Miejscówki na Kwisie

/ 3 odpowiedzi
Witam,mieszkam w Żaganiu i łowie głównie na Bobrze.Chciałbym spróbować połazić nad Kwisą,ciekawi mnie miejsce ujścia Kwisy do Bobru ale nie wiem jak tam dojechać .Pomoże ktoś??????????????Jak znacie jeszcze jakieś ciekawe miejscówki to piszcie,chętnie je odwiedzę
adrian_daks


Witam

Musisz jechac do Małomic a później na Żelisław; po przejechaniu całej wioski kończy się normalna droga i trzeba śmigac polną. Od ostatnich zabudowań do łączenia rzek jest około 2km i jesteś wewnątrz "wideł" Bobru i Kwisy. Nie byłem tam kilka lat i nie wiem jak to teraz dokładnie wygląda; niegdyś ten rejon był uznawany za jedno z większych skupisk lipienia w Polsce.

Powodzenia

Pozdrawiam
Adrian Daks  (2010/03/18 21:27)

Egon89


Witam kolegów. Ja także planuje w najbliższym wolnym czasie wybrać się nad Kwisę, lecz także nie wiem dokładnie w które miejsce pojechać najlepiej :| (2010/03/18 21:58)

Pavlo spininngista


Witam.Trafiłem do tego ujścia ale troszkę inaczej.W połowie wioski Żelisław jest krzyż i za nim skręciłem w prawo i zjechałem na dół na łąkę i znalazłem się nad rozwidleniem Bobru,myślałem że to to miejsce.Obłowiłem je troszkę i postanowiłem pójść w górę rzeki,przeszedłem jakieś 1,5 km i moim oczom ukazało się ujście.W pierwszej  chwili zdurniałem ale zastanowiłem się,obejrzałem to miejsce i doszedłem do  wniosku że to moje miejsce czyli ujście Kwisy do Bobru.Obłowiłem je starannie z każdej strony ale niestety woda była wysoka i mętna co nie sprzyja połowom pstrąga.Postanowiłem pójść jeszcze w górę Kwisy chociaż straciłem nadzieje na jakiekolwiek branie.Przeszedłem jakiś kilometr i wracając jeszcze raz przeczesałem cały odcinek niestety bez rezultatu.Ale wypad się udał,pogoda dopisała,odkryłem kilka nowych miejsc które na pewno odwiedzę jak woda opadnie i się wyklaruje:)Pozdrawiam (2010/03/22 21:03)