Łódź Antila Kętrzyn

/ 27 odpowiedzi / 2 zdjęć
Czy któryś z kolegów był widział lub pływał na którymś ze sprzętów tej firmy? Interesuje mnie coś takiego http://allegro.pl/lodka-mirella-390-wysoka-burta-transport-antila-i5550005553.html
Co sądzicie o takim sprzęcie? Warto wydać 3tyś?
Artur z Ketrzyna


Ten rzemieślnik nie tylko produkuje łódki wędkarskie, ale też trudni się ich naprawą czy renowacją. Mozna też u niego czasami kupić jakąś używkę odrestaurowaną. Ma kilka wyrobów wartych uwagi, między innymi tą łódeczkę co tu wskazałeś. Mi też się ona podoba, ale jest poza moim zasięgiem.
(2015/07/27 07:01)

Walenty G


W SWOJEJ KLASIE Z TAK WYSOKĄ BURTĄ!!! 70CM!!!
Z tą wysoką burtą to mam wątpliwości, raczej jest to całkowita wysokość łódki.
WNIOSEK
Jeśli celowo zawyżył wysokość burt to i cała reszta danych może być fałszywa.
(2015/07/27 17:15)

KaKa13


Nie sądzę że ktoś zajmujący się tak profesjonalnie produkcją sprzętu pływającego zawyża lub zaniża cokolwiek. To nielogiczne. Oferta jest szeroka i dobrze opisana w zasadzie na każdą kieszeń (2015/07/27 20:51)

Walenty G


Sądzisz, nie sądzisz.
70 cm to jest wysokość stołu, więc przypuszczam, że producent niema pojęcia, co to jest burtą w łódce, albo oszukuje klientów.
Tak wysoka burta przy małej łódce to nonsens, działa jak żagiel, najmniejszy powiew wiatru będzie ja pchał gdzie zechce.
(2015/07/28 17:36)

u?ytkownik221


Byłem w tym zakładzie kilka razy, kupowaliśmy inna łódkę do koła u niego i kolega kupował sobie także łódkę tyle że z pojedynczym kadłubem. Widziałem tą łódkę bo także zastanawialiśmy się nad nią , nie wiem czy ma te 70 cm bo nie mierzyłem ale wysokie borty to ma, ta co od niego kupiliśmy ma już 4 rok i jest wykorzystywana przez członków koła kilkadziesiąt razy w roku i trzyma się dzielnie, jedynie co tylko wiosła wymienialiśmy. Nie są złe te jego łódki, warto się zastanowić. (2015/07/28 19:18)

Artur z Ketrzyna


Oglądałem te łódki i nawet komuś wymiary brałem. 70 cm nie miały.... Przy okazji jak chcesz to mogę i tobie zmierzyć w tej łódce co ciebie interesuje. (2015/07/28 19:31)

Lipkor


Podepnę się pod temat kolegi, bo też interesuje mnie łódka od tego producenta. Może ktoś ma już taką lub oglądał, przyda się każde info, bo wiadomo każdy swoje chwali.

http://allegro.pl/lodka-wedkarska-delfin-360-2-transport-2xschowek-i5538773475.html
(2015/07/28 20:01)

Walenty G


Oglądałem te łódki i nawet komuś wymiary brałem. 70 cm nie miały.... Przy okazji jak chcesz to mogę i tobie zmierzyć w tej łódce co ciebie interesuje.



Artur to zmierz tą wysokość burty przy dulce, ale wysokość
burty a nie łódki.



A tak nawiasem to innych zastrzeżeń oprócz tej wysokości to
nie mam.    

(2015/07/29 07:15)

Artur z Ketrzyna


Nie ma sprawy, jutro lub po jutrze, podjadę i zmierzę burty przy dulkach obu łódek. Myślę że przyda się wymiar zewnętrzy i wewnętrzny. Dzięki temu będziecie wiedzieć jaka jest poducha. :-) (2015/07/29 08:07)

Walenty G


Podepnę się pod temat kolegi, bo też interesuje mnie łódka od tego producenta. Może ktoś ma już taką lub oglądał, przyda się każde info, bo wiadomo każdy swoje chwali.



http://allegro.pl/lodka-wedkarska-delfin-360-2-transport-2xschowek-i5538773475.html


Ładnie wykonana, ale ta (jak dla mnie) ma za niską burtę.



Burta nie może być ani za wysoka ani za niska.



Tylko jak tu dogodzić wszystkim.

(2015/07/29 18:43)

Artur z Ketrzyna


Podepnę się pod temat kolegi, bo też interesuje mnie łódka od tego producenta. Może ktoś ma już taką lub oglądał, przyda się każde info, bo wiadomo każdy swoje chwali.



http://allegro.pl/lodka-wedkarska-delfin-360-2-transport-2xschowek-i5538773475.html


delfin w środku od pokładu do dulki ma 45 cm, ławka środkowa 30 cm, tylna 32, przednia 28 cm.

Mirella 390 będzie dopiero w sobotę, produkują je za Giżyckiem. (2015/07/30 15:43)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

Artur z Ketrzyna


Ma teraz fajną Romanę chyba 4,4 m na 1,8m, identycznie wykonaną jak te.
ona będzie miała ok 50 cm (max 55cm) do dulek, nie zmieżyłem, bo leżała na boku, a wy nie zainteresowani nią. Kosztuje 4,4 tyś, (2015/07/30 15:46)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

Artur z Ketrzyna


Nie sądzę że ktoś zajmujący się tak profesjonalnie produkcją sprzętu pływającego zawyża lub zaniża cokolwiek. To nielogiczne. Oferta jest szeroka i dobrze opisana w zasadzie na każdą kieszeń

Żadna nie ma 70 cm burt. To wysokość całkowita łodzi razem z kilem.

ale poczekajmy do soboty, może burty będzie miała chociaż 50 cm w środku. (2015/07/30 15:53)

Lipkor


Podepnę się pod temat kolegi, bo też interesuje mnie łódka od tego producenta. Może ktoś ma już taką lub oglądał, przyda się każde info, bo wiadomo każdy swoje chwali.





http://allegro.pl/lodka-wedkarska-delfin-360-2-transport-2xschowek-i5538773475.html



delfin w środku od pokładu do dulki ma 45 cm, ławka środkowa 30 cm, tylna 32, przednia 28 cm.

Mirella 390 będzie dopiero w sobotę, produkują je za Giżyckiem.




Dziękuję Artur za wymiary, muszę porównać te wielkości z moją łódką. Powiedz, czy będziesz jeszcze tam zaglądał po weekendzie ?
Romana, dobra łódeczka, ale mam 6km suzuki i musiał bym zmieniać na min. 9.9, a to już robi się ciężkie. Jeszcze raz dzięki :) (2015/07/30 19:01)

KaKa13


Czyli jednym słowem trochę ściema.... :/ jeżeli masz po drodze to spoko podaj jeśli możesz jej wymiary, nie chce nadwyrężać czyjejś życzliwości. Pozdrawiam (2015/07/30 22:19)

endzi63


Łódeczka fajna, ale w/g mnie ma jedną wadę. Przy długości 3,9 nie ma bocznej ławki. siedząc na ławce rufowej nie wygodnie jest sterować silnikiem. Z środkowej ławki jest za daleko. Chyba, że będzie pływała na wiosłach. (2015/07/31 12:03)

Lipkor


Artur jeżeli to nie sprawi problemu to proszę Ciebie jeszcze o kilka wymiarów Delfina 360
- dokładnie długość od rufy po dziób
- szerokość łodzi w najszerszym miejscu na górze burt, może być od odbojnicy do odbojnicy i w którym to jest mniej więcej miejscu
- wymiar od osłony pawęży silnika do początku tej ławeczki przykręconej na rufie (chcę porównać jak się to ma przy sterowaniu silnikiem do mojej łajby)
- jak się da to szerokość dna na końcu rufy, chodzi o to czy będzie tendencja do wchodzenia w ślizg przy tej szerokości. (2015/07/31 17:49)

Artur z Ketrzyna


Jutro jak z rybek będę wracał to zajadę. Mam nadzieję że będzie też Mirella 390. To obie dokładnie pomierzę. (2015/07/31 19:00)

Artur z Ketrzyna


tak handluje, naprawia itd.
Sory chłopacy ale w sobotę go nie zastałem i nie miał jeszcze tej łódeczki. Jak znajdę chwilę to podsoczę. (2015/08/03 22:10)

Lipkor


tak handluje, naprawia itd.

Sory chłopacy ale w sobotę go nie zastałem i nie miał jeszcze tej łódeczki. Jak znajdę chwilę to podsoczę.


W porządku, dzięki Artur :) (2015/08/03 22:31)

KaKa13


Ale jaja, teraz to już zgłupiałem :D chyba poszukam czegoś w swojej okolicy... :/ (2015/08/05 00:26)

mar7771


witam:)
odświeżam temat Mirelli 390:
kupiłem łódeczkę w zeszłym roku piękna wysokie burty szeroka itd....
a teraz wracamy na ziemię: łódka z wyglądu fajna i to tyle bo w praktyce troszkę jest inaczej: wysokie burty 70 cm - dobry żarcik w praktyce 55 cm
dalej szeroka - 170 no sorry ale nie znalazłem w którym miejscu , sprzedawca również zapomniał poinformowac, że łódka nie posiada odbojnicy w cenie ale do tego jeszcze wróce, Łódka typowo wydmuszka - cienki laminat po wypłynięciu wszystko weszło w drgania wiosła i bakisty nie pozwalaja komfortowo płynąć no trudno jakoś to sobię zrobie w końcu od czego są uszczelki:)
No to teraz perełka czyli odbojnica- łódka Mirella to nic innego jak IWA 390 produkowana przez firmę Polmir.
Dzwonię do producenta i co moje piękne uszy słyszą: odbojniea jak najbardziej do tej łódeczki 1200 pln z montażem więc mnie trochę przytkało ale talej prowadzę pertraktacje- a jaka jest cena odbojnicy? ojjjjj odbojnica jest robiona dla nas na specjalne zamówienie dla pana to z 2000 pln a wogóle to sobie pan nie poradzi z jej montażem!!! nawet nasi pracownicy mają problem!! ( no cóż chyba trzeba zwolnic ukraińców) więc ponawiam pytanie i zapewniam że sobię poradze z tym typem odbojnicy ale na nic moje zapewnienia i super pracownik biurowy wydukał, że jednak oni odbojnic nie sprzedają i żebym sobie w internecie poszukał!!!!!
Panowie wniosek jest jeden wspierajmy takich producentów i zapewniam że w razie reklamacji też możeszliczyć na pomoc!!!
Odradzam współpracę z tymi firmami nie mówiąc już o łódkach które pozostawiają wiele do życzenia lepiej dołożyć parę złotych i kupić coś innego!!!
Pozdrawiam wszystkich:) (2018/01/25 15:37)

nynek


witaj mar7771
Ja zamówiłem tą łódkę,odbiór w kwietniu. Zdecydowałem się na nią po prześledzeniu opini w necie,paru rozmowach z producentem i jego zapewnieniach o jakości i zachowanych wymiarach ,wagi łodzi. Piszesz że zakupiłeś w zeszłym roku. Z pewnością już na niej pływałeś,napisz jak się zachowuje na wodzie (stabilność),przydatności pod spininng.Opisz łódkę okiem wędkarza spininngisty,plusy i minusy Z góry dziękuje (2018/02/25 10:40)