Kołowrotki Mikado- Milestone oraz Rival

/ 15 odpowiedzi
Witam przymierzam się do zakupu kołowrotka nie jestem fanem wydawania sporych(jak dla mnie) pieniędzy na jakiegoś zaubera, a że mój kołowrotek od spinningu już ma najlepsze lata za sobą postanowiłem rozejrzeć się za czymś na nowy sezon i wpadły mi w oko kołowrotki mikado poprostu mi się spodobał wygląd oto moje typy :
Mikado Milestone
Mikado Rival
Może ktoś używał ma jakieś spostrzeżenia? Czy poprostu lepiej kupić ecusimke i słuchać szumiącej korbki?
nycomo


Witam.
Jeżeli chodzi o kołowrotki od Mikado to posiadam SHT z którego jestem bardzo zadowolony. Mam na nim plecionkę 0,06, którą elegancko układa. Sama praca kołowrotka jest płynna i cicha. Ogólnie go polecam.
Drugi sprzęt to Golden Eye, którego nie polecam. Wrażenia wizualne na wysokim poziomie. Na sucho jego praca jest okej, jednak pod obciążeniem główki 3g + guma 6cm czuć dziwne stuki. To samo zaobserwował znajomy, który też posiada ten kołowrotek. Ogólnie szkoda kasy.
Ecusima jak najbardziej, sam posiadam trzy sztuki w wielkości 1000 do quiverów i okonóweczki.
Jeżeli jednaki będę kupował jeszcze kołowrotek do spina (a pewnie tak będzie), to będzie to Zauber. Na zakup wielkości 2000 wydałem pare groszy ale tego nie żałuję. (2016/11/23 21:19)

Sith


Dawid, a koniecznie musi być MIKADO?
Jaka wielkość Cię interesuje?
Jaką kasę chcesz przeznaczyć? (2016/11/24 08:24)

dejwi


Nie poprostu wpadły mi w oko około 100zł chcę przeznaczyć. Te mikado wizualnie mi się spodobały. a jak już mówiłem nie mam zamiaru kupywać zaubera za 300 bo zwyczajnie mi się nie opłaci nie jestem aż tak czestym bywalcem na rybach. Dodam że kołowrotek potrzebny pod Mikado Specialized Trout 2,40 do 18 gram (2016/11/24 09:21)

amstaf358


Kup mikado Black Stone,to jest dopiero perełka,z perfekcyjnym hamulcem i kulturą pracy lepszą niż red artc,oraz zauber...tylko cena jest jeszcze raz taka.. (2016/11/24 10:34)

dejwi


hehehe ludziska jak już pisałem nie zamierzam wydawać więcej niż troszkę ponad 100 więc nie wchodzi to w grę nawet (2016/11/24 11:19)

jabberwokie86


hehehe ludziska jak już pisałem nie zamierzam wydawać więcej niż troszkę ponad 100 więc nie wchodzi to w grę nawet

Z tego, co zauważyłem, to sporo użytkowników poleca Spro Passion, który w rozmiarze 2000 można kupić na allegro w granicach 150zł. Może warto trochę dołożyć?:) Od siebie w cenie ok. 100zł mogę polecić Dragona Express PRO RD 620i, którego używam od początku sezonu do średniego spinningu (co prawda ostatnio niezbyt intensywnie) i czasem do spławika - działa bez zarzutu. Do rekreacyjnego łowienia powinien być ok. (2016/11/24 13:34)

Haryyy5


hehehe ludziska jak już pisałem nie zamierzam wydawać więcej niż troszkę ponad 100 więc nie wchodzi to w grę nawet

Z tego, co zauważyłem, to sporo użytkowników poleca Spro Passion, który w rozmiarze 2000 można kupić na allegro w granicach 150zł. Może warto trochę dołożyć?:) Od siebie w cenie ok. 100zł mogę polecić Dragona Express PRO RD 620i, którego używam od początku sezonu do średniego spinningu (co prawda ostatnio niezbyt intensywnie) i czasem do spławika - działa bez zarzutu. Do rekreacyjnego łowienia powinien być ok.

Jeśli byłbyś skłonny dołożyć to również napiszę : bierz spro passion. Mam dwa i jak zajdzie taka potrzeba to każdy następny budżetowy kołowrotek to również będzie spro passion. (2016/11/24 13:55)

dejwi


spro pasion i ryobi ecusima to te same kołowrotki ale ponoć szumią te kołowrotki można znaleźć już w okolicach 110zł z przesyłką i wiem że to jeden z najlepszych wyborów. Pytałem o te Mikado poniewarz spodobał mi się ich wygląd myślałem że może ktoś używa któregoś z tych dwuch i coś o nich powie. jak nie znajde jakiś dobrych opinni to oczywiście kupię spro bądz ryobi ale może ktoś coś o nich wie?  (2016/11/24 14:04)

w6i6e6


W tej cenie to - Dragon Viper FD - kołowrotek w lidze budżetowej wręcz legendarny i prkatycznie nie do zdarcia, na Alledrogo kupisz już za 110zł - moim zdaniem w tej cenie nic lepszego nie znajdziesz. (2016/11/24 14:21)

Haryyy5


spro pasion i ryobi ecusima to te same kołowrotki ale ponoć szumią te kołowrotki można znaleźć już w okolicach 110zł z przesyłką i wiem że to jeden z najlepszych wyborów. Pytałem o te Mikado poniewarz spodobał mi się ich wygląd myślałem że może ktoś używa któregoś z tych dwuch i coś o nich powie. jak nie znajde jakiś dobrych opinni to oczywiście kupię spro bądz ryobi ale może ktoś coś o nich wie? 

Bo ja wiem czy szumią ... nie zauważyłem, nie mówię że nie, ale widać nie jest aż tak uciązliwe skoro nie jestem w stanie potwierdzić ani zaprzeczyć, ale też nie przykładam ucha do kołowrotka podczas łowienia. Mój spro zaczął zauważalnie i uciążliwie szumieć po jakichs 3 latach bez smarowania, czyszczenia i  generalnie bez jakiegokolwiek dbania. Rozebrałem i byłem trochę w szoku bo w zasadzie nie miałem nic do roboty. W środku czyściutki, nie zauważyłem żeby gdzieś oryginalnego smaru brakowało. Jak już miałem rozkręconego to przesmarowałem profilaktycznie, początkowo niewiele to pomogło, ale z czasem się uciszył. Może nie jest już jak nowy ale nadal hałas nie jest w żaden sposób uciążliwy. Nie słuchaj opinii internetowych szpeców, (chyba bardziej skupiają się na słuchaniu kołowrotka niż na łowieniu) tylko jak masz możliwość to idź do sklepu, pokręć i sam zobaczysz. Może ja jestem dziwny, ale kołowrotków już trochę róznych przerobiłem i jeszcze w żadnym hałas mi w najmniejszym stopniu nie przeszkadzał.  (2016/11/24 14:36)

dejwi


Haryyy5 może i masz rację nie warto eksperymentować tylko brać to "co najlepsze" ;) (2016/11/24 15:14)

kaban


Mam kilka Shimano i żaden mi chyba nie "szumi" a tu jeszcze pytanie (bo nie bardzo kojarzę) co oznacza pojęcie szumi co do kołowrotków :) (2016/11/24 19:00)

ryukon1975


Kołowrotek "szumi" gdy się łowi podczas silnego wiatru. :) (2016/11/24 20:07)

jendreczek


Kolego Mikado Mikazuki pogrubiana szpula nie trzeba nawijać podkładu pod cienką plecionkę. Sam sobie kupiłem na zestaw startowy do lekkiego łowienia do 7g . (2016/11/24 21:00)

u?ytkownik211515


Witamy - możemy polecić w mega promocji kołowrotek Nano Crystal ZTX 4006 - jest to to samo co RYOBI Zester - tylko w innym kolorze.
https://www.fishing-center.pl/KOLOWROTEK-NANO-CRYSTAL-ZTX-4006.html
Są to mocne i długowieczne maszynki, a cena która jest w tym momencie jest świetna. (2016/12/09 10:19)