Przynęty które trzeba mieć w pudełku

/ 11 odpowiedzi
Zapraszam na film, który być może trochę pomoże młodym adeptom wędkarstwa. :)
Jakub Woś


Nie tylko młodym:) Z przyjemnością wczoraj obejrzałem, już w notatniku niektore gumy są. (2017/01/10 12:40)

GolasDGL


Dokładnie, planujecie zrobić coś o przynętach boleniowych? (2017/01/10 13:28)

Przemas83


Świetny materiał , równie dobrze i w odpowiednim klimacie daje Tomek Ace Lewandowski , myślę że o tej porze roku takie filmiki są potrzebne , rozbudzają wyobraźnię wędkarską popartą doświadczeniem z róznych łowisk. Póki co skuło lodem i dla mnie nastał martwy okres wędkarsko i czas na załatwianie zezwoleń na 2017 , ciekawy jestem jak rozwinie się sytuacja z PZW , może się okazać że ten rok będzie przełomowy dla nas wędkarzy..... (2017/01/10 14:52)

Sebastian Kowalczyk


Dzięki za miłe słowa. Do boleni przykładamy się od długiego czasu ale ciągle czegoś brakuje. Może w tym sezonie się uda.  (2017/01/16 22:41)

SlawekNikt


Akurat to co sprawdziło się na wodach angielskich i niemieckich mnie osobiście nie interesuje. Wolałbym aby w tak ciekawym odcinku było więcej o krajowych wodach także tych mniejszych. (2017/01/18 17:25)

sosen82


Akurat to co sprawdziło się na wodach angielskich i niemieckich mnie osobiście nie interesuje. Wolałbym aby w tak ciekawym odcinku było więcej o krajowych wodach także tych mniejszych.

To samo sprawdza się i na naszych wodach. A wgłebiając się w temat to samemu nalezy ruszyć cztery litery i samemu dojść do własnych wniosków. 
  (2017/01/19 10:51)

SlawekNikt


To samo sprawdza się i na naszych wodach. A wgłebiając się w temat to samemu nalezy ruszyć cztery litery i samemu dojść do własnych wniosków.
Aby się wypowiadać należy czytać ze zrozumieniem, którego jak widzę zabrakło.
  (2017/01/19 13:43)

sosen82


To samo sprawdza się i na naszych wodach. A wgłebiając się w temat to samemu nalezy ruszyć cztery litery i samemu dojść do własnych wniosków.
Aby się wypowiadać należy czytać ze zrozumieniem, którego jak widzę zabrakło.
 

Vice Versa (2017/01/19 14:16)

Fld


Sebastian fajnie że tu napisałaś. Ja nigdy nie oglądałem korby a po tym odcinku zareklamowanym przez Ciebie w trzy dni lyknalem wszystkie odcinki☺ Pozdrawiam (2017/01/19 15:53)

Przemas83


Myślę że nie tylko ja czekam na materiał o łownych i sprawdzonych woblerach i jerkach........ pozdrawiam! (2017/02/05 08:25)

grisza-78


Dopiero dziś obejrzałem. Film klasa! Już mówię jak to jest w UK. Mieszkam tu kilka dobrych lat i oczywiście często wędkuję. Ci, którzy twierdzą, że tu, gdzie zarzucisz, tam masz rybę , są w dużym błędzie. Logicznym jest, że ryb mamy tu więcej, bo generalnie ryby nie służą tu do zapełniania lodówki. To jednak inny temat. Tutaj w cale nie jest łatwo złowić okazową rybę. Podam swój przykład - w PL złowiłem kilkadziesiąt okoni 40+, tu żadnego. W Polsce złowiłem kilkadziesiąt pstrągów 50+. tu żadnego. Trochę inaczej jest ze szczupakami, bo tu jestem bardzo blisko magicznego metra, w Polsce brakowało mi kilkunastu centymetrów, czyli nie przekroczyłem 90. Nie oznacza to jednak, że tu łatwo o metrówę. Z pewnością jest ich więcej, bo śledząc różne portale, takie, jak Pike Anglers Club, czy Pike Angler UK, widzę dość często szczupaki ponad metr i są to ryby nawet pospolite, ale nie codzienne. Wracając do wątku, czyli do tego, co powinno się mieć w pudle. Prezentowane przez was gumy są mega. Części z nich nawet nie znałem. Wiem już, że będę musiał uzupełnić swoje pudła, o przynajmniej część modeli, prezentowanych na filmie. Jest jeszcze druga sprawa, Nie chcę pouczać, bo to nie w mojej naturze, ale powinniście sięgnąć po baitcasting i jerki. Jeśli być uniwersalnym, to moim skromnym zdaniem, nie powinno się szufladkować i faworyzować gum. Owszem, są to mega skuteczne wabiki, ale przynęty twarde, jak jerki, duże obrotówki, czy wahadła, nie są gorsze. Summa summarum - filmik bardzo wartościowy i zdecydowanie na czasie. (2017/02/06 21:33)