Kaszuby - gdzie na wakacje ?

/ 23 odpowiedzi
Artursz1977


Wybierz to w którym jest najwięcej ryb :-), a tak na poważnie, to biorąc pod uwagę to co napisałem o sobie, to mogę polecić sprawdzenie tego co jest dostępne w tym swoistym  katalogu I wiem, że post ma pół roku, ale nie było odpowiedzi od bardziej doświadczonych użytkowników forum, a może ktoś jest wędkarzem takiego rodzaju jak ja i informacje zawarte w tym portalu, do którego link podałem, a który dotyczy Kaszub się przyda... Tym bardziej, że wielokrotnie są opisane miejsca te mniej znane, które mają swój i urok i historię. Ponadto jest podana baza noclegowa, więc jeżeli nie zamierzamy mieszkać w namiocie, to jak wybierzemy już okolicę to bez problemu możemy zorientować się gdzie i na jaki możemy liczyć nocleg. Ja przynajmniej z tego korzystam i nigdy jeszcze nie trafiłem, że informacja z tego portalu nie pokrywa się ze stanem faktycznym (2012/01/22 18:11)

bednar14


Fajne jeziorka są powyżej miasta Bytów. (2012/01/22 18:26)

Zibi60


Arturze ciekawi mnie ten katalog, o którym wspomniałeś - zapodaj link. (2012/01/23 06:47)

sliwka15


a może Łeba-Nowęcin jeziorko Łebsko? (2012/01/23 09:47)

sliwka15


Nowęcinie to do morza pare km a do jeziorka rzut beretem :)
 Polecam ten ośrodek. Przemili Państwo go prowadzą, byłem u nich już 2 razy.
http://www.baltic.interleba.pl/
drugim plusem jest to, jeśli masz dzieci i chcesz zarazić ich wędkarstwem to z 20,30 min drogi samochodem znajduje się super ośrodek zarybieniowy pstrągowy i kilka nie duzych stawów w których aż się kotłuje od nich, frajda jak nie wiem :) (2012/01/23 09:51)

sliwka15


Trochę przesadziłem bo Łeba nie leży na Kaszubach ale nie daleko :) (2012/01/23 11:11)

Zibi60


Słowińcy, dawna ludność kaszubska mają swoje muzeum w Klukach, więc blisko.
Bywam na Kaszubach corocznie, ale dobrego łowiska nie znalazłem. Okolice przepiękne, ale o rybkę trudno, za to grzybów... szok. (2012/01/23 12:58)

tryfta


Arturze ciekawi mnie ten katalog, o którym wspomniałeś - zapodaj link.

Mnie również interesuje ten katalog - proszę o link. (2012/01/23 13:57)

lin2000


Witaj ja polecam Bartoszylas! (2012/02/12 20:09)

mazuras


Ja z rodziną mam wybrać się nad Jezioro Patulskie, słyszałem, że piękne rejony. Jeszcze tam nie byłem, ale opinie rodziny są jak najbardziej pozytywne. Byliście kiedyś w tym gospodarstwie u Miodowskich właśnie w okolicach jezior patulskich? Mamy nieczynny kamping, dlatego szukam czegoś, gdzie możemy z dzieciakami pojechać. Jakieś opinie? Polecenia? (2012/07/05 09:09)

PczyliA


Nie wiem gdzie sa ryby, ale wiem gdzie nie ma. Odradzam okolice Swornych Gaci. Jezioro Plesno, jezioro Małołackie. A w ogole.....jeziora "Lobeliowe". To bardzo czyste wody gdzie ryby z trudem przezywaja. W wiekszosci jezior......gospodarstwa rybackie je oczyscily z ryb. Zostaja male sztuki, ktore przeszly przez oczka sieci. Opowiadanie o wegorzach to wierutne bajki. Zostaje połów płotek ok 15-20cm, krąpi jak wyzej, czasem okon tez jak wyzej. Jeszcze jako tako bylo na jeziorze Wdzydze. Na jeziorze Zarnowieckim...........tak,ale z przewodnikiem. 500zl dziennie. Jezioro Dabrowskie ...bez sensu. Grzybowy Młyn.........zarosniete oszustwo. W wiekszosci............z brzgu bez dostepu, mało pomostow, trzeba z łodzi

Anyway, pozdrawiam i zycze powodzienia

P czyli A

 

(2012/07/06 22:30)

henryk58


Mogę tylko podpowiedzieć , omijajcie okolice Sulęczyna jest tam kilka jezior.W ubiegłym roku byłem nad dwoma ,nie dość że zbójeckie ceny za pozwolenia 35 zł za dzień to jeszce 0.0.0.ryby

 

Powodzenia

(2012/07/07 09:59)

katarzyna-szwic


Witam!;) Ja polecam wszystkim Pętlę Raduńską..Kilkanaście jezior położonych w bardzo niewielkiej odległości, niektóre połączone kanałami, więc jeśli znudzi się pływanie na jednym, można przepłynąć na drugie. Szczególnie warte uwagi jest jezioro Ostrzyckie połączone bezpośrednio z Patulskim i Brodnem Wielkim. A co do miejsca, w którym warto się zatrzymać, z czystym sumieniem mogę zaproponować Dom pod Kurem w Wieżycy (jakieś 200 m od j. Ostrzyckiego). Niedrogo, bo dla 4-5 osobowej rodziny wychodzi 45 zł/dobę a oprócz jezior bardzo blisko ma też dwie wielkie stadniny koni, dom do góry nogami czy wieżę widokową na Wieżycy..Jest więc czym zająć dzieciaki.Pozdrawiam i życzę udanych wakacji!;) (2012/07/09 14:05)

karolina-michalska


Polecam Siedlisko Kłodno nad jeziorem Mausz. Piękne okolice!  :) Byłam tam już 3 razy i na pewno wrócę. Fajny klimat, cisza, spokój, z dala od gwaru turystów. (2017/01/23 14:44)

sy28


Witam a wiecie coś o miejscowośći Wdzydze Tucholskie i o jeziorze Wdzydze (2017/01/23 19:34)

SlawekNikt


Polecam Siedlisko Kłodno nad jeziorem Mausz. Piękne okolice!  :) Byłam tam już 3 razy i na pewno wrócę. Fajny klimat, cisza, spokój, z dala od gwaru turystów.
Wybacz Karolina, ale rejestracja plus post równa się reklama, która nie jest zła pod warunkiem, że poleca ktoś w miarę zaufany ...
  (2017/01/24 18:49)

zbynio5o


Hehehee ! Brzuszek w awatarze też zapewne zapożyczony.  Poza tym ceny dla gangsterów . (2017/01/24 21:57)

Tom998


http://niesiolowice.com/   jestem tam co ro z rodzinką cisza spokuj a zrybami też spoko.Pozdrawiam (2017/02/03 19:44)

seba-seba


Witam szukam miejcówki na majówkę .. mianowicie szukam czegoś prywatnego z domkiem przy wodzie gdzie mógłbym połowić z rodziną ,, Karp ,szczupak ...Koledzy po kiju bardzo proszę o poradę pomorskie i kujawsko-pomorskie (2017/02/17 21:43)

karolina-michalska


Ja ostatnio byłam we Wdzydzach Tucholskich w Pensjonacie Mięta i Woda- tam jezioro pod nosem i bardzo dużo ryb.Tylko nie pamiętam jak to jezioro się nazywa, ale po nazwie miejscowości i pensjonatu chyba łatwo sprawdzić. Albo na stronie może tu cos będzie o jeziorze http://mietaiwoda.pl/ (2018/03/16 12:57)