Jaki anyż do zanęty?

/ 4 odpowiedzi
Witam, mam pytanie mianowicie, zastanawiam się jaki anyż dodać do zanęty jako atraktor, tzn rodzaj. Mianowicie Anyż, czy Anyż Gwiaździsty. Niby prawie taka sama nazwa tyle w innej formie wygląda, smakami i aromatami też się różnią. Pozdrawiam.
nizgor


Od kiedy pamiętam używam anyżu MVDE ze względu na wysoką jakość i świeżość. Anyż to atraktor zapachowy i wedlug mnie dodanie do zanęty "gwiazdek" nie przyniesie takiego samego efektu. (2016/05/09 15:52)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

Romuald55


Gwiazdki to są owoce biedrzeńca anyżu.Do zanęty dodaje się zmielone nasiona.Dobry dodatek przy połowie płoci i uklei. (2016/05/09 18:01)

no1form


Ok dzięki Panowie już wszystko wiem teraz :). (2016/05/09 20:18)

Alister


To nie tak Romuald. Biedrzeniec anyż ma drobne podłużne owoce (podobne do kminku). Anyż gwiaździsty natomiast ma właśnie owoce w kształcie gwiazdek, stąd jego nazwa gwiaździsty albo gwiazdkowy. Zapach mają podobny, ale nie identyczny. Anyż gwiaździsty ma mocniejszy, bardziej intensywny zapach. Wspomniany anyż MVDE to właśnie zmielony anyż gwiaździsty. Najlepiej kupić owoce anyżu i zmielić w młynku do kawy. Mamy wtedy pewność że towar jest najwyższej jakości, nie zwietrzały, co się zdarza gdy kupimy anyż zmielony. Osobiście nie zauważyłem wyższości jednego rodzaju anyżu nad drugim. Jednakowo dobrze wabią płocie (ale nie tylko), tak samo dobrze komponują się kolendrą, wanilią czy koprem włoskim. Za to różnica jest w intensywności zapachu, więc biedrzeńca anyża należy dodać znacznie więcej aby uzyskać równie silny zapach jak w przypadku anyżu gwiaździstego/gwiazdkowego. (Oba rodzaje anyżu kupuję zawsze w sklepach zielarskich.) (2016/05/09 21:15)