Karta wędkarska w Danii .

/ 5 odpowiedzi
witam, 
czasem bywam w Danii w okolicy Horsens, jako że może znów tam pojadę, zastanawiam się czy brać ze sobą wędkę spinning.
 Orientuje się może ktoś ile tam kosztuje odpowiednie zezwolenie na wędkowani bo czytałem różne opinie i gdzie można to załatwić?
Mankowski


kartę kupisz na każdej poczcie a kosztuje to 140 koron za rok i można łowić na morzu i fiordach, natomiast na rzeki i jeziora trzeba dodatkowe pozwolenia dokupić u właścicieli danych wód, a ile to kosztuje to nie wiem, ja łowiłem cały czas na fiordzie czasem na morzu (2013/02/10 14:13)

arturoML


Łowie po całej Europie koszt licencji nie powinien przekraczać 80€ na rok jak na Danie.
Wszelkich informacji udzieli Ci każdy sprzedawca w sklepach wędkarskich. 
Dokładnie wypytaj się o wymiary i terminy ochronne , bo na zachodzie rybek masa!!!!!!.....a jak złapiesz nie tą co trzeba w danym okresie to Cię spatrolują 350-500€ nie twoje.
Połamania!!!! (2013/02/10 14:30)

juliusnemo


Nie rozumiem waszych wypowiedzi. W Europie w większości krajów obowiązuje karta wędkarska i pozwolenia na połów w określonych wodach lub regionu podobnie jak w Polsce .
Czego więc dotyczy ta wasza wypowiedz karty czy pozwolenia ? 
Podsumowując czy wymagana jest karta wędkarska jak w Polsce i np. Niemczech i wykupione pozwolenie na dowolną wodę i region lub lokalizację bo to nie jest jednoznaczne . 
Z tych wypowiedzi to nie wynika .Czy ktoś wie jak to jest ? (2024/02/13 18:44)