Konger World Champion Tango 300 cw 1- 10 g

/ 11 odpowiedzi
Pytanie jak w tytule: czy ktoś z Kolegów ma choćby jednosezonowe doświadczenia z tym spinem?
z@mela


Mam taki kij  ale w wersji 2,7m  i  ogólnie OK chociaż kidyś miałem taki sam kijek który jednak byl troche szybszy , lepiej przenosił  brania  ale z mojej winy uległ uszkodzeniu . Po zakupie  niby identycznego kija X lat później to juz nie ten sam patyk choć  i tak  fajnie się przy jego pomocy łowi okonie.
  (2017/02/24 21:15)

oldboy


Kijka takiego w moim mieście ze świecą szukać, bo moda ponoć jest na inne :)
Nie mam więc gdzie wziąć taki do ręki przed zakupem.
Może więc spróbuję namówić (bez zobowiązań) któryś sklep, aby go sprowadził(?)
Bo ten, który chcę kupić jest wyjątkowo długi (na mocno zarośnięte brzegi) i nie jestem pewien, jak będzie pracować. Za to wiem, że kosztuje sporo.
W Łodzi w marcu będą Dni z Dragonem, ale dowiedziałem się już, że Dragon wycofuje się z produkcji długich spinów z małym "cw", bo podobno "nie idą". (2017/02/24 21:46)

mis2900


Mój ojciec łowił kilka lat Tangiem , ale tym pierwszym , Champion Tango. To było już pare ładnych lat temu , w tamtych czasach to było świetne wędzisko , praktycznie bez konkurencji. World Champion to już trochę inna wędka , miałem okazję łowić nim podczas bodajze 2 wypadów , i dla mnie nie różni się zbyt wiele od używane przezemnie wklejki Mikado za 150 zł.

Więc jeśli ktoś chce kupić World Championa tylko ze względu na doświadczenia z Championem , to nie jest to dobra droga , bo w nieco niższej cenie można dostać podobne wędki.

Też nie rozumiem dzisiejszej mody na krótkie kijki. Na łódkę owszem , ale na duże rzeki albo zarośnięte , szerokie kanały ? Bez wędki minimum 2,7 łowienie w takich miejscach jest moim zdaniem conajmniej nie komfortowe. Szkoda że producenci widzą to inaczej , i lansują 2m kijki , którymi nawet nie dosięgne lustra wody , przy mocno zarośniętym brzegu. (2017/02/25 15:08)

oldboy


@mis2900,
A jaką długość ma twoja wklejka Mikado? Przeleciałem cały Internet, a znalazłem jedynie jeden na Allegro (obecnie już wycofany z produkcji) Dragon Viper SL Perch 3,05 m (cw 3-15 g) oraz te kije Konger'a (World Champion 300). Ten kijek Konger'a (World Champion) ma wg mnie jeszcze jedną zaletę (w odróżnieniu od Dragona) - krótszy dolnik. (2017/02/26 22:16)

mis2900


Moja wędka ma 2,80m , niestety już jej nie produkują. Napewno można jeszcze gdzieś dostać Dragona Millenium 2,90m 1-7g . Był kiedyś także taki młodszy brat World Championa i nazywał się Maxim Twist , i był długości 3m , ale to było dosyć dawno. Choć w tym wypadku znalazłem link , podsyłam na priv. 

A pozatym to niestety , ale zostają tylko wedki z drugiej ręki. (2017/02/26 22:49)

oldboy


Dzięki za linka. Teraz wiem, że taki kijek jest (lub był :))
Niestety - w moich sklepach w Pabianicach obejrzeć ich nie można.
  (2017/02/27 22:20)

chudymb2


Wystarczy pojechać do Łodzi i są ! http://www.okonek.com.pl/konger-wdka-world-champion-tango-p-383.html (2017/02/27 23:37)

oldboy


@chudymb2,
Dzięki za linka. Na tej stronce podany jest (jak na sklep) jakiś dziwny adres, bo ul. Srebrzyńska 49/23 (blok mieszkalny?).
Tak więc zadzwonię tam jutro i zapytam, czy można ten kijek (lub inne jeszcze) obejrzeć.
Pozdro
  (2017/02/28 21:33)

oldboy


Dzwoniłem do "Okonka" w Łodzi i pytałem o te dłuższe spiny - kicha!
Oni też zamawiają tylko to, co "idzie", a więc przede wszystkim feeder'ki i na "stanie" nic dla mnie interesującego nie mają.
Czy już naprawdę poza kijem na karpie nie da się już zobaczyć w pobliskich sklepach dłuższego spina na okonie?
  (2017/03/08 22:30)

wirefree


Mam ten kijek i miałem wczesniej wersje zieloną, jak dla mnie rewelacja oprocz okoni swietny kijek na sandacza. Mam też wersje zielona do 15 gram cw i tez sandacze dadza sie wytargac oprocz okoni.   (2017/05/14 21:14)