Nęcenie węgorza a połów płoci?

/ 4 odpowiedzi
W przyszłym tygodniu mama zamiar nastawić się na węgorze, miejsce jakie wybrałem to pas trzcin wraz z grążelami oraz gdzie nie gdzie pojedyncze gałęzie.
Mam zamiar nęcić ziemią z kretowiska wraz z posiekanymi czerwonymi robakami kawałkami płotek oraz suszoną krwią.Czy da rade zwabić tym węgorze 2-dniowym nęceniem?Jeszcze jedno pytanie czy jeśli nęcę tam węgorze zanętą wymienioną wyżej to czy jeśli w dzień w tym samym miejscu łowiłbym płotki z zanętą płociową to nie wystraszy do węgorzy?
wiesek


Nęcenie węgorzy zawsze przyniesie efekt.Krew,cięte rybki robaki z dodatkiem krwi wymieszane z płatkami dla sklejenia należy wrzucać przez kilka dni. Odradzam łowić w grążelach twardych roślinach podwodnych zatopionych konarach, bo wyciągnięcie miarowej sztuki jest bliskie zeru. Lepiej wybrać otwartą wodę z podwodnymi wysepkami. (2016/01/05 17:09)

procentjp


Zgadzam się z kolegą wyżej, jak dla mnie najlepsze do połowu węgorzy są piasczyste plaże, przynęta na piasku świetnie się prezentuje i jak już węgorz wezmie to wiem że nie zawinie się w zarośla czy podwodne konary, bo wtedy jego wyholowanie graniczy z cudem..... (2016/01/05 17:38)

roobcio


Też myślałem o nęceniu węgorzy suszoną krwią. Jak najlepiej ją podać? Z ziemią? Płatkami owsianymi? I w jakich proporcjach? (2016/01/05 22:33)