Leszcze na tarle

/ 7 odpowiedzi
Witam. Wczoraj chciałem powędkować na rzece w Holandii, nastawiałem się na leszcza, ale  nic oprócz paru płotek nie brało z powodu tarła.  Potem poszłem się rozejrzeć w okolicy i znalazłem ciekawą zatokę w której leszcze odbywały tarło i pływały takie około 2 kilowe okazy 1,5m ode mnie. I mam do was takie pytanie: Ile będzie te ich tarło trwało? Bo 160km na darmo jechać tam się nie opłaca.
Piotr 53


w naszych łowiskach leszcz powoli kończy tarło, wysypka tarłowa zanika, myslę że po połowie maja może w trzeciej dekadzie leszcze dostaną apetytu i się zacznie, sam na to czekam, póki co pojedyncze niewielkie leszczyki skubią a w miejscach tarliskowych w środę woda się gotowała, widać było takie sztuki po około 50 cm, jeszcze trochę cierpliwości, pozdrawiam.

(2013/05/10 10:54)

Izeron


Dzięki za odpowiedź :)

Dodam jeszcze, że w tej zatoce leszcze się już zaczęły ocierać.
Myślicie, że za 2 tyg. już będzie warto tam jechać czy trochę dłużej poczekać? (2013/05/10 11:58)

89krzysztof


w naszych łowiskach leszcz powoli kończy tarło, wysypka tarłowa zanika, myslę że po połowie maja może w trzeciej dekadzie leszcze dostaną apetytu i się zacznie, sam na to czekam, póki co pojedyncze niewielkie leszczyki skubią a w miejscach tarliskowych w środę woda się gotowała, widać było takie sztuki po około 50 cm, jeszcze trochę cierpliwości, pozdrawiam.


Jakie to są te nasze łowiska? Bo wczoraj trochę leszczy połowiłem i żaden wytarty jeszcze nie był. (2013/05/10 12:18)

grzesiu92


Krzysiu w Ryczywole sie woda az gotuje od tarla. :) jak ostatnio lapalem na DRS to z wysypka byly teraz z tego co widzialem wieksze przystapily, wczesniej lokciaki sie tarly. (2013/05/10 12:24)

Boolek


DRS? (2013/05/10 16:18)

Piotr 53


Krzysiek pisząc nasze łowiska miałem na myśli Pszczynke na której spędziłem ostatnie dwa tygodnie, przez ten okres złowiłem kilka leszczyków niedużych i o ile na początku tego okresu leszczyki samce były całe w krostkach o tyle w ubiegłą środę trfiłem dwa maluchy u których wysypka ustępowała i praktycznie miały już brzuchy czyste a szczątkowo jedynie pozostawały niewielkie grudki od linii bocznej do grzbietu, nie twierdzę że to koniec tarła ale że się kończy, tak jak kolega napisał powyżej że teraz duże ostro jadą i potrwa to jeszcze jakiś tydzień, po 20 tym możemy śmiało ruszać, na zbiorniku Łąka w Wiśle Wielkiej obserwowałem tarło już przed długim weekendem,byłem tam bez wędek tak popatrzeć na jezioro,ostro szalały na płytkim, pozdrawiam. (2013/05/10 20:14)