Jezioro Bukowo

/ 7 odpowiedzi
W czerwcu bieżącego roku wybieram się z żoną na 10-dniowe wczasy do miejscowości Dąbki.Bardzo zależy mi, aby jednym z głównych elementów czynnego wypoczynku było wędkowanie w jeziorze Bukowo. W związku z tym proszę serdecznie wszystkich forumowiczów o rady dotyczące metod, sprzętu, przynęt oraz inne  informacje, które pomogą mi przy wędkowaniu na tym akwenie.Jestem świeżo upieczonym wędkarzem (mimo zaawansowanego wieku), który po raz pierwszy będzie w tych okolicach i bardzo chciałbym skorzystać z doświadczenia osób, które już nie raz miały przyjemność wędkować w tym jeziorze.Wyjazd ten między innymi traktuję, jako możliwość zdobycia jakichkolwiek umiejętności związanych z wędkowaniem, które pochłonęło mnie bez reszty i nie ma dla mnie większego znaczenia, czy zakończy się on złowieniem jakiejkolwiek ryby, ponieważ chodzi mi głównie o aktywne i przyjemne spędzenie wolnego czasu w kontakcie z wodą i ogólnie z przyrodą (dlatego wybór padł na Dąbki).Będę wdzięczny za wszystkie pomocne informacje. Serdeczne pozdrowienia dla wszystkich miłośników wędkowania.
miniek6


Nie łowiłem na tym jeziorze ale od znajomych wiem że jest bardzo zarośnięta i z brzegu trudno dostępne-dlatego w gre wchodzi łódka.Dużo bardziej dosępne jest sąsiednie Jamno gdzie osobiście kilka miejscówek wydeptałem. Oba jeziora należą do GR w Mielnie i opłaty możesz zrobić na poczcie w Dąbkach lub Darłowie. Pozdrawiam i połamania kija życze ;) (2010/03/11 16:47)

kaczor69


Polecam kanał łączacy (okresowo) jezioro z morzem ok. 6 km. w stronę Mielna. Można galancie pobawić się z płotkami, trafia się ładny okoń, leszcz, węgorz. Na jeziorze parę lat temu były dwa pomosty ok. 4 km. przed kanałem, łowiłem tam piękne leszcze pow. 60 cm na DS-a i węgorze na fileta z płoci. Z łódki polecam wyspy zielska na przeciwko ośrodków przy nich trzyma się ładny okoń i węgorz przynęta dendrobena 4. Ogólnie, najlepiej  jednak przestawić się na SURFCASTING i usiąść przy ujściu w/w kanału między falochronami.

pozdrawiam całą BRAĆ !!!

(2010/03/12 12:22)

kaczor69


P.S. ja w tym roku atakuję Mielno i tamtejsze morskie "leszczyki" , choć i Jamnem na pewno nie pogardzę. (2010/03/12 12:24)

mistrzu53


Ponawiam pytanie. Ktoś wędkuje w okolicy Dąbek ? Interesuje mnie jezioro Bukowo i kanał szczuczy. Nastawiamy się na flądry węgorze i sandacze. Będę wdzięczny za każdą podpowiedz (2016/07/15 22:06)

mistrzu53


Nikt tam nie łowi? (2016/07/18 12:09)

okonek1235


Witam. Przed Dąbkami po lewej stronie jadąc w stronę Dąbek jest położona Baza Wędkarska [ Ten odcinęk tego jeziora jest w dzierżawie, i tam na pewno połowisz, są domki do wynajęcia, jak się nie mylę doba kosztuje 60zł od osoby, a ile płaci się za jedem dzień dowiesz się na miejscu, Połamania kija,
  (2016/07/22 20:11)

okonek1235


Witam. Przed Dąbkami po lewej stronie jadąc w stronę Dąbek jest położona Baza Wędkarska [ Ten odcinęk tego jeziora jest w dzierżawie, i tam na pewno połowisz, są domki do wynajęcia, jak się nie mylę doba kosztuje 60zł od osoby, a ile płaci się za jedem dzień dowiesz się na miejscu, Połamania kija. Metoda bardziej gruntowa niż spławikowa ewentualnie spinning. Pozdrawiam połamania kija. Ps. informacje pewne pytałem się w tym roku na wiosnę.

 


  (2016/07/22 20:15)