Jaka zanęta i przynęta na wiosenną płoć?

/ 23 odpowiedzi / 2 zdjęć
Hej mam pytanie jaka jest najlepsza zanęta i przynęta na wiosenną płoć tuż po roztopach !!
JKarp


Cześć
Przynęta zdecydowanie ochotka, która może być w kanapce z pinką lub białym.
Co do zanęty to raczej ciemna. Nie napiszę, że Gross Gardons Sensasa ale coś Lorpio, Trapera itp. Dobrze jest użyć czarnej ziemi bełchatowskiej a do niej dodać jokersa. Z ziemią można pomieszać glinkę wiążącą. Nęcenie raczej oszczędne wręcz ascetyczne. Jednak jedno ale. Płotki lubią jak coś im na łeb leci :-) Czyli po troszkę ( wielkość małej mandarynki ) trzeba od czasu dorzucić a na pewno zrób to jak ustają brania.
Janusz JKarp (2011/03/10 14:17)

czerwcowy0520


Zanęta: Robinson Roach ciemna, lub Marcel Van den Eynde Roach rónież ciemna+ atraktor Marcela Roach, kolendra. Do tego 30% prażonej bułki tartej. Całą zanęte uzupełnij jokersem i odrobiną pinki.

Przynęta: głównie ochotka, pinka, czerwony robak. W ciepłe słoneczne dni spróbuj kukurydzy konserwowej. (2011/03/10 14:19)

Greg1994


Z kupnych zanęt jakąś czarną ważne zeby była bardzo drobna tzw. miałka ;) oferta jest ogromna LUB zwykłą ziemie z kretowiska z odrobina anyżu lub nostrzyku do tego troszke pinki jokersa na haczyk ochotka lub pinka        powodzenia i połamania :) (2011/03/10 15:14)

bykus1


Ja bym powiedział tak. Kulami bym nie nęcił tylko procą, bo na wiosnę trzeba mało nęcić. Dodałbym atraktora płociowego w płynie Sensasa, i zanętę bym dał żółtą albo czerwoną. Na wiosnę po przyborach wiosennych dno jest wyczyszczone a więc jasne. A Wy rób ta co chce ta.  (2011/03/10 19:06)

u?ytkownik50133


no  kolego to Ci powiem  , że piszesz głupoty . jak masz zamiar nęcić z procy ale bez kul ( mówię o zanęcię ) . Dodaj mięska do zanęty i nęć drobną zanętą i koniecznie dobierz ją do koloru dna a nie wiem gdzie spotkasz czerwone dno ? powiem tak mało , z mięskiem , drobno i oczywiście zanęta do koloru dna ... na większe płocie lepiej zanęcić raz bez donęcania ( moje obserwacje ) (2011/03/10 19:27)

u?ytkownik64718


Polecam zanętę drobną koloru czrnego-atraktor czekolada lub coś ziołowego. Tylko nie przesadż z ilością zanęty. (2011/03/11 09:38)

arden75


Jeżeli koledzy już mówią o ciemnych zanętach, to może traper płoć black magic, co wy na to ? (2011/03/12 11:09)

karasieg


Kolego dolacze sie do pytania a co lepsze splawik czy koszyk (2011/03/13 18:52)

galopeusz5


Myślę że lepszym sposobem będzie spławik . Ciemna zanęta z jakimś rybnym aromatem na haczyk ochotka bądź gnojaczek i efekty będą . Pozdrawiam i połamania :D  (2013/04/06 17:11)

JWy


Kolego dolacze sie do pytania a co lepsze splawik czy koszyk

 

 

na jednej koszyk ,na drugiej splawik



(2013/04/07 07:31)

kubaxxx


na płocie i to te wyrośnięte najlepsza przynęta to larwy chruścików (2013/04/07 08:58)

Majster 81


na płocie i to te wyrośnięte najlepsza przynęta to larwy chruścików

Zgadzam się z Kolegą (2013/04/07 09:17)

Przemas83


Odświeżam temat, co w tym roku szykujecie na wiosnę do połowu płoci? Jakieś nowości zanętowe , a moze macie jakieś stare sprawdzone mieszanki i sposoby które sprawdzają się zaraz po zejściu pokrywy lodowej u was? (2017/02/15 12:42)

halski021


Każdy doradza co innego , bo wszyscy mają wyniki . A to dlatego , że obojętnie czym nęcą , przyzwyczajają rybki w tym miejscu , w którym nęcą do swojej zanęty . (2017/02/15 13:26)

SlawekNikt


Odświeżam temat, co w tym roku szykujecie na wiosnę do połowu płoci?
Chwała Ci kolego za kontynuację tematu :-)
W zeszłym roku największe płocie ponad 30 - tki miałem po systematycznym, minimum trzydniowym sypaniu pszenicą wraz z ziemniakami, tę największe brały dość mocno, ale trzeba było być bardzo cicho na łowisku. Po 3 - 4 sztukach znów maluchy, a po około godzinie kolejne większe sztuki i bardzo późnym wieczorem. Rankami płoci nie było tylko płoteczki. Łowiłem około 5 m. od brzegu. I dlatego w tym roku także będę je nęcić pszenicą z dodatkiem ziemniaka, być może coś tam dorzucę np. kolendrę może czosnek. (2017/02/15 14:29)

pstrag222


Mi osobiscie największe płocie trafiały się w ubiegłym roku przy zasiadce liowej i pożniej w czasie nęcenia leszczy. Od takie przyłowy.
Celwo nastawiam się na nie co roku zaraz pozejsciu tafli lodowej, czasami nawet częśc zbiornika jest nią jeszcze pokryta.
Moją mixture przygotowuje na bazie
Lorpio płoć plus ziemia od krecika . Dodatkowo daje pinkę i konopie gotowane jak i mielone.
Drugi zestaw to zazwyczaj koszyk do białych robaków .

Przyęta to białe robaki ,pinka.

Płoci u mnie nad wodami do groma dlatego nie oszczedam im zanęty.
Kładę na dnie sporo ziaren konopi i białych robaków.
Łowię feederam na różnych odległościach , aby namierzyć rybki.
  (2017/02/15 17:53)

SlawekNikt


Dobrze pisze Jakub. Bardzo ładne płocie i nie tylko miałem też jak sporo białego lądowało w zanęcie :-) (2017/02/15 18:09)

pstrag222


Płocie takie pod 20cm to norma , ale coroku nie mam szczęscia w celowym nastawieniu się na te 30+.
Dlatego nęcę dość dużo i kalorycznie ze względu na mniejsze płotki , które odrazu wpadają w zestaw.
Po wytypowaniu miejsca . zarzucam 5,6 standardowych koszyków konopi i białych przymkniętych zanętą. Plus koszyk lub dwa samej mieszanki.
Zmieniam koszyk na mniejszy (3x3x3) I rozpoczynam łowienie , jeśli mam dobre brania to bez wahania zmieniam koszyk na normalnej wielkości.
Drugim zestawem jednek po wstęonym nęceniu stale łowie na koszyk do białych robaków. Pakowany na fulla. (2017/02/15 19:16)

jendreczek


Jak dla mnie zanęta czarna ochotka mrożona kiełż mrożony do zanęty . A na haka pęczkowana ochotka. (2017/02/15 19:39)

Przemas83


Dodatnie temperatury w ciagu dnia zwiastują nadejście przedwiosnia, po cichu liczę że pod koniec lutego zacznę sezon i chyba jak przez ostatnie dwa lata na komercję wyskoczę. Po takiej przerwie od wędkowania to dobre wyjście i raczej pewny sukces. Zanęta to parzona kasza gryczana z kukurydzą i kolorowa pinką , i tylko na komere o tej porze roku tak grubo nęcę. Na rzekę gdzie łowię po zejsciu lodu normalnie zawsze stosuję ziemię bełchatowską w połączeniu z zanętą o zapachu korzennym i odrobiną pinki . Zasada byle nie za dużo , bo płotki strasznie marudzą , ale za to rozmiarówka od 20+....... (2017/02/15 22:34)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

pstrag222


Ja nie wiem czy lód zejdzie u mnie w marcu :) 
Chociaż drugi zbiorniczek ładnie puszcza (2017/02/16 09:14)

Przemas83


Hm pysznie , do końca lutego jeszcze ponad tydzień, a mi juz udało się otworzyć sezon spławikowy. Wczoraj byłem sprawdzić  kilka miejsc na których łowię wczesną wiosną i okazało się że można startować. Dodatnie temp. w dzień i w nocy plus wiejący wiatr skutecznie usuwają lód , z tego co widziałem odważnych nie brakuje i do końca sezonu łowienia z lodu jeszcze im daleko. Wędkowanie rozpocząłem o godz 8 do 11.30 z wynikiem kilku płotek i bonusowym jazikiem. Narazie rybki małe , na takie byłem nastawiony i jestem mega happy ze udało mi się łowić, to dopiero początek.......;] (2017/02/21 12:19)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

Kubakolotko14


przyneta czerwonyrobak tylko i wyłocznie a zanęta glina wymieszana z białym robakami
  (2017/02/21 17:11)