Okonie na spinning w lutym

/ 3 odpowiedzi
Cześć! jestem początkującym spinningistą i potrzebuje zasięgnąć waszej rady. jakie przynęty polecacie na okonie w lutym metody połowy w jakich miejscach go szukać o tej porze ?
sebastian-kaczo


Cześć. Jeżeli zależy Ci by połowić  ''bawić'' się okoniami to proponuje boczny trok, by poprawiać skuteczność zestawu zwiększasz odległość pomiędzy łącznikiem, a przynętą. Stosujesz do tego żyłke gówną od 12-18 mm do tego twistery kolor jak to na okonia moto-oil, ale warto mieć w zanadrzu inne całkiem odmienne kolory im wiecej wariancji tym lepiej.  Gdzie ich szukać tutaj nie ma zasady jak to z rybami bywa...łączki, a raczej pozostałości po nich, trzcinowicka, wypłycenia, górki- jeżeli łapiesz na rzece to szukaj portów tam zawsze znajdziesz pasiaki. Ps. jeżeli masz sąde to tam gdzie skupiska drobnej ryby bedziesz widział  to i tam winny być okonie. Pozdr  (2017/01/26 17:34)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

okonekPL


Dzięki a co śądzisz o przynęcie keitech swim impact i reno killery 3cm albo cannibale 3,5 cm ?
  (2017/01/26 18:57)

sebastian-kaczo


nie spotkałem się z wersją cannibala 3,5 ale jeżeli jest to myśle, że jak najbardziej. keitech, reno killer stosowałem i zdają egzamin. Tylko musisz patrzeć przy jakiej gramaturze guma pracuje, również zwracaj uwage na odkształcający się ogonek w reno killerze. Jeżeli wybierzesz łowienie z opadu to myśle, że nanofil pod okonia bedzie dobrym pomysłem ( raz, że tani, a dwa nic wiecej Ci pod okonia nie potrzeba). ps nawet może dowiązać, albo poprzez mały krętlik zastosować 30-70 cm fluorocarbonu 0.14-0.20 mm.  Podr (2017/01/26 19:58)