Nęcenie leszcza płoci na kanale lub rzece

/ 18 odpowiedzi
Witam, mam pytanie.Chcę się w sobotę wybrać na leszcza,płoć, na kanał. Chciałbym jutro , srodę i czwartek jeździć nęcić rybkę. Moje pytanie; Jak nęcic przez te pare dni, czym, z jakś czestotliwoscia , jaki obszar , i czy np. jak chce jechać w sobotę to w piatek zrobić rybom "post" ?
toki81


leszcza nigdy nie nęciłem długo trwale.ale jeśli chodzi o tę rybę to zapach piernika lub czosnku zawsze mi sie sprawdzał.do tego robaki mady.pinki pocięte rosówki jak i glizdy.jeśli jest to kanał to koniecznie glina.z mojej strony tyle  (2015/04/07 00:04)

patryk-kociemba


Witam, mam pytanie.Chcę się w sobotę wybrać na leszcza,płoć, na kanał. Chciałbym jutro , srodę i czwartek jeździć nęcić rybkę. Moje pytanie; Jak nęcic przez te pare dni, czym, z jakś czestotliwoscia , jaki obszar , i czy np. jak chce jechać w sobotę to w piatek zrobić rybom "post" ?

witaj,

widzę, że jesteś z Kędzierzyna to zakładam, że udajesz się na Kanał Gliwicki lub Azotowy??

jeżli tak to będzie problem ponieważ z tego co się orientuję, to oblegane miejscówki na których często odgrywane są zawody, a ryby tam są bardzo wybredne i raczej długotrwałe nęcenie nie zda egzaminu. Jeżeli napiszesz coś bliżej o tym kanale to chętnie pomogę.

pozdrawiam

P.

(2015/04/07 07:50)

Szymon8321


Chcę się udać na Kanał Gliwicki w Rudzińcu. Woda pływa tam teraz dosyć powoli ze powodu remont Śluzy. Zawody chyba nigdy nie były tam rozgrywane. Nie wiem jakie inforamcje były by Ci potrzebne dokładnie ? (2015/04/07 08:28)

patryk-kociemba


w tamtym miejscu nie były to prawda:) ogólnie rzecz biorąc to nastawiaj się na nęcenie dosyć ubogie, ryba z tego co wiem nie zabrazo żeruje jeszcze na kanale więc proponuję mało zanęty, więcej robaków. Z zanęty jaką mog e polecić co się sprawdza w tamtych rejonach to Sensas Enatg+ gross gardons 1:1 - lecz to trogie ale skuteczne. Jeżeli chcesz dokładniejszej porady i mniej uciązliwej dla kieszeni to napisz jaką metodą będziesz próbował łowić.

I zorientuj się czy warto jechać ponieaż u nas na Kanale w Gliwiach echo póki co.

(2015/04/07 09:50)

Szymon8321


W porządku.  Byłem juz w tamtą sobotę, i odezwały sie 3 leszczyki. Nie były to jakies duze sztuki, takie 30 cm. Ja będę łowił z gruntu, ew. spławik lecz wątpie. Myślałem tez nad makaronem, kaszą. Co na ten temat powiesz ? (2015/04/07 10:23)

berthold


jeśli nęcić leszcza to wszelki rodzaj makaronów tanio i moim zdaniem najlepiej do tego można polać jakimś atraktorem czy olejem sojowym one w to idą . a najlepiej jak byś ciut wcześniej się przygotował czyli ugotować dosyć dużo makaronu dać do wiadra czy worka foliowego wystaw to na kilka dni za balkon do słońca aż skiśnie potem polać to olejem roślinnym najlepiej sojowym i wierz mi te leszcze wariaty idą w to jak w masło (2015/04/07 10:26)

Szymon8321


Mam na kanale, takie swoje miejsce, piaszczyste dno, w ciągu dnia ciagle w słońcu, głebokość około 1.5m (2015/04/07 10:27)

Szymon8321


ooo, fajny pomysł. a co powiecie o kaszy gryczanej np ? (2015/04/07 10:28)

patryk-kociemba


z kaszy manny to robiłem zawsze ciasto z dodatkiem cukru waniliowego, na hak dawałem kilka makaronow gwiazdek i kończyłem właśnie tym ciastem, super spsób mojego dziadka na leszczyki. Zanęta do tego była prosta i tania , chleb suchy namoczony i odciśnięty, do tego dodany otręby pszenne oraz grys kukurydziany i tyle. 

(2015/04/07 10:36)

Jędrula


ooo, fajny pomysł. a co powiecie o kaszy gryczanej np ?







Daj spokój tej kaszy , jak chcesz kilka dni podnęcić to trzeba grubiej . Odradzam zwykłe zanęty bo ściągają drobnicę , lepsze są ziarna . Posłuż się np pęczakiem i kukurydzą . Na wiosnę naprawdę nie trzeba wiele , wystarczy codziennie litr ziaren zaprawiony z rozsądkiem jakimś dobrym atraktorem i za kilka dni , przy dobrej pogodzie można fajnie połowić . (2015/04/07 10:41)

Romuald55


Z mojego doświadczenia wynika,że długotrwałe nęcenie na wodach płynących nie ma sensu.Woda w dłuższym czy krótszym czasie zabiera zanętę.Ponadto na wodach płynących ryby się przemieszczają w poszukiwaniu pożywienia.Jedynie klatki na dużych rzekach charakteryzują się mikro środowiskiem podobnym do wód stojących i tam dłuższe nęcenie może przynieść spodziewane efekty. (2015/04/07 10:52)

Szymon8321


Woda teraz na tym kanale,płynie jak krew z nosa cały czas.  (2015/04/07 11:24)

Szymon8321


pęczek pszenicy wchodzi w gre ? ta przenice ugotować czy jak ? (2015/04/07 11:25)

Jędrula


http://forum.wedkuje.pl/pokaz.php?pokaz=szukajforum&fraza=p%EAczak
http://forum.wedkuje.pl/pokaz.php?pokaz=szukajforum&fraza=pszenica (2015/04/07 13:16)

Szymon8321


Wróciłem przed chwilą. Na pierwszy ogień poszedł zmielony makaron z czosnkiem + biały robak. Mogę np przygotować peczak + makaron na jutro ? (2015/04/07 15:55)

berthold


Wróciłem przed chwilą. Na pierwszy ogień poszedł zmielony makaron z czosnkiem + biały robak. Mogę np przygotować peczak + makaron na jutro ?




pomyśl nad skisłym makaronem to nie blef to fakt te wariaty w to idą nie wiedzieć czemu ba nawet liny w to wchodzą ale tylko tam gdzie one są to oczywiste bo na kanale to raczej mizernie z nimi z leszczami jest lepiej w kanale jest tego duużo ale zaś nie są to jakieś lechole tylko w 95 % kajtki tak jak wszędzie u nas to się raczej już nie zmienia od lat 35-40 to już okazy ..masakra co ja piszę (2015/04/07 17:07)

berthold


tu masz gostka co podpowiada jak przygotować makaron na leszcza ja też podobnie robię i sprawdza się
https://www.youtube.com/watch?v=6U8_u1BFQNg (2015/04/07 17:09)

Szymon8321


Dzięki bardzo za pomoc. Odezwe sie jeszcze co do efektu (2015/04/07 17:38)