Minn Kota Endura C2 36 lbs

/ 6 odpowiedzi
Witam hoł hoł hoł:) Mam okazje wyrwać tanio silnik MINN KOTA ENDURA C2 36 LBS i oto pytanie czy ten akumulator Alarmtec BP 40 - 12/12V (40AH/20 HR) żelowy da rade pod tym silnikiem i czy szybko nie padnie???. Jaką ładowarką ładować taki akumulator? Kumpel powiedział mi że normalnie pod prostownik zapinać. proszę o podpowiedzi.

Dziękuje.
aldente


Minn Kota Endura C 2  nie posiada opcji z 36 LBS. Albo się pomyliłeś, albo robą cię w bambuko. Akumulator 40 AH to stanowczo za mało. Chyba, że chcesz pływać po stawie hodowlanym.  Np. Endura C2 34 lbs ma maksymalny pobór prądu 32 Amper. Minimalny pobór prądu to 9 Amperów. Więc pływając z maksymalną prędkością akumulator powinien teoretycznie wystarczyć na trochę ponad godzinę. Zależy też od wielkości i ciężaru łodzi. Jeśli jest ciężka, to 34  jest za słabe. Wystarczy trochę fali i wiatru, trzeba będzie większej mocy i zacznie się problem. Silnik musisz więc dobrać pod ciężar łodzi z całym majdanem i wędkującymi. Pamiętaj też, że jeśli akumulator zostanie za każdym razem maksymalnie rozładowany, to już po krótkim czasie się zepsuje. Dlatego to tego typu zabawy weź akumulator 90-100 AH.  Najlepiej deep cycles..czyli głębokiego rozładowania. Ładowarka odpowiednia do niego. Wskazane doradztwo pana , który sprzedaje akumulatory. (2016/12/14 12:35)

Tom998


Pod prostownik to raczej nie bardzo ja osobiście ładuję takim 
http://allegro.pl/ladowarka-impulsowa-schumacher-2-6-10a-12v-zel-agm-i5683513352.html
i mam ako minn koty tylko większy 110ah i w zupełności wystarczy możesz go wykorzystać do innych rzeczy i ma kilka trybów ładowania...
A co do silnika powinien dać radę sobie spokojnie  z tym aku…

Pozdrawiam
  (2016/12/14 12:44)

morfina24


Aldente teraz to mnie zaskoczyles.Az zapodalem foto, dodam ze to zestaw do pontonu 270 cm. Ja mysle ze da rade poplywac nawet dluzej jak godzine. Pozatym na 5 biegu duzo sie nie plywa. (2016/12/14 13:10)

aldente


Zwracam honor. Jest 36 lbs Minn Kota. Trochę starsza. Na amerykańskiej stronie już jej nie było.  
Popływaj, wypróbuj...zdobędziesz doświadczenie, przekonasz się. W razie czego zawsze możesz dokupić nowy akumulator. Jak już pisałem, tak maly akumulator rozładujesz często poniżej jego połowy. Dokładnie tego nie powinno się robić więc dobiera się akumulatory o dużej pojemności. Zależy też od wielkości akwenu. Na małym bajorku, stawie  Ci wystarczy. Ja pływam dużo. Moje jezioro ma ok. 2,5 km długości i 700m szerokości, więc są spore odległości. Czasem pływam w trollu , więc 90 AH u mnie to podstawa, aby po 8 godzinach wędkowania nie wracać na wiosłach.
  (2016/12/14 20:55)

aldente


Tu masz pobranie prądu Endury 36 lb  na biegach od 1 do 5.    1-11A  ,   2-16A  ,  3-20A  ,  4-25A  , 5-34A.  Jak masz więc 40 AH to na dwójce popływasz 2 godziny z hakiem i masz pusty akumulator. Dokładnie tego nie powinno się robić. Całkowicie rozłądować aku.   Jeśli więc na dwójce  półtorej godziny Ci wystarcza...to proszę bardzo. (2016/12/14 21:05)