Nęcenie peletem

/ 4 odpowiedzi
Witam. Zamierzam zacząć używać pelletu lecz zastanawiam się czy można go mieszać z zanętami sypkimi np: Traper (Karp,Lin,Karaś) z pelletem ananas czy wanilia . Słyszałem ,że pellet odtłuszczony pobudza apetyt u ryb. Nigdy nie kombinowałem z zanętami i za wszelkie informacje będę wdzięczny. Z góry dziękuje .
Jędrula


Możesz sobie mieszać pellety z czym tylko chcesz, jedyne granice wytycza Twoja wyobraźnia. Jeżeli chodzi o odtłuszczony/węglowodanowy pellet, to raczej nie pobudza ryb do żerowania, według mnie, to wymysł producentów. Pellet pomaga tylko przytrzymać dłużej rybę w łowisku, chyba, że jest dopalony dodatkiem jak np. coco belge, wtedy działa na układ trawienny ryb i faktycznie mocno do żerowania je pobudza. Cały szkopuł tkwi w tym, iż pellety jasne, nietłuste nie zalegają w rybim żołądku i są szybko trawione, zupełnie odwrotnie do pelletów tłustych i białkowych. Dlatego w zimnej wodzie i podczas słabych brań, należy mocno rozważyć te niuanse. (2016/11/09 12:13)

JKarp


Odtłuszczony pellet dobrze jest stosować zimną wiosną lub jesienią ponieważ jak sama nazwa mówi pozbawiony tłusczu pracuje nawet w zimnej wodzie. W te pory roku nie powinno się używać dopalaczy na bazie tłuszczów bo sposowuje to odwrotny skutek do zamierzonego - zanęta nie będzie wabić ryb.
Poza tym jak Jędrek napisał - brak przeciwskazań do mieszania i używania pelletów w różnych konfiguracjach.
JK (2016/11/09 13:00)

Majex96


Dzięki wielkie za odpowiedzi :D (2016/11/09 15:44)

notaki


Praktycznie zawsze stosuję miks 50/50
Zaneta smuzy i ściąga ryby, a pellet je w lowisku zatrzymuje , szczególnie większe sztuki
( przynajmniej   o to  własnie się modlę :D :D ) (2016/11/09 18:28)