Preparowanie ryb

/ 10 odpowiedzi
Witam
Od jakiegoś czasu postanowiłem zostawiać sobie pamiątki z wypraw wędkarskich w postaci spreparowanych głów, nie jest to czynność zbyt skomplikowana i mam już kilka fajnych główek (głównie szczupaki i sumy). Teraz postanowiłem pójść krok dalej i spreparować całą rybkę, i tu pojawił się problem, nie ma zbyt wielu informacji na ten temat i nie bardzo wiem  jak się za to zabrać, znalazłem tylko jeden artykuł na ten temat ze starej gazety na jakimś forum.
Może ktoś zna się na tym i chciałby się podzielić swoimi metodami i poradzić jak się za to zabrać.
pozdrawiam

Stypa63


Jeśli chcesz mieć pamiątkę, to zrób sobie fotkę z rybą i po prostu ją wypuść. Myślę, że wtedy satysfakcja z połowu będzie dużo większa, ale to jest tylko moje, skromne zdanie. (2011/01/22 10:28)

withanight88


Przetańcie w każdym temacie nagłaśniać , że każdy ma rybe wypuszczać !! 

Człowiek chce mieć pamiątke w takiej postaci a nie postaci zdjęcia, ma do tego prawo!




Każdy ma prawo zabrać rybe !!


Każdy wpis nie odnoszący się tematu a nagłaśniający w rażącym stopniu  C&R będzie usuwany.!

(2011/01/22 10:37)

ryukon1975


Wieszanie na ścianie czy stawianie na półce zdechłej ryby czy jej części w postaci głowy nie przemawia do mnie w pozytywnie.Tak jak napisał kolega,zrób zdjęcie rybę uwolnij lub zjedz.Najważniejsze są moim zdaniem wspomnienia znad wody a by sobie pomóc zapamiętać niektóre ryby wystarczą zdjęcia. (2011/01/22 10:39)

Stypa63


Przetańcie w każdym temacie nagłaśniać , że każdy ma rybe wypuszczać !! 

Człowiek chce mieć pamiątke w takiej postaci a nie postaci zdjęcia, ma do tego prawo!




Każdy ma prawo zabrać rybe !!


Każdy wpis nie odnoszący się tematu a nagłaśniający w rażącym stopniu  C&R będzie usuwany.!



Chodziło mi głównie o to, że zdechła ryba wisząca na ścianie to raczej wątpliwa przyjemność. (2011/01/22 10:45)

withanight88


Przetańcie w każdym temacie nagłaśniać , że każdy ma rybe wypuszczać !! 

Człowiek chce mieć pamiątke w takiej postaci a nie postaci zdjęcia, ma do tego prawo!




Każdy ma prawo zabrać rybe !!


Każdy wpis nie odnoszący się tematu a nagłaśniający w rażącym stopniu  C&R będzie usuwany.!



Chodziło mi głównie o to, że zdechła ryba wisząca na ścianie to raczej wątpliwa przyjemność.











Zważ na to, że ona nie będzie wisiała na Twojej scianie tylko scianie P. rzaba

(2011/01/22 10:51)

Stypa63


Przetańcie w każdym temacie nagłaśniać , że każdy ma rybe wypuszczać !! 

Człowiek chce mieć pamiątke w takiej postaci a nie postaci zdjęcia, ma do tego prawo!




Każdy ma prawo zabrać rybe !!


Każdy wpis nie odnoszący się tematu a nagłaśniający w rażącym stopniu  C&R będzie usuwany.!



Chodziło mi głównie o to, że zdechła ryba wisząca na ścianie to raczej wątpliwa przyjemność.











Zważ na to, że ona nie będzie wisiała na Twojej scianie tylko scianie P. rzaba



Skoro pan rzaba lubi takie coś na ścianie to istnieje wiele firm, które profesjonalnie spreparują mu jego rybkę. Bo samemu to pewnie będzie bardzo trudne. (2011/01/22 11:06)

minus


Przetańcie w każdym temacie nagłaśniać , że każdy ma rybe wypuszczać !! 

Człowiek chce mieć pamiątke w takiej postaci a nie postaci zdjęcia, ma do tego prawo!




Każdy ma prawo zabrać rybe !!


Każdy wpis nie odnoszący się tematu a nagłaśniający w rażącym stopniu  C&R będzie usuwany.!



Chodziło mi głównie o to, że zdechła ryba wisząca na ścianie to raczej wątpliwa przyjemność.











Zważ na to, że ona nie będzie wisiała na Twojej scianie tylko scianie P. rzaba





taaaaaaaa. Ściana rzaby. Jak będzie chciał to sobie powiesi wypchaną "rzabę" i nic nikomu do tego (2011/01/22 11:30)

withanight88


Osobiście wolał bym prototyp ryby struganej z drewna, pięknie to wygląda, ostatnio przypadkiem trafiłem na aukcje allegro na ktorej ktos sporządzał na życzenie takie rzeźby. (2011/01/22 11:59)

rzaba


trochę prawdy w tym jest, ale zdjęć mam setki i nie wraca się do nich zbyt często, a taka rybka prezentuje się bardzo ładnie, i fajnie spojrzeć na nią od czasu do czasu wiszącą na ścianie, a co do C&R to często się stosuje do tego, ale czasem zabieram rybke do domu i czy ją zjem, wypcham czy oddam kotu to moja sprawa po to właśnie płace składki ...na necie są firmy zajmujące się preparowaniem profesjonalnie ale biorą za to dużą kasę....wiec chcialem tylko aby ktoś kto to robi na wlasny użytek podzielil się technicznymi sprawami związanymi z preparowaniem i tyle... (2011/01/22 13:29)

rzaba


no właśnie,  każdy z nas jest inny lubi co innego i nie każdemu musi się to podobać wiec jeśli coś nie jest zakazane to nie należy tego potępiać, bo każdy ma prawo zrobić z rybką co chce(oczywiście wymiarową) (2011/01/22 13:34)