Karaś wiosną.

/ 30 odpowiedzi
u?ytkownik695


Ciekawe tylko co mi dadzą te punkty : uśmiech , radość , bezpieczeństwo , magię i efemeryczne chwile pełne szczęścia  ? Pisząc na forum do Kolegów po kiju w ogóle nie myślę o "punktach " które jak już wcześniej wspomniałem nie dają żadnych wymiernych korzyści . Tymczasem wróćmy do Japonki bo o nich  przecież była mowa . Racja Mateusz w czerwcu srebrne biorą  całkiem dobrze .W połowie karasia s . nie są ważne wędki , techniki sygnalizacji a wybór odpowiedniego miejsca , zanęty i przynęty , która przypadnie rybom do gustu .Myślę że nie będę zbyt oryginalny pisząc iż jedną z najtańszych i najlepszych przynęt na karasie jest zwykła konserwowa kukurydza . Wcale nie trzeba kupować typowej wędkarskiej która ma te wadę ze jest dużo droższa od zwykłej spozywczej . Wystarczy do puszki dolać nieco olejku do ciast i już możemy cieszyć się pzrynętą o zapachu waniliwoym , arakowym , śmietankowym czy jaki się tam chce uzyskać . (2010/01/13 21:36)

u?ytkownik695


W tym przypadku również masz rację . Samice karasia srebrzystego przystępują do tarła z naszym rodzimym polskim karasiem .Po czym na świat przychodzą 'czyste genetycznie " .. acz skundlone JAPOŃCE .Konieczność wprowadzenia podziału w rejestrach rekordów również wydaje się być oczywista . Pomyśl tylko kto zastanowi się nad klasyfikacją tych 2 gatunków karasia ?Może sączący wina o barwie denaturatu wędkarze  ( których ulubionym gatunkiem jest właśnie  srebrzak )  - są skłonni do refleksji nad przyszłością karasia pospolitego ? (2010/01/13 21:43)

u?ytkownik695


Czytałem np artykuł o puławskich wędkarz którzy na zbiorniku OSADNIK PUŁAWY - karasie srebrzyste łowili już w marcu ... Miałem okazję przeczytać również relację z połowu japońca pod lodem . Połów miał miejsce na Zbiorniku Siemianówka , który ( jeśli wierzyć opisom ) jest jednym z lepszych łowisk tych  ryb w naszym kraju . (2010/01/13 21:49)

u?ytkownik7474


 Jest to typowy zbiornik zrzutowy do którego trafia ciepła woda nic więc dziwnego że karaski są aktywne już w marcu. Mowa o zbiorniku "Osadnik Puławy". Jest on sytuowany przy Zakładach Azotowych w Puławach i jest stale podlewany ciepłą wodą. (2010/01/14 11:53)

u?ytkownik695


Racja . Ten zbiornik jest zanieczyszczony termicznie dlatego też zamierzony połów japońców  w 2 lub 3 dekadzie marca i to w dodatku na przynęty roślinne ( kukurydza , gulałki kaszy manny ) nikogo aż tak bardzo nie dziwi . (2010/01/14 15:00)