Koła wędkarskie

/ 16 odpowiedzi
Mam pytanie bo nie jestem pewien czy mam rację, a mianowicie w ubiegłym roku pierwszy raz opłaciłem kartę wędkarska PZW (koło chocz), w tym roku opłaciłem ją w innym kole w Kaliszu bo jeżdżę tam do szkoły i nie mam czasu jeździć do Chocza aby tam opłacić kartę. Do którego koła obecnie należę Kalisz?
u?ytkownik3921


Przynależność do koła masz wpisaną w legitymacji członkowskiej i do tego koła trafiają składki niezależnie od tego gdzie je opłacisz. Jeśli opłaciłbyś składkę w kole należącym do innego okręgu PZW, powinni zmienić ci również przynależność do koła. Jeśli natomiast obydwa koła(Kalisz i Chocz) należą do tego samego okręgu nie ma problemu-pozostajesz w kole macierzystym, i do niego powinna trafić twoja składka(o tym powinien poinformować cię przyjmujący wpłatę). (2009/03/19 15:22)

brzana1


Nie jestem pewien czy pieniądze trafią do koła Chocz, a nie do Kalisza.Zastanawiam się dlaczego skarbnik w Kaliszu przyął opłatę bez okazania mu kartoteki z innego koła. (2009/03/19 16:21)

u?ytkownik3921


Składkę opłaca się na podstawie legitymacji-sprawy kartotek koła powinny załatwiać między sobą(chociaż przy zmianie koła macierzystego dobrze jest samemu przenieść również kartotekę). Tak, jak wspomniałem przynależność do koła wpisana jest do legitymacji i to przede wszystkim powinien kolega Włóczykij sprawdzić. (2009/03/19 16:40)

slawomir66


Włóczykij opłacając składkę w Kaliszu jesteś członkiem tego koła. Pieniądze z dotacji okręgu idą za wędkarzem z listy koła którą wypełnia skarbnik. On przyjmując opłatę powinien prosić od ciebie kartę ewidencyjną z koła Chocz. Tak powinno się odbywać. Obecnie wielu skarbników w kołach lekceważy ten wymóg i ja to nazywam podkupowaniem wędkarzy. Nie powinien przyjąć od ciebie opłaty bez karty ewidencyjnej. Jednocześnie potwierdzam, że każdy wędkarz ma prawo przynależeć tylko do jednego koła ale do tego do którego chce. Pozdrawiam. (2009/03/19 17:35)

włóczykij


Koło Chocz należy do okręgu Kalisz, w legitymacji mam wpisaną przynależność do koła Chocz. Czyli jestem w kole Chocz!? (2009/03/19 21:10)

slawomir66


Nie. Składki opłaciłeś w Kaliszu i jesteś członkiem koła gdzie opłaciłeś składki. Skarbnik przyjmując opłatę powinien ci zmienić przynależność do koła. Jednocześnie powinien postąpić jak pisałem wyżej. Ponadto przy wklejonych znaczkach masz na pewno pieczątkę koła Kalisz. (2009/03/19 21:34)

u?ytkownik908


dokładnie o tym mówi ...... Regulamin Organizacyjny Koła Polskiego Związku Wędkarskiego z października 2002 punkt.2 Cele i zadania koła PZW

paragraf 6. Zasady przyjmowania i skreślenia z ewidencji członków związku określa statut PZW
Koło prowadzi dokumentacje członkowską według zasad ustalonych przez Zarząd Okręgu.

Członek PZW ma prawo przenieść się do innego koła, w tym na terenie innego okręgu, z zachowaniem nabytych praw i stażu członkowskiego. Przeniesienie członka PZW do innego koła następuję na podstawie oświadczenia i obowiązuje z chwilą przekazania karty ewidencyjnej przez koło macierzyste do innego wskazanego koła, co powinno nastąpić niezwłocznie.

Członek PZW może należeć tylko do jednego koła

U nas to nie ma problemów z zmianą koła ,macierzyste koło wydaje kartotekę do wędkarzowi , kolega przychodzi z kartoteką , sekretarz wciąga do ewidencji , w legitymacji członkowskiej zmienia wpis przynależności pieczątka..... natomiast pobieranie opłaty bez kartoteki iest niezgodne i niedopuszczalne i tego się w naszym kole nie praktykuje.

jeszcze jedna uwaga jeżeli przenosisz się i jest ciągłość czlonkowstwa ( czyli karta w tamtym roku była opłacona ) niedopuszczalne jest pobierania wpisowego (2009/03/19 23:24)

włóczykij


A czy mogę mieć jakieś problemy podczas kontroli z tego powodu?? (2009/03/21 19:36)

włóczykij


No czy mogą mi coś "zrobić" podczas kontroli (straż wodna itp, itd), nie wiem mandat lub coś takiego dać?? (jeszcze nie byłem kontrolowany, nigdy) (2009/03/21 20:57)

u?ytkownik908


napisz dokladnie czego się obawiasz, dlaczego byś miał dostać mandat, jeżeli masz opłaconą składki to czego się obawiasz. (2009/03/21 21:13)

włóczykij


Chodzi mi o to czy przez nieuczciwość tych ludzi mogę mieć jakieś problemy?? Nie wiem dokładnie jakie, ale jakieś takie głupie uczucie mam. Dzięki za odp. (2009/03/21 23:47)

u?ytkownik908


Staram się tobie pomóc, ale dalej nie potrafię zrozumieć pytania i twoich obaw. Mam propozycję napisz do mnie na skrzynkę pocztową. Opisz wszystkie twoje problemy a postaram się rozwikłać czy twoje obawy są słuszne. (2009/03/22 22:25)

rysiek38


jak masz karte i wklejone znaczki to nic ci nie moga zrobic (2009/03/22 22:41)

włóczykij


Acha, czyli nie mam się czego bać! Mimo tego iż mam opłate w innym kole to mi mogą nakichać :). Jeszcze raz dzięki! (2009/03/23 20:30)

u?ytkownik8030


JEŚLI NIE BYŁEŚ W KARTOTECE TEGO KOŁA W KTÓRYM PŁACIŁEŚ, TO SKARBNIK NIE MIAŁ PRAWA PRZYJMOWAĆ SKŁADKI. MOZESZ BYĆ CZŁONKIEM TYLKO I WYŁACZNIE JEDNEGO KOŁA. NIE ODPOWIADASZ ZA TO, BO NIE ZROBIŁEŚ TEGO SPECJALNIE, A RACZEJ WINNYM JEST SKARBNIK KOŁA W KTÓRYM WPŁACAŁEŚ. WYJŚCIE JEST TAKIE, ŻE POWINIENEŚ POWIADOMIĆ MACIERZYSTE KOŁO O ZAISTNIAŁEJ POMYŁCE I ONO POWINNO TO ODKRĘCIĆ, OCZYWIŚCIE PRZY TWOJEJ POMOCY. (2009/03/23 20:53)