Nęcenie kilkudniowe karpia

/ 2 odpowiedzi
Witam mam zamiar ponęcić kilka dni karpia .Zamierzam nęcić kukurydzą waniliową  + małe ilości zanęty żeby ulepić kule i rzucić . I raczej to będzie metoda gruntowa  .Zbiornik jest duży 25 ha porośnięty roślinnością , ryby jakie tam biorą najlepiej to karp , amur i rzadziej karaś oraz leszcz , jest tam dość głęboko 2-4 m . Pomóżcie doradzić co i jak . Co ile wrzucać zanete , jakie ilości i w jakich porach . Po prostu piszcie co wiecie a na pewno się to wykorzysta . 
mariusztpi


wiesz zanenty nie polecał bym byś mieszał do kukurydzy jak nęcisz na karpia to lepiej dołóż albo peletu albo pszenicy najlepiej może spróbuj dołożyć pare kulek proteinowych zależy możesz po próbować albo pachnąco truskawka tuti fruti albo krab na śmierdziucha i polecam punktowe nęcenie np z pontonu albo wpłynąć jak ja tak często robiłem (2015/05/17 16:57)

genzo


Ja osobiście nęciłem ostatnio punktowo , co dziennie  wieczorem po 2 kg  gotowanym grochem i kukurydzą  z małą domieszką konopi  gdyż na to zazwyczaj łowie na tym łowisku , do tego dorzuciłem  pallet ryba-truskawka plus halibut , z tej mieszanki peletu robię pastę i obklejam ciężarek, moim zdaniem w maju bardziej sprawdzają się smaki rybne (śmierdziuchy)  trzy dni wystarczyło aby przyciągnąć karpie po wyżej 4 kg,  ale możesz próbować na owocowe, Powiedzenia:)
Ps. wrzuć posta jak efekty (2015/05/29 11:41)