5o


Można. Odpowiednio zespojony aby przy wyżucie nie wypadł ze sprężyny, a podczas sciągania, mógł swobodnie opuścić sprężyne w miejscu nęcenia. (2016/12/10 20:36)

u?ytkownik102837


Owszem spokojnie możesz dawać do sprężyny pellet 2mm (2016/12/11 14:52)

filip-cichocki


Te jajka to chyba do zanęty dodajesz :)) 
Ad.2 Do metody gruntowej możesz używać bombki sygnalizacyjnej,elektroniczny sygnalizator brań...Nie jest powiedziane że jak grunt to tylko drgająca szczytówka
Myślałem po prostu, że do każdej metody gruntowej potrzebna jest drgająca szczytówka dodatkowo :) 
  (2016/12/11 14:52)

RybakStefan


od pewnego czasu mam wrażenie, że poza "drgającą szczytówką" nie ma "wiarygodnych" skaźników brań ...
a chyba tak nie jest (do końca) ...
przecież ping-pong nie jest taki zły ?!
  (2016/12/11 16:07)

notaki


Myślałem po prostu, że do każdej metody gruntowej potrzebna jest drgająca szczytówka dodatkowo :)
Od poczatku mojego tu pobytu walczę ze schematami.
Kazda wędka i kazdy sposób jest dobry - byleby był skuteczny :-)

Przyznam ze wstydem, że kiedyś łowiac na muchę  ukleje na zywca na jeziorze ,  zobaczylem goscia ciągnącego prawie spod brzegu piekne okonie.
Więc zamiast muchy  haczyk, na niego robak od gościa ,plus malutka srucinka ułatwiająca tonięcie.... i w ten sposób na muchowkę lowielm z gruntu :D
I do tego calkiem skutecznie :D (2016/12/11 17:41)

paweles1


Kiedyś nie było tak wyspecjalizowanych wedek jak obecnie...jednak metoda obserwacji szczytowki łapie od 15 lat. To samo z babka lub sygnalizoterem \"będzie działać \" kwestia podejścia i doświadczenia z praca z nimi.. Z pelet em wydaje mi się ze będzie ok,od siebie dodam są wcale nie drogie podajniki do pelletu. Sprawdzaj pruboj nic nie jest zakazane,najlepszymi lekcjami w wedkarstwie są własne potknięcia. .... (2017/01/04 21:34)

Kafarek


Do sprężyny pelet zmieszany z zanętą polecam bo można i pinke śmiało i ręką łatwiej skleic. Można inaczej szczytowke i na bombki łapać zależy czy i jak biorą oraz czy wiatr nie przeszkadza (2017/01/14 14:59)