Opłata za Kartę Wędkarską dla gości

/ 12 odpowiedzi

Witam

Slyszalem od kogos ze podobno osoby mieszkajace na stale za granica sa uznawane za gosci i nie musza oplacac karty wedkarskiej zeby wedkowac, oczywiscie wczesniej udawadniajac to. Ja osobiscie mieszkam juz od ponad 8 lat w Wielkiej Brytanii, i w Polsce w Zamosciu jestem tylko na wakacjach i jak jestem to jezdze na ryby. I wlasnie moje pytanie brzmi czy jak przyjade do Polski do Zamoscia i podczas kontroli wedkarskiej pokaze ze jestem z za granicy to nie dostane mandatu? Czy zanim pojade na ryby to musze udac sie do kola wedkarskiego pokazac dowod ze nie jestem polakiem ale nie mieszkam w Polsce i mam obywatelstwo Brytyjskie? Czy jak to w ogole dziala i czy takie cos jest?


Dzieki

halski021


Obywatele innych krajów nie muszą posiadać KARTY WĘDKARSKIEJ.Będziesz musiał wykupić tylko zezwolenie na wędkowanie , na wody na których będziesz chciał wędkować. (2013/03/23 20:05)

withanight88


Witam

Slyszalem od kogos ze podobno osoby mieszkajace na stale za granica sa uznawane za gosci i nie musza oplacac karty wedkarskiej zeby wedkowac, oczywiscie wczesniej udawadniajac to. Ja osobiscie mieszkam juz od ponad 8 lat w Wielkiej Brytanii, i w Polsce w Zamosciu jestem tylko na wakacjach i jak jestem to jezdze na ryby. I wlasnie moje pytanie brzmi czy jak przyjade do Polski do Zamoscia i podczas kontroli wedkarskiej pokaze ze jestem z za granicy to nie dostane mandatu? Czy zanim pojade na ryby to musze udac sie do kola wedkarskiego pokazac dowod ze nie jestem polakiem ale nie mieszkam w Polsce i mam obywatelstwo Brytyjskie? Czy jak to w ogole dziala i czy takie cos jest?


Dzieki





Nie , tak dobrze miał  nie będziesz :)
Wyżej masz napisane jak to jest w rzeczywistości. (2013/03/23 20:38)

siwy60


Jezeli jestes poza granica polski nie stac cie do oplaty dodatkowej ,lub czlonkowskiej .Ja mieszkam w Belgii ,przyjezdzam do polski na wakacje na 2-3 tygodnie , wykupilem sobie karte czlonkowska za 

250zl na caly rok i mam spokoj

(2013/03/26 07:51)

paweldelis


Mam pytanie: we wrześniu kończe 24 lata , w Maju będe magistrem i bede musiał oddać legitymacje studencką mogę kupic jeszcze w tym roku ulgową składkę ?

 

(2013/03/26 13:12)

pmax33


Jezeli jestes poza granica polski nie stac cie do oplaty dodatkowej ,lub czlonkowskiej .Ja mieszkam w Belgii ,przyjezdzam do polski na wakacje na 2-3 tygodnie , wykupilem sobie karte czlonkowska za 

250zl na caly rok i mam spokoj

po pierwsze zapytalem tylko dlatego bo ktos o tym wspomnial i mnie to zainteresowalo a po drugie placenie 250 tylko po to zeby w ciagu 2 3 tygodni pojechac 2 lub 3 razy na ryby i czasami sie zdarza tak ze nic nie zlapac to strata pieniedzy.. a poza tym i tak nigdy nie kontroluja to nawet jak sie nie oplaci to zadna roznica (2013/03/29 20:51)

halski021


Nie kontrolują! - a raz pójdziesz bez opłaty i akurat trafisz na kontrolę - stracisz sprzęt i dalsze kłopoty:sprawa w sądzie lub w najlepszym przypadku mandacik - nie wiem czy warto ryzykować - jeżeli szkoda pieniążków, to najlepiej nie wędkować w czasie pobytu,a lepiej odwiedzić rodzinkę i kolegów:) (2013/04/05 11:30)

kowal034


Mam pytanie: we wrześniu kończe 24 lata , w Maju będe magistrem i bede musiał oddać legitymacje studencką mogę kupic jeszcze w tym roku ulgową składkę ?

 

Skoro jeszcze masz to jesteś na starych zasadach więc wydaje mi się że puki masz ważną możesz ulgę dostać. Poza tym z tego co pamiętam jest "jeśli jesteś uczniem/studentem lub do 26 roku życia" Nie wiem tylko czy "lub" nie powinno być zastąpione "i".

Pozdrawiam

 

(2013/04/05 11:52)

MASTINO


Mam pytanie: we wrześniu kończe 24 lata , w Maju będe magistrem i bede musiał oddać legitymacje studencką mogę kupic jeszcze w tym roku ulgową składkę ?



Możesz. Nadal jesteś osobą uczącą się w tym roku i nie skończyłeś jeszcze 24-ech lat. Więc zanim oddasz indeks/legitymacje, to opłacisz składki do końca kwietnia z przysługującymi Ci zniżkami i już.

 

(2013/04/05 13:08)

pmax33


jezdze juz od wielu lat i ani razu nie bylo kontroli a poza tym wystarczy dac im pol  litra i sie odczepia dziala za kazdym razem :) (2013/04/22 02:26)

pmax33


Nie kontrolują! - a raz pójdziesz bez opłaty i akurat trafisz na kontrolę - stracisz sprzęt i dalsze kłopoty:sprawa w sądzie lub w najlepszym przypadku mandacik - nie wiem czy warto ryzykować - jeżeli szkoda pieniążków, to najlepiej nie wędkować w czasie pobytu,a lepiej odwiedzić rodzinkę i kolegów:)

jezdze juz od wielu lat i ani razu nie bylo kontroli a poza tym wystarczy dac im pol litra i sie odczepia dziala za kazdym razem :)

(2013/04/22 02:26)

Zielan


A masz brytyjskie czy tam angielskie obywatelstwo? pewnie nie więc się nie łudź chłopie. Możesz mieszkać nawet i 100 lat tam ale jak nie będziesz miał obywatelstwa innego niż Polskie musisz mieć kartę wędkarską. (2013/04/22 10:15)

pmax33


A masz brytyjskie czy tam angielskie obywatelstwo? pewnie nie więc się nie łudź chłopie. Możesz mieszkać nawet i 100 lat tam ale jak nie będziesz miał obywatelstwa innego niż Polskie musisz mieć kartę wędkarską.

dla twojej wiadomosci o wszech wiedzacy tak sie skalada ze posiadam obywatelstwo brytyjskie bo jesli kogos stac to moze sobie zrobic i w przeciwienstwie to was nie potrzebuje wizy by np do usa sobie poleciec... wiec jak sie nie znasz na temacie to moze lepiej zamilknij bo idiote z siebie robisz a polskiego obywatelstwa latwo sie pozbyc tak jak kazdego innego ale tego pewnie tez nie wiesz.. a co do karty to mi nie potrzebna bo i bez niej sobie radze

(2013/04/30 02:12)