Jezioro Ostrowskie Sulęcin

/ 2 odpowiedzi
Witam koledzy od paru miesięcy zamieszkuje w Sulęcinie interesuje mnie jak wygłada rybostan Karpia w tym jeziorze i w jakiej wielkości,chciałbym popróbować połowić tam troszkę,stosuje zasadę no kill.Pozdrawiam
Ryszard


Ryszard Stachowiak.Prezes Koła Nr 1 w Sulęcinie.Jeśli chodzi o karpie w j.Ostrowskim, to przyducha w 2010 prawdopodobnie pozbawiła jezioro w duże karpie, amury. Wszystko mozliwe, że coś jeszcze pozostało. Od momentu przejęcia jeziora przez Koło jako gospodarza akwenu, rocznie zarybiamy jezioro karpiem w ilości ok. 300-400 kg , ale nasi koledzy po kiju staraja się sukcesywnie go wyłapać na tzw "kolację" po kilka i nieżadko po kilkanaście sztuk dziennie. W obecnej chwili na jeziorze jest zakaz łowienia karpia i zabierania go do domu do 1.06.2012. (2012/04/30 16:27)

Kenok1979


A jak wygląda to teraz ? Widzę ze łowicie Panowie ale jaka przynęta najlepsza jakieś metody łowienia. Ja tydzień temu złowiłem na spinning na gumkę szczupaczka 51 cm i na spławik czerwonego z białym lina 27 cm. Jakieś pomysły na karpia ? Pozdrawiam. (2017/07/03 18:43)