Nęcenie kulkami w małym stawie

/ 33 odpowiedzi
Witam.Chciałbym w lato nęcić kulkami w stawie 25mx35m (a więc mały) i ostatni kiedy łowiłem na kukurydze na włosie(zero efektów) straciłem nadzieje że coś złowie na kulki , jak myślicie mam szanse na karpie (do 6 kg) i amury(nawet 7 kilo).Jaki mi polecacie skuteczny i sprawdony plan nęcenia??(w miare tani , nie będe kupował 10 kilo kuku)
karpiarzdarek


nie stać Cię na 10 kg kuku to zapomnij o kulkach. (2012/05/09 21:15)

kamael


10 kilo kuku = 12-15 zł na prawdę tak drogo?
(2012/05/09 22:01)

JKarp


CześćJa powiem inaczej.Jak na kuku na włosie nie miałeś brania na tak małej wodzie gdzie jak mówisz są ryby to masz źle skonstruowany zestaw lub ta kuku była zepsuta.Skup się na łowieniu na kukurydzę a kulki sobie odpuść.JK (2012/05/09 23:12)

Bernard51


Tak jak wczesniej Ci podpowiadaja zostan przy kukurydzy.
Piszesz ze na wlos i nie biora moze zle skonstruowany zestaw
hak zaduzy, na kuku uzywam haka nr 6 i daje rozpazone 2 kuku.
Jak na szybko z puszki to dwie kuku i groch rozparzony na wierzch,
groch mozna parzyc szybko polowe sloika grochu zalac
 wrzatkiem i za 2godz gotowy. Sloik kladziemy na lezaco,
1/2kg grochu to 2zl to nie jest tak drogo, troche grochu do zanety
 tez dawaj i z kukurydza podkarmiaj i wyniki jak jest ryba to beda (2012/05/10 05:45)

kaki1998


Odpowiedz dla tych co muwią ze mnie nie stać na kuku , chodzi o to ze nie będe nią nęcił , bo nie chce wsypować 10 kilo kuku , bo to mija sie z celem , bo na takim małym stawie nie mam zamiaru nęcić ryb tylko je przyzwyczaić do kulek
JKarp , zastaw mam taki śrucina---rurka z koszyczkiem 70 g---śrucina--krętlik---przypon zakończony haczykiem z włosem.
kukurydza była dobra , blokowałem ją kawałkiem trzciny , bo tylko wted nie spadała.
kulki wedłu mnie są tam konieczne , bo ten staw zatrzymał sie w czasie jakieś 30 lat temu(chociaż ma 10lat) poprostu jego właściciel ma około 60 lat i pozostaje wierny starym sposobom na ryby , a przez te 10 lat największa ryba jaką złowił miała 3 kilo!! (ale są tam większe , bo kiedy łowili na sieć wyciągali takie jak napisałem na początku)więc kulki są tam konieczne , bo tam na 3 kuku bierze mi płotka :( (2012/05/10 15:56)

Bernard51


Z tego co napisales to lapiesz na sztywno, tj srucina na zylce glownej przed rurka i za rurka znów srucina przed kretlikiem z przyponem-TAK?? Z Twojego opisu tak wynika?
Czyli ta srucine od strony kolowrotka trzeba zdjac aby zylka swobodnie sie przesuwala przez rurke w czasie brania, natomiast ta druga moze pozostac aby kretlik nie blokowal sie w rurce.
Karp to ostrozna rybka poczuje lekki opór to pusci i po braniu, i mozna czekac na darmo.
Polamania! (2012/05/10 21:03)

u?ytkownik39933


Z tego co napisales to lapiesz na sztywno, tj srucina na zylce glownej przed rurka i za rurka znów srucina przed kretlikiem z przyponem-TAK?? Z Twojego opisu tak wynika?
Czyli ta srucine od strony kolowrotka trzeba zdjac aby zylka swobodnie sie przesuwala przez rurke w czasie brania, natomiast ta druga moze pozostac aby kretlik nie blokowal sie w rurce.
Karp to ostrozna rybka poczuje lekki opór to pusci i po braniu, i mozna czekac na darmo.
Polamania!

bernard nie wprowadzaj chłopaka w bład ,podejżewam ze  wie co robi i ta srucina od strony kołowrotka jak napisałes jest własnie po to zeby z zestawu przelotowego zrobic samozacinajacy,pewnie kolega nie posiada klipsow do tego rodzaju zestawów i rozwiązał to w taki sposób ,koszyk z tego co napisał kaki ma 70 g wiec z zanetą smiało zatnie karpia i nie pisz ze karp poczuje opór i pusci ,przy dobrze skonstruowanym  zestawie samozacinajacym nie bedzie miał czasu na wyplucie. (2012/05/10 21:17)

Bernard51


Kolego nie wprowadzam Go w blad, Samozacinajacy zestaw to musiala by srucina miec odleglosc od rurki ok15-20 cm a nie przy rurce jak napisal, (2012/05/11 04:14)

u?ytkownik39933


Kolego nie wprowadzam Go w blad, Samozacinajacy zestaw to musiala by srucina miec odleglosc od rurki ok15-20 cm a nie przy rurce jak napisal,

kolejny raz kolego sie mylisz i mylisz pojecia ,zestaw który opisujesz powyżej  ze srucina 15-20cm nad rurka antysplątaniową to nie zestaw samozacinajacy tylko pół przelotowy ,a ten zestaw ze srucina zaraz nad rurka to zestaw samozacinajacy ale prawidłowo zamiast tej sruciny na górze stosuje sie specjalne klipsy z cieżarkiem minimum  70-80g lub specjalny obciążony  koszyk tzw. do metody w którym kretlik wchodzi do srodka i stopuje koszyk. (2012/05/11 14:03)

Bernard51


Niech Ci bedzie Wiktor dla mnie jest to na sztywno skoro nie ma nic luzu na zylce i kretlik zasztopowany w rurce, czyli podnosi i sie zacina,tak?? (2012/05/11 17:12)

u?ytkownik39933


Niech Ci bedzie Wiktor dla mnie jest to na sztywno skoro nie ma nic luzu na zylce i kretlik zasztopowany w rurce, czyli podnosi i sie zacina,tak??

dokładnie ,nie ma lepszego zestawu na karpie łowiąc na  włos ,wiekszosc karpiarzy na swiecie tak łowi,karp zasysa przynete ,hak pod wpływem ciezarka i dobrze skonstruowanego zestawu obraca sie i wbija w dolna warge  ,po braniu praktycznie nie musisz zacinac,jest pozamiatane,he,he,sprawdza sie również na inne gatunki ryb np. na leszcza ,spróbuj a zobaczysz ze sie przekonasz,kup koszyk z obciązeniem 40-50 g(tzw.koszyk do metody) ,załóż na włos ze 2-3 ziarka twardej kukurydzy i bedzie ok.a tak w ogóle to piotrek jestem ;) pozdro. (2012/05/11 17:28)

maciek2544


Na tak mały staw , gdzie wątpię że ktoś łowił na kulki , to kukurydza i białe robaki. I normalny zestaw , gruntowy lub spławikowy. (2012/05/11 19:26)

Bernard51


Na tak mały staw , gdzie wątpię że ktoś łowił na kulki , to kukurydza i białe robaki. I normalny zestaw , gruntowy lub spławikowy

 I tu zgoda nie warto przekombinowac prosto i skutecznie ale na sztywno (ZAMO ZACINAJACY)
zestaw nie ma sensu na tak malym stawie (2012/05/12 10:16)

u?ytkownik39933


Na tak mały staw , gdzie wątpię że ktoś łowił na kulki , to kukurydza i białe robaki. I normalny zestaw , gruntowy lub spławikowy

 I tu zgoda nie warto przekombinowac prosto i skutecznie ale na sztywno (ZAMO ZACINAJACY)
zestaw nie ma sensu na tak malym stawie

nie no to wiadomo ,nie ma sensu z gruntu łowic na takim malym stawku ,lepiej sie pobawic ze spławikiem. (2012/05/12 13:39)

kaki1998


sliwa , masz racje , chce łowić na samozacinający ,ale ze nie ma sensu tu sie mylicie , bo jak juz powiedziłem na 3 ziarenka kuku spławik 4 g bierze mi płoć!!kulki myślę ze są konieczne ,  bo tylko wtedy uniknę brań drobnicy. (2012/05/12 13:56)

u?ytkownik39933


sliwa , masz racje , chce łowić na samozacinający ,ale ze nie ma sensu tu sie mylicie , bo jak juz powiedziłem na 3 ziarenka kuku spławik 4 g bierze mi płoć!!kulki myślę ze są konieczne ,  bo tylko wtedy uniknę brań drobnicy.

ok zle to ująłem,he,he czasem jest sens ale na takim malenstwie na spławik jest fajna zabawa,ale to nie dla mnie ,ja tylko łowie na włos. (2012/05/12 14:04)

u?ytkownik39933


a co do tego unikniecia bran drobnicy to nie był bym taki pewny:) (2012/05/12 14:06)

kaki1998


a co do tego unikniecia bran drobnicy to nie był bym taki pewny:)


no dobra , ale chyba mi nie sugerujesz ze na kulke 18 mm wezmie mi płotka 10 cm :D  na spławik tez tam łowie właśnie na kuku :Da dla ciekawostki ci powem ze rekord tego stawu(na wędke) to 2-3 kg karp , ale co innego na sieć , bo są tam tez 8 kilowe tołpygi :D coprawda ja pobiłem tegoroczny rekord :D karp 1.100 kg :D
będe łowił na kulki truskawkowe i waniliowe , dobre??wiem ze tego sie nie da określić , ale wiesz :D (2012/05/12 21:08)

kaki1998


dodatkowo dodam ze mim celem na kuli są karpie +3 kg :D (2012/05/12 21:09)

tomczyk001


Jeżeli na takim małym stawie nie biorą Ci ryby, chociaż tam są, na pewno masz coś z zestawem, możesz spróbować na kulki ale jak nie biorą na kuku to na kulki też nie powinny brać, ale zawsze możesz spróbować ;d (2012/05/12 21:15)

tomczyk001


I jeszcze jak na taki mały staw to ogromnie przesadziłeś z koszyczkiem 70g..
Na stawach ciężar nie powinien przekraczać 30g no fakt, jeżeli na kuku biorą Ci płotki to zacznij nęcić kulkami codziennie w jedno miejsce musisz nęcić tylko kulkami, jak chcesz je przyzwyczaić do tej przynęty.
Pamiętaj nec regularnie przez 2 tygodnie i później zobacz ;) (2012/05/12 21:22)

u?ytkownik39933


a co do tego unikniecia bran drobnicy to nie był bym taki pewny:)


no dobra , ale chyba mi nie sugerujesz ze na kulke 18 mm wezmie mi płotka 10 cm :D  na spławik tez tam łowie właśnie na kuku :Da dla ciekawostki ci powem ze rekord tego stawu(na wędke) to 2-3 kg karp , ale co innego na sieć , bo są tam tez 8 kilowe tołpygi :D coprawda ja pobiłem tegoroczny rekord :D karp 1.100 kg :D
będe łowił na kulki truskawkowe i waniliowe , dobre??wiem ze tego sie nie da określić , ale wiesz :D


wanilia i truskawka sprawdza sie na wiekszosci łowisk ,a co do tej płotki to dwa razy złowiłem na 16mm kulke płotke mniejsza niż dłoń,hak był prawidłowo zapiety za dolna warge,jest cos takiego mozliwe ze wezmie i na 18,mimo ze nie zmiesci jej sie w pyszczku. (2012/05/12 21:29)

u?ytkownik39933


I jeszcze jak na taki mały staw to ogromnie przesadziłeś z koszyczkiem 70g..
Na stawach ciężar nie powinien przekraczać 30g no fakt, jeżeli na kuku biorą Ci płotki to zacznij nęcić kulkami codziennie w jedno miejsce musisz nęcić tylko kulkami, jak chcesz je przyzwyczaić do tej przynęty.
Pamiętaj nec regularnie przez 2 tygodnie i później zobacz ;)

a co ma w tym przypadku obciążenie do wielkości stawu ,kolega  nie przesadził,łowiąc z koszykiem do tzw. metody minimalne obciążenie to 40-50g + zaneta w celu pewnego zaciecia karpia,ty kolego przesadziłes z tym dwu tygodniowym neceniem.nie wiem skąd wziąłeś informacje ze cięzar koszyka nie powinien przekraczać 30g,widać od razu że nie znasz metody na którą łowi kaki. (2012/05/12 23:34)

kaki1998


sliwa , jak zwykkle masz racje , tylko ze ja nie łowie na metode :D używam koszyka takiego do feedera na rurce , nie wiem dlaczego , ale używam 70 g  bo co do 60 nie jestem pewnien czy nastąpi samozacięcie.chciałem nęcić 4 dni , ale juz 1 dnia zarzucić zestaw , tylko nie wiem czy używać samych kulek , kulek i zanęty , czy może kulek i kuku :D
sliwa , mam jeszcze do cb kilka pytanek , bo widze ze jestes świetnym karpiarzem , więc możesz mi podać swoje gg? (2012/05/13 12:11)

u?ytkownik39933


sliwa , jak zwykkle masz racje , tylko ze ja nie łowie na metode :D używam koszyka takiego do feedera na rurce , nie wiem dlaczego , ale używam 70 g  bo co do 60 nie jestem pewnien czy nastąpi samozacięcie.chciałem nęcić 4 dni , ale juz 1 dnia zarzucić zestaw , tylko nie wiem czy używać samych kulek , kulek i zanęty , czy może kulek i kuku :D
sliwa , mam jeszcze do cb kilka pytanek , bo widze ze jestes świetnym karpiarzem , więc możesz mi podać swoje gg?

wiem ze nie łowisz ze specjalistycznym koszykiem do metody tylko z koszykiem do feedera ,stąd ta srucina nad rurka ale widze ze chodzi ci o ten sam efekt dlatego pisze o koszyku do metody,pisz do mnie na poczte na tym forum,odwiedzam ta strone b. czesto wiec odpisze szybko. (2012/05/13 14:44)