Okoń - agrafka z krętlikiem czy bez?

/ 13 odpowiedzi
Witam bardziej doświadczonych kolegów i koleżanki. Moje pytanie dotyczy łowienia okoni czy wędkując ,, na gumę " stosujecie samą agrafkę czy z krętlikiem ma to jakieś znaczenie? Łowiąc na obrotówkę to wiadomo agrafka z krętlikiem a w pozostałych przyntacH wystarczy agrafka? Pozdrawiam i za odpowiedzi dziękuję. Kabanów życzę
okoniowy_bartus


Jeśli pasiaki chimerycznie biorą to jak najbardziej ma. I mniej, to lepiej. Często łowiąc na gumy, nie używam agrafek wcale i przywiązuję główkę bezpośrednio do żyłki. (2017/02/08 20:21)

u?ytkownik200880


Ja nie zauważyłem wpływu agrafki, lowiłem i tak i tak czasem bez agrafki nic a czasami sie na szczupaka nastawiam i na blache 5 z wolframem tłuką, moim zdbaiem to nie ma wpływu chyba ze lowimy na tak małe przynęty ze waga agrafki zakłóca prace ale to raczej rzadkość. (2017/02/08 21:42)

Sith


(...) I mniej, to lepiej. Często łowiąc na gumy, nie używam agrafek wcale i przywiązuję główkę bezpośrednio do żyłki.
Nic dodać nic ująć. Do gum nie stosuję agrafki a tym bardziej z krętlikiem. Nawet przy częstej wymianie gum wiązanie palomarem trwa niewiele dlużej niż wymiana przy zastosowaniu agrafki.
  (2017/02/09 06:30)

kaban


Nastawiając się stricte na okonie nie stosuję żadnych agrafek. (2017/02/09 07:00)

zbyszekrzepka


A czy okoń wie że agrafka jest przy gumie,chyba nie.Jak żeruje to na sznur od snopowiązałki weżmie. (2017/02/09 15:18)

Sith


Tak i na cumę okrętową też, ale jak żeruje... (2017/02/09 15:21)

kaban


W sumie popieram komentarz @zbyszekrzepka :))) (2017/02/09 15:58)

w6i6e6


Okoń może i nie wie, ale przynęta przy każdym z mocować zachowuje się inaczej i to jest często ten szczegół, który robi różnicę ;-) (2017/02/09 17:00)

SlawekNikt


Jak dużo okonia i szczupły siada baaardzo rzadko to sama linka, ale jak szczupłego trochę jest i tnie to trudno obejść się bez choćby cieniutkiego przyponu ... We wrześniu bodajże zeszłego roku nastawiłem się na okonia i esoxy w dwie godziny oyebały mi 7 gum, a że wypad był typowo rowerowy i na okonia i taki na szybko czyli parę gum już uzbrojonych w kieszeni roweru to wróciłem wku ... ony do domu ... także bardzo wiele zależy od łowiska moim zdaniem. (2017/02/09 18:47)

zbyszekrzepka


Dla przykładu,mam zestaw sumowy z plecionką 0.58 i przyponem ponad milimetr i przyłowy częste mam sandaczy wielkości może 20,25cm i sandacz nie patrzy na grubość plecionki ani przyponu tylko leci na rosówkę.Pozdrawiam kolegów (2017/02/09 19:15)

sebastian-kaczo


Witam. Dodam coś od siebie bo często się uganiam za okoniem. Stosuje agrafki bez krętlika oraz 1,5 m przypłon z fluoraocarbonu, lecz łowie tylko opadem. Gybyś stosował obrotówki, woblery itp to poprzez krętlik unikniesz skręcania się żyłki, powstawania ''brody'' na kołowrotku. Zgodze się z częścią grupy, która uważa, iż im cieniej oraz mniej rzeczy wpływających na pracę przynęty tym lepiej. Ps. Zbyszek sandacze 20,25 cm ok dla nich nie ma znaczenia średnica, ale powiedz ile sandaczy w wymiarze 60+ na takich zestaw złapałeś?  (2017/02/09 20:12)

zbyszekrzepka


Jak już powiedziałem to są tylko przyłowy,sandacze łowię tylko na spining i takie około 60 cm się trafiają. (2017/02/09 20:25)

Jakub Woś


Jeśli łowię na obrotówki daję agrafkę z krętlikiem. Jeśli gumy lub woblery to samą agrafkę ( łatwiej zmieniać przynętę niż taka przywiązaną bezpośrednio do linki) Jeśli spodziewam sie szczupaka daję wolfram. (2017/02/11 01:14)