Kłusownictwo - kogo powiadomić ?

/ 11 odpowiedzi

Mam wielką prośbę


Byłem dzisiaj na rybach, na zbiorniku przepływowym za Chechłem, niedaleko Łodzi, idąc ze spinningiem przez kanał który uchodzi do tamtego zbiornika, spostrzegłem zamontowany w wodzie węcierz/węciorek - nazw jest dużo. To urządzenie jest nie legalne mogą je stosować tylko rybacy, a rybacy tam nie łowią. Gdyby to należało do Pzw powiadomił btm juz straz rybacką lub policję, ale jest to staw miejski, własnosc miejska. Łowią tam wędkarze i biorą wiecej niż można ryb i poniżej wymiarów PZW - to jest tam legalne bo jest to własnosc miejska i nie obowiazują tam prawa PZW. Ale takie kłusownictwo to juz przesada, jak łowilem tam 2 dni temu to trochę dalej bylo tez takich 2 podejrzanych typów przyjechali na 15 minut i odjechali, ale jeden z nich robił cos przy brzegu w trawach myslalem z początku ze moze chciał opłukać rece itp. ale teraz mysle ze sprawdzali jakies sznurki itp. Kogo mam powiadomić lub doniść jakieś zgłoszenie zeby usadzić tych gn*i . Jedni sie staraja wypuszczają ryby, szanują przyrode a inni kłusują tak być nie może. Prosze oszybką odpowiedz . Z góry dziekuję.

Bekus


i jeszcze te węcierze zamocowane są w tarliskach szczupaka (2012/04/07 20:16)

krzychu64


http://forum.wedkuje.pl/post/telefony-alarmowe-dla-wedkarzy/261062/0 (2012/04/07 21:39)

JOPEK1971


Jak widzisz że ktoś kradnie,kłusownictwo to też kradzież.dzwonisz na policję.997. (2012/04/07 21:42)

Roxola


lub....      112 (2012/04/07 22:07)

adamek19969


Prędzej z kolegami coś zdziałasz, niż z PSR :) (2012/04/07 22:12)

JOPEK1971


Prędzej z kolegami coś zdziałasz, niż z PSR :

Troszkę masz racji,ale są nieliczni którzy z pod ugrzanej kołderki wymckną się o 2-3 w nocy by kłusola za ryj złapac,ja jutro podjadę z kumplem pod śluzę tam gdzie sandacze pilnują gniazd,jak nie pomoże słowo,to siła pomoże. (2012/04/07 22:34)

marcinWWY


w Regulaminie masz jeżeli zauważyłeś kogoś kto zakłada sieć lub jest w wodzie trzeba natychmiast zawiadomic PSR lub zadzwonic na policję 997 pozdrawiam :) (2012/04/08 00:35)

radekszumocki


Marcin pamiętaj o jednym, niezależnie kto jest właścicielem wody,jeżeli zauważysz sytuację w której ktokolwiek używa narzędzi rybackich,zachowując się przy tym podejrzanie,to znaczy że może będąc nie uprawnionym do rybactwa,bezprawnie chce wejść w posiadanie ryb,a to jest kradzież,kradzież zgłaszamy przede wszystkim Policji ,w tym przypadku powinno to interesować także Straż Miejską.Pozdrawiam-wesołych świąt. (2012/04/08 12:44)

JKarp


Marcin pamiętaj o jednym, niezależnie kto jest właścicielem wody,jeżeli zauważysz sytuację w której ktokolwiek używa narzędzi rybackich,zachowując się przy tym podejrzanie,to znaczy że może będąc nie uprawnionym do rybactwa,bezprawnie chce wejść w posiadanie ryb,a to jest kradzież,kradzież zgłaszamy przede wszystkim Policji ,w tym przypadku powinno to interesować także Straż Miejską.Pozdrawiam-wesołych świąt.

CześćJa idę dalej - ktokolwiek używa narzędzi rybackich ten ma jak w banku, ze ja zadzwonię. Z brzegu nie widać czy jest uprawniony czy nie a jak stawia sieci na ciurkach to tez jak zauważę dzwonię.JK (2012/04/08 14:12)

Bekus


ok, dzięki za informacje, teraz wiem co mam robić, dzwonię na PSR i mam nadzieje że oni sprzątną tego bandziora. Długo sobie nie połowił, teraz ja go załatwie. Doigrałeś się kłusolu (2012/04/10 21:43)