Przynęta na jesiotra

/ 29 odpowiedzi
Witam! Chcę się dowiedzieć jakie przynęty naturalne stosować na jesiotra , jakie haczyki , zestawy itp . Chcę go złowić na żwirowni , głębokość od 5m do 7m .
RadosnyRabarbar


Syfiarz nie wcinaj tu Wikipedii bo tylko to są prawdopodobnie źródła o rybach :D . Raz obiło mi się o uszy że na komercji na rosówkę biorą jak głupie (2012/05/29 18:04)

JKarp


CześćBiorą w zasadzie na wszystko: robale różnej maści i nazwy do kulek.JK (2012/05/29 20:39)

basiasia


Pożywienie Jesiotra stanowi fauna denna, larwy owadów, skorupiaki, itp. Powszechnie wiadomo, że w akwenach, w których możemy wędkować jesiotra tej fauny ze względu na gęste zarybienie po prostu nie ma i Jesiotr bierze praktycznie na wszystko co uda mu się znaleźć. (2012/05/29 20:53)

mielec


Panowie i panie Jest pytanie dajemy odpowiedź. Nie wyciągamy genezy jesiotra bo to nie to pytanie.

Pozdrawiam. (2012/05/29 21:06)

crazyrider


hi ja mieszkam w Niemczech i łowimy tutaj jesiotry bardzo dobrze na wędzonego łososia, oraz na halibut pellets zgadza się że na robaki czerwone czy białe ale to słabo, wędzony łosoś dominuje. (2012/06/06 07:22)

przemasdhw


kolego na prywatnych stawach złapiesz na wszystko jedyny warunek to szukać rynien gdzie jesiotr lubi siedzieć ja w tym roku złapałem jesiotra na białe robaki. W swoim naturalnym środowisku to PODOBNO jesiotr bardzo lubi filety z ryby i to najlepiej troszkę zepsutego i oczywiście z gruntu bo jesiotr ma gębę przystosowana do wsysania pożywienia z gruntu (2012/06/06 18:55)

PeBe67


ja np.zlowilem kolo 6 sztuk miedzy 6,7,8 kg na kukurydze:) (2013/04/18 01:10)

Karol96


Ja słyszałem że biorą na śledzia bo to ich przysmak.
Haczyk 3.0 lub 2.0,plecionka która wytrzyma ponad 200kg,wytrzymała wędkę,metalowy kołowrotek.Zalecam żebyś zarzucał na same dno bo jesiotry tam właśnie żerują.Tak mi się obiło o uszy że ta ryba osiąga 7m długości i 1500kg. (2013/05/08 16:16)

sudercom


...Tak mi się obiło o uszy że ta ryba osiąga 7m długości i 1500kg.

Owszem ale to w naturalnych warunkach i pewne jej odmiany - na stawach hodowlanych takiej wielkosci ryby nie znajdziesz wiec nie ma co przesadzac, zestawy karpiowe z przynetami ala owoce morza, rosowki,itp.... ponoc pellet rybny jest kuszacy, w zalewce rybnej bedzie wysmienity - uzywajac pelletu rybnego mocz go w jakims dopalaczu rybnym... wczesniej ktos podawał iż nadaje sie wedzony łosioś - niestety nie napisał w jakiej postaci ale zgaduje ze nie choziło mu o smak kulek a raczej o prawdziwą surową/wędzona (nie czepiajcie się że wedzona to nie surowa) rybę a raczej jej część - skoro maja na to brania a pisał że tak łowią to może i u nas sie sprawdzi - weż kawałek ze skórą i przez nią nadziej hak z zadziorem (zapobiegnie to spadaniu przynety). oczywiscie łowimy z gruntu - jesiotrowate maja pyszczki u dołu jak płaszczki wiec pobieraja pokarm z dna... 


daj znac o efektach ! 



(2015/11/20 09:41)