Lekki kołowrotek spinningowy

/ 87 odpowiedzi / 5 zdjęć

Ten wątek został zablokowany - nie możesz odpowiadać na posty

Pablo63


Ja kupując kołowrotek biorę pod uwagę do którego kija będę go używał,widocznie Ty nie bierzesz tego pod uwagę i kupujesz ,,niwersalne - Dragona do
wszyskiego.
Czy to forum to jest dragona? (2017/02/11 21:04)

ryukon1975


"Proszę mi pokazać młynek z wkręcaną korbą w przekładnie,w tej cenie co Penn Sargus czy Battle(takie mam).Nawet Red Arc który jest droższy, tego niema."
  (2017/02/11 21:08)

okoniowy_bartus


Ogólnie to tak.
Ta Okuma wydaje się być bardzo fajna. Oglądałem ją i jak będę miał kaskę to przymierzam się do zakupu, gdzie ma zastąpić Ryobi Slama. Co do tego drugiego, to już go dość długo użytkuję (zresztą opisywałem go na blogu). Największym minusem jest dla mnie gruba stopka kołowrotka, gdzie nie bardzo pasuję do wielu uchwytów do UL. Hamulec mógłby być precyzyjniejszy, ale nie ma tragedi. Tak ogólnie moim zdaniem bardzo fajny kręcioł za tą kaskę. Brałbym go, albo Okume, za tą kasę nic innego nie znajdziesz. Jakieś dragony bym sobie odpuścił, bo nei robią dobrych kręciołow szczególnie do lekkiego łowienia moim zdaniem. (2017/02/11 21:11)

Adi777


Drugi, czyli?
Bo straciłem wątek przez ostatnie posty :-D
Mnie ten nano lite interesuje z racji takiej promocji. Okuma droga więc może warto coś taniej kupić co już było drogie (2017/02/12 13:40)

Pablo63


Witam
Ja szukałbym coś Daiwy,Shimano metalowe, lub innej firmy w przyzwoitej cenie ,z Dragona już masz Zaubera 3000
Wyważ kija Zauberem,zoriętujesz się o jakiej gramaturze kupić młynek,wg mnie -wielkość 2000 - 2500, ok260 - 270,280g
Okuma też z Dragona.
A to - jakim sprzętem łowią biedni ukraińcy.

https://www.youtube.com/watch?v=XbMGsLP0GCA
coś tam można zrozumieć.   (2017/02/12 17:12)

SlawekNikt


A to - jakim sprzętem łowią biedni ukraińcy.

https://www.youtube.com/watch?v=XbMGsLP0GCA
Niewielka część z nich tak, tak jak i niewielka część polskich wędkarzy ma taki sprzęt.
  (2017/02/12 17:25)

Pablo63


Ja mam inne wrażenie z forum http://jerkbait.pl,siedzi tam wiele ludzi,którzy preferują sprzęt różnych firm,ale widać też ten drogi.
Jeżeli ktoś by kadził przez cały czas o dragonię i tylko, to by go zjedli.
Na Ukrainie  jest dużo wody i dużo ryb,głównie sandacz,którego można kupić u nas w sklepach.
Zwróć uwagę  na jego  sprzęt - wędka UL Graphiteleader Tiro ,wyważa  Shimano Sustain 2500 ,ale cena porażająca. (2017/02/12 17:42)

Pablo63


Na każdym forum można się zarejestrować.Na jerkbait.pl nie można się zabardzo wychylać bo zaraz znajdzie się jakiś najmądrzejszy z docinkami,
a to że się nie przywitał ,że zdanie zaczął z małej litery,takie tam bzdety-uszczypliwość,zauważyłem to czytając posty.
Jest tam stara klika i ,,Nowym " niepopuszcza.
To tylko wam pozazdrościć tych wypadów nad wodę,ja pracuję w wolnym zawodzie i jestem uwiązany od rana do wieczora,co drugi weekend wolny,jak kolega.
Też czekam na wiosenkę żeby czasami się odprężyć nad wodą.
Opss,piszę nie na temat przepraszam. (2017/02/12 21:10)

grisza-78


Jeśli chcesz dobry, naprawdę dobry kołowrotek za nieduże pieniądze, kup Daiwa Legalis. Bardzo dobry kręcioł. Metalowy, a nie plastykowy. Mam, łowię i nie mam zamiaru zmieniać. Nawet nie szukam w sieci potencjalnego zastępcy. (2017/02/12 21:25)

Pablo63


Nie chcę tu wywołać wojny. Jeszcze raz podam dla tych co nie chcą szukać -  opis sprzedawcy: Smok24

- Made in szmelc.

RYOBI ZAUBER 3000 305g NOWOŚĆ Dystrybucja Dragon 5 LAT GWARANCJI!! Uwaga od stycznia tego roku na naszym rynku pojawiło się wiele dystrybutorów i hurtowni zajmujących się sprzedażą kołowrotków ryobi. Wszystkie te kołowrotki pochodzą od jednego producenta : link do producenta http://www.ryobi-intl.com/ew/cpzs.asp?SortID=80 - różnią się wizualnie i posiadają różne rozwiązania technologicznie w zależności od rynku (europa zachodnia, europa wschodnia, Ameryka, Rosja i inne) Każdy z większych i oficjalnych dystrybutorów może sobie zażyczyć niezbędnych zmian w kołowrotkach jeżeli zauważy taką potrzebę i wymaga tego rynek , różnic jest wiele, dlatego nasza firma proponuje państwu do wyboru kołowrotek z dystrybuci Niemieckiej WFT i Polskiej DRAGON lub KONGER. Na naszych zdjęciach zamieszczonych na aukcjach, można dojrzeć różnice pomiędzy dystrybucją Niemiecką a Polską Nasza prywatna opinia jest następująca: Kołowrotek z dystrybucji niemieckiej jest bardziej dopracowany , nie posiada tak długiej gwarancji ponieważ tego nie potrzebuje - (jakość = Gwarancja 2 lata) , rączka jest precyzyjnie spasowana, sprężyna kabłąka bardzo mocna, łożyska na rolkach nie szumią i wiele innych zalet, jedyną wadą jest to że tak dobrze wykonany kołowrotek nie może być w cenie polskiego dystrybutora - lecz nie wycofujemy się ze sprzedaży kołowrotków z dystrybucji niemieckiej, ponieważ czasami lepiej dopłacic pare złoty. Najlepiej dla kupującego było by, wziąć do ręki i samemu dokonać porównania przed zakupem ZAPRASZAMY. OFICJALNY KATALOG NIEMIECKIEGO DYSTRYBUTORA: http://www.bluecreator.biz/cat,WFT_2014_verbraucher_de Dobre narzędzie dla wędkarzy uniwersalnych, w tym łowiących w wodach przybrzeżnych Bałtyku. Moc uzyskano dzięki wykorzystaniu uszlachetnionego aluminium do konstrukcji korpusu, rotora, szpuli, kabłąka i korbki z wygodnym uchwytem. Oprócz płynnej pracy, którą zawdzięcza przekładni wycinanej w technologii CNC, kołowrotek ten precyzyjnie nawija żyłkę dzięki krzyżowemu układaniu systemu "worm-shaft spool oscillation". Nie ma tu znaczenia, czy łowimy cienką żyłką na lekkie zestawy czy grubą z zestawem stawiającym w wodzie znaczny opór. 8 wysokiej klasy łożysk kulkowych i 1 oporowe zapewniają płynną i niezawodną pracę, a precyzyjnie regulowany wielotarczowy przedni hamulec oddaje żyłkę płynnie i bez szarpnięć. Kołowrotek wyposażony jest w uszczelki gwarantujące, że do środka nie przedostanie się brud i kurz. Dane techniczne: łożyska 8+1waga: 280gpojemność szpuli: 0,28mm-150mprzełożenie: 5.1:1 
  Te lepsze z 2 letnią gwarancją kosztują 60-80zl więcej A tu - co nasi sąsiedzi ze wschodu sądzą o nowym Zauberze 3000CF RYOBI ZAUBER 3000 (БАРАХЛО!) - czyli Barachło https://www.youtube.com/watch?v=7wo0n9Csh-E (2017/02/13 00:09)

Pablo63


Jeśli chcesz dobry, naprawdę dobry kołowrotek za nieduże pieniądze, kup Daiwa Legalis. Bardzo dobry kręcioł. Metalowy, a nie plastykowy. Mam, łowię i nie mam zamiaru zmieniać. Nawet nie szukam w sieci potencjalnego zastępcy.

Bardzo dobry wybór tylko ja bym brał 2500 bardziej uniwersalny

  (2017/02/13 00:36)


Sklep wedkuje.pl

Spro Red Arc Legend