Marynowanie kukurydzy i pszenicy

/ 6 odpowiedzi
Witam. Mam ziarna kukurydzy i pszenicy oczywiście wysuszone i chciałbym je zamarynować coś na wzór tej w puszce. Co prawda nie musi być ona słodka ale wolałbym taką naturalną by była gotowa do zanęty i by była ona miękka. Ma ktoś jakiś sprawdzony przepis żeby ją wsadzić w słoiki?
notaki


Powiem Ci szcerze...
kukurydza kukurydzy nie równa.. pszenica tez. Wiec przepis pt. "gotuj 2 godz i 15 min" a potem pasteryzuj dwa razy po 20 min spowodują, że jedna partia będzie twarda, a druga rozgotowana.

Z kukurydza jeszce jest jakiś teoretyczny problem, bo trzeba ją dość długo poddawać obróbce
termicznej, ale pszenica ?

Po co bawić się w słoiki i martwienie się, ze spleśnieje, czy skiśnie.
Ja robię tak:
- kukurdza: Wieczorem sypię do termosu połowe objętości kukurydzy, dodaje sól, miód, , zalewam wrzątkiem i tyle. Rano jest dobra. Część ziaren wybieram na przynętę, reszta to zaneta.,
Pszenicę obrabiam tak samo, tylko, że wystarcza jej powiedzmy dwie godziny. To sprawdzasz eksperymentalnie.
Potem odlewasz wodę, studzisz, ewentualnie dopalasz i gotowe.,
Masz kontrolę, a przy pasteryzacji juz nie.

P.S. Słowo "marynowanie" nie jest najszczęsliwsze, bowiem oznacza konserwację przy uzyciu octu. :-)
(2015/02/15 20:48)

nazarek


powiem tak probowałem z wekowaniem kukurydzy ale za bardzo mi nie wyszło bo część słoików nie zaciągneło tak jak trzeba. ale groch np. gotuje 1kg na raz a potem porcjuje na ,,garści'' w jednorazowych torebkach i mroże. na wieczór wyjmujesz a rano na rybach masz juz rozmrozony gotowy do łowienia groch (2015/02/15 21:35)

notaki


A powiedz, bo nie próbowałem...
Mroziles ugotowana kukurydze ??

Nie rozlatuje się po rozmrożeniu ? (2015/02/15 21:57)

JKarp


Adam ja mroziłem.Nie wpływa to zupełnie na jej właściwości.JK (2015/02/15 22:07)

notaki


OKI , dzięki :-) (2015/02/15 22:08)

Witheltz


Witam. Mi też zdarzało się mrozic mieszanki ziaren i z moich doświadczeń wynika że kukurydza, pszenica i pęczak dobrze znoszą zamrażanie nie tracąc w sposób widoczny swoich właściwości. Jedyne co przygotowuję zawsze świeże to ziarna konopi, po prosty mrożenie wyciąga z nich wodę, stają się suche i zamiast opadac z resztą ziaren unoszą się na wodzie.
Pozdrawiam. (2015/02/16 07:23)