Jak dobrze ugotować pszenicę?

/ 7 odpowiedzi
Witam koledzy. Macie jakieś sprawdzone metody na dobre ugotowanie pszenicy? Mi jakoś nie specjalnie udaje się ja ugotować- czasami pęka, czasami jest za twarda.
Esox53


Wsyp pszenice do termosu,zalej wrzątkiem na 3 godziny.Po 3 godzinach wysyp pszenice na jakieś sitko i przepłucz zimną wodą.Możesz do pszenicy dodać troszkę wanilii lub innego zapachu. (2010/07/07 22:02)

u?ytkownik16122


Próbowałeś jej nie gotować ? Ja ją zalewam wrzątkiem a następnie zawijam folią spożywczą , robię to miej więcej 24 g przed wędkowaniem . Można użyć termosu - też skuteczny . (2010/07/07 22:06)

zaku81


No właśnie nie próbowałem innej metody oprócz gotowania spróbuję ją w termosie zaparzyć. tak pomyślałem przez chwilę może dodać do niej trochę jakiegoś aromatu "piernika" ,mam zanętę piernikową na leszcza to może akurat:)) (2010/07/07 22:23)

Matys24


A jeśli  nawet chcesz ją gotować to  zalewam ładnie wodą i gotuje kiedy woda zaczyna się gotować wyłączam iu przykrywam żeby nam ładnie doszła po paru dłuższych chwilach jest już gotowa. Nie mam talentu gastronomicznego a zawsze tak mi wychodzi. Zawsze gotuje większe ilości dlatego część po prostu zamrażam pozdrawiam (2010/07/08 23:26)

zaku81


niestety nie mam termosu, ale po raz kolejny gotowałem. Tylko że tym razem zagotowałem i pozostawiłem na grzejniku na noc pod przykryciem, no i chyba się udało zobaczymy jakie będą efekty na kiju. (2010/07/09 08:56)

Dubik


Witam

Pszenica założenia im starsza tym dłużej się gotuje moja świętej pamięci babcia na kutie potrafiła gotować 8h żeby pszenica popękała ja ostatnio gotowałem 5h pszenice zebraną w tamtym roku warunek jest jeden gotuję się na dużym ogniu pod przykryciem i podlewa się wodą co jakiś czas aby miej więcej była na równi z pszenicą w ten oto sposób wychodzi ładnie napęczniała i popękana i sypka a zapominałem dodać że należy ją przepłukać prze gotowaniem
zapominałem dodać że trzeba ją pierw najpierw namoczyć 24h przed gotowaniem(można gotować w tej samej wodzie)
pozdrawiam (2010/07/09 11:53)

Matys24


Ja tam nie mocze tak długo. A szczerze to wogóle tego nie robie gotuje  odstawiam aż dojdzie i czekam aż ostygnie już po odcedzeniu  wtedy nad wode i do dzieła. No mam nadzieje że i wam panowie ta przynęta zwabi rybke życia czego wam życze i pozdrawiam

 

(2010/07/09 21:16)