Jaką wiatrówkę wybrać

/ 24 odpowiedzi
Jaką wiatrówkę kupić mam 3 do wyboru :
Beretta M84 Full metal - http://allegro.pl/wiatrowka-pistolet-beretta-m84-full-metal-i2339531224.html

Model C1911 WinGun - http://allegro.pl/pistolet-wiatrowka-c1911-polautomat-gratisy-i2365175215.html

Pistolet Tanfoglio Witness 1911 - http://allegro.pl/pistolet-tanfoglio-witness-1911-4-46-mm-6-gratisow-i2321175210.html
u?ytkownik99254


Zadbaj o kaliber odpowiedni to se ją potem na KBKS-a przerobisz.   :) (2012/05/31 11:25)

ryukon1975


Zależy do czego chcesz jej użyć.
Jeśli chodzi o takie skrzyżowanie pistolet/wiatrówka to nie widzę żadnego sensownego zastosowania dla tego "wynalazku".
Chyba że chcesz mieć na pokaz by inni zwracali na Ciebie uwagę niektórzy tak mają (mam nadzieje że do nich nie należysz:). (2012/05/31 11:58)

u?ytkownik99254


Ale Hefeed taki pistolet na wiatr to dobry przeca jest... np zamiast zmieniarki do telewizora jak się bakterie wyczerpią. Tylko celność to ma słabą więc się nie nadaje do LCD-ków. Panele są słabe. Ale jak kto ma kineskopowy to można se postrzelać. Szczególnie w tych ruskichm bo tam szkło pancerne a i klawisze dość duże więc łatwiej trafić. Pod warunkiem oczywiście że ołów przez pokój da radę przelecieć.

Ja koledze polecam porządny sprzęt z klasyczną lufą a nie jakieś pistoleciki. Poza tym uważam że nie było to jak porządna luftbiksa od Łucznika. Polski, dobry sprzęcior.

(2012/05/31 12:07)

pawelz


Ale Hefeed taki pistolet na wiatr to dobry przeca jest... np zamiast zmieniarki do telewizora jak się bakterie wyczerpią. Tylko celność to ma słabą więc się nie nadaje do LCD-ków. Panele są słabe. Ale jak kto ma kineskopowy to można se postrzelać. Szczególnie w tych ruskichm bo tam szkło pancerne a i klawisze dość duże więc łatwiej trafić. Pod warunkiem oczywiście że ołów przez pokój da radę przelecieć.

Ja koledze polecam porządny sprzęt z klasyczną lufą a nie jakieś pistoleciki. Poza tym uważam że nie było to jak porządna luftbiksa od Łucznika. Polski, dobry sprzęcior.


Niezle zastosowanie pistoletu na srut znalazl w jednym z odcinkow Jas Fasola.
Gasil swiatlo :)))
Tyle ze wowczas niezly jest przemial zarowek :))) (2012/05/31 12:16)

jacenty75


Tak jak koledzy wyżej napisali, jeżeli chcesz sobie troche dla sportu postrzelac to proponuje jakąś strzelbe - wiatrówke. Te pistolety to fajny gadżet ale poza "lansem" do niczego sie nie nadają i szybko sie nudzą. Piszę tak bo sam kupiłem sobie podobny 11 lat temu, pierwsza podnieta szybko mineła, potem notoryczny problem ze szczelnością uszczelek, wysoki koszt naboi CO2, rozkalibrowane kulki a potem irytacja całokształtem (w tamtych czasach kosztował mnie ponad pięć stówek) aż w końcu cisnąłem go gdzieś w kąt gdzie pewnikiem do tej pory zalega.

Na Twoim miejscu za te pieniądze wybrał bym sobie jakiś fajny kręcioł - pożytek na pewno większy.

(2012/05/31 13:00)

ryukon1975


Widzisz Dandec za zmieniarkę to by nawet było,już mam nawet odpowiedni slogan reklamowy.


Jak zmienić uśmiech teściowej w odpowiedni dla jej powagi wyraz twarzy?
Kup zmieniarkę  Beretta84 - 300 ołowianych zmian uśmiechu gratis. (2012/05/31 13:00)

grzegorz67034


chcę kupić dla bezpieczeństwa na rybach bo przeważnie sam jeżdżę na nocki i chcę kupić żeby jak coś kogoś nastraszyć lub mu strzelić w nogę (2012/05/31 14:15)

Roxola


O matko...  to z zamiarem przeznaczenia na ludzi?! (2012/05/31 14:30)

ryukon1975


chcę kupić dla bezpieczeństwa na rybach bo przeważnie sam jeżdżę na nocki i chcę kupić żeby jak coś kogoś nastraszyć lub mu strzelić w nogę



Hehe, to lepiej kilka kamieni weź w kieszeń.Obrona ta sama a jak komuś zrobisz krzywdę tow sądzie się wytłumaczysz że broniłeś się tym co było pod ręką.
Jak komuś teoretycznie wybijesz tym oko bo innej krzywdy raczej nie zrobisz to zostaniesz przestępcą.Zresztą biorąc do ręki tą "broń" czy nóż z zamiarem użycia wobec drugiego człowieka już jesteś potencjalnym przestępcą.
I jeszcze  tu piszesz że chcesz do kogoś strzelać?
Wyrok skazujący już zapadł.:))) (2012/05/31 14:37)

jacenty75


Tak jak Ci napisałem wcześniej, jeżeli po zaaplikowaniu "świeżego" naboju CO2 od razu go nie wystrzelasz to może sie okazać, że zamin zajdzie ew. potrzeba postraszenia kogoś (oby nie) to z lufy kulka nie bedzie miała siły wylecieć. (2012/05/31 14:42)

danon1973


He he już mnie nic nie zdziwi chyba. W jakimś temacie tutaj widziałem już noże i maczety jakie ludzie biorą na ryby dla obrony... a teraz wiatrówka i strzelanie w nogi. Normalnie cuda na kiju ;). (2012/05/31 14:58)

ryukon1975


He he już mnie nic nie zdziwi chyba. W jakimś temacie tutaj widziałem już noże i maczety jakie ludzie biorą na ryby dla obrony... a teraz wiatrówka i strzelanie w nogi. Normalnie cuda na kiju ;).





Mnie też nic nie zdziwi.Czytałem o montowaniu systemów alarmowych wokół stanowiska,wspomnianych meczetach i tp..
Jestem przygotowany na to że znajdzie się tu jegomość z kasą i napisze kupiłem na Węgrzech  T-55 z demobilu by bezpiecznie jeździć na ryby.
:)

http://allegro.pl/czolg-sredni-t-55-jedyny-w-takim-stanie-i2383984790.html
(2012/05/31 15:10)

Piotr 100574


to kolega jeszcze nie jezdzi T55 na ryby????Hefeed musisz sobie koniecznie sprezentować (2012/05/31 15:19)

czarnybrat


Ja to na ryby z prywatnym ochroniarzem jeździ hehehe ... Wiatrówka i strzelanie do ludzi = debilizm.... Lepiej kup sobie gaz pieprzowy :))) http://www.militaria.pl/tm/gaz_pieprzowy_policyjny_75_ml_p6764.xml?cat=122 http://www.militaria.pl/tm/gaz_pieprzowy_policyjny_550_ml_p6768.xml?cat=122 ( na meczach takie coś stosuję ochrona.)http://www.militaria.pl/tm/gaz_pieprzowy_policyjny_550_ml_p6768.xml?cat=122


Posłuchaj Adamka - wiatrówka nie służy do obrony, to jest zabawka, która może najwyżej rozjuszyć napastnika. Gaz do obrony nadaje się lepiej, niestety nie zawsze zadziała (szczególnie na osoby pod wpływem różnych środków odurzających). Jest to jednak najskuteczniejszy z ogólnodostępnych sposobów samoobrony. Warto też mieć przy sobie jakąś "drugą instancję" (pałka lub coś podobnego - w ostateczności większość z nas ma też nóż, ale to już wybitnie śliski temat)    (2012/05/31 17:22)

Jack14


Nie wiem gdzie wy wędkujecie ale osobiście nigdy nie miałem "problemów" nad wodą.

Macie jakieś problemy, napady  itp.

Wędkuję sam i nie musiałem "prawie nigdy" interweniować osobiście.

To prawie to było lat XX temu.

(2012/05/31 17:37)

u?ytkownik119919


Wiatrówka powinna być wydawana tylko za zezwoleniem. Nadto - każdy starający się  o pozwolenie na tę BROŃ - winien przejść drobiazgowe , szczegółowe badania psychologiczne . Niestety w Polsce - wiatrówkę może sobie zakupić każdy byle jaki buc , któremu wydaje się ,że strzelanie do wróbli i gawronów - to świetna zabawa. Na efekty tak liberalnego prawa - nie trzeba długo czekać . W Polsce na co dzień zdarzają się przypadki zabicia psa , strzelania do dzieci i innych zwierząt.... Aktualnie sklepy sprzedające wiatrówki - mają zatrzęsienie zamówień , gdyż polskie prymitywy - omijające wszelkie prawo szerokim łukiem - traktują tę broń jako skuteczne narzędzie do walki ze szpakami - najadającymi się kiśćmi dojrzewających czereśni ...To smutny , bo autentyczny obraz , kraju zacofanego ekologicznie , kraju gdzie wszystko wolno , kraju bezhołowia i bohaterów zza płota -celujących do bezbronnego ptaka .
Do autora tego idiotycznego wątku : wstydziłbyś się człowieku : szpaki są w Polsce pod ochroną ( oprócz tego ,że są to ptaki ogromnie pożyteczne i nieszkodliwe ) ! Jeżeli komuś przeszkadza ptaszek - najadający się kilkoma czereśniami - to niech k$a  czereśni nie sadzi  !Szpak jakoś poradzi sobie bez czereśni ,ale czy czereśnia poradzi sobie bez szpaka ? Typowe debilowate , zacofane , zabobonne myślenie Polaczka - zabić , zatłuc - nie myśląc przy tym wcale ... Przecież ten ptak - zjada tylko owoce ! Nie ogołaca drzewa tak jak niektóre gatunki owadów - którymi szpak żywi się  w innych porach roku .... (2012/05/31 17:58)

czarnybrat


"Wiatrówka powinna być wydawana tylko za zezwoleniem. Nadto - każdy starający się  o pozwolenie na tę BROŃ - winien przejść drobiazgowe , szczegółowe badania psychologiczne." 

Rozumiem że na posiadanie kamienia też powinny być zezwolenia ??Potrzebne jest dobre i skuteczne prawo, karzące za takie przewinienia, a nie śmieszne pozwolenia. Sam chcesz sobie kaganiec zakładać ?? Takie prawo będzie dotyczyło również Ciebie.
(pamiętaj nie wszyscy chcą kupić wiatrówki w celu odstrzału szpaków). 
Lata komunistycznych rządów zrobiły swoje, i teraz widzę , że ludzie sami siebie za idiotów uważają i żądają ubezwłasnowolnienia przez Państwo.
ps. Jeśli chodzi o ekologię to ostatnio się przekonałem, że cała Polska jest bardziej ekologiczna niż cała Unia Europejska razem wzięta.     (2012/05/31 18:07)

u?ytkownik99254


Wiatrówka powinna być wydawana tylko za zezwoleniem. Nadto - każdy starający się  o pozwolenie na tę BROŃ - winien przejść drobiazgowe , szczegółowe badania psychologiczne . Niestety w Polsce - wiatrówkę może sobie zakupić każdy byle jaki buc , któremu wydaje się ,że strzelanie do wróbli i gawronów - to świetna zabawa. Na efekty tak liberalnego prawa - nie trzeba długo czekać . W Polsce na co dzień zdarzają się przypadki zabicia psa , strzelania do dzieci i innych zwierząt.... Aktualnie sklepy sprzedające wiatrówki - mają zatrzęsienie zamówień , gdyż polskie prymitywy - omijające wszelkie prawo szerokim łukiem - traktują tę broń jako skuteczne narzędzie do walki ze szpakami - najadającymi się kiśćmi dojrzewających czereśni ...To smutny , bo autentyczny obraz , kraju zacofanego ekologicznie , kraju gdzie wszystko wolno , kraju bezhołowia i bohaterów zza płota -celujących do bezbronnego ptaka .
Do autora tego idiotycznego wątku : wstydziłbyś się człowieku : szpaki są w Polsce pod ochroną ( oprócz tego ,że są to ptaki ogromnie pożyteczne i nieszkodliwe ) ! Jeżeli komuś przeszkadza ptaszek - najadający się kilkoma czereśniami - to niech k$a  czereśni nie sadzi  !Szpak jakoś poradzi sobie bez czereśni ,ale czy czereśnia poradzi sobie bez szpaka ? Typowe debilowate , zacofane , zabobonne myślenie Polaczka - zabić , zatłuc - nie myśląc przy tym wcale ... Przecież ten ptak - zjada tylko owoce ! Nie ogołaca drzewa tak jak niektóre gatunki owadów - którymi szpak żywi się  w innych porach roku ....


Heeeeee. Dobreeeeeeeeee! :) (2012/05/31 18:48)

ryukon1975


"Wiatrówka powinna być wydawana tylko za zezwoleniem. Nadto - każdy starający się  o pozwolenie na tę BROŃ - winien przejść drobiazgowe , szczegółowe badania psychologiczne." 

Rozumiem że na posiadanie kamienia też powinny być zezwolenia ??Potrzebne jest dobre i skuteczne prawo, karzące za takie przewinienia, a nie śmieszne pozwolenia. Sam chcesz sobie kaganiec zakładać ?? Takie prawo będzie dotyczyło również Ciebie.
(pamiętaj nie wszyscy chcą kupić wiatrówki w celu odstrzału szpaków). 
Lata komunistycznych rządów zrobiły swoje, i teraz widzę , że ludzie sami siebie za idiotów uważają i żądają ubezwłasnowolnienia przez Państwo.
ps. Jeśli chodzi o ekologię to ostatnio się przekonałem, że cała Polska jest bardziej ekologiczna niż cała Unia Europejska razem wzięta.    






Prawo karzące?
Myślisz kolego że jak ktoś zabije kota z wiatrówki to przyjedzie ekipa dochodzeniowa i przeprowadzi śledztwo kto go zabił?
Przypadki ludzkich wybryków z wiatrówkami powtarzają się systematycznie nie tylko wobec zwierzą ale i ludzi,wypadało by to zastopować i zmienić. (2012/05/31 18:49)

czarnybrat



Prawo karzące?
Myślisz kolego że jak ktoś zabije kota z wiatrówki to przyjedzie ekipa dochodzeniowa i przeprowadzi śledztwo kto go zabił?
Przypadki ludzkich wybryków z wiatrówkami powtarzają się systematycznie nie tylko wobec zwierzą ale i ludzi,wypadało by to zastopować i zmienić.

Jakiś czas temu jak na jednym ze stawów w pobliżu zszedł lód, to widziałem tam kilka utopionych kociąt. Czyli co ?? Wprowadzić pozwolenia na wodę ?? Ekscesy z wiatrówkami to jest pojedynczy promil wśród wszystkich przypadków głupoty i okrucieństwa wobec zwierząt. Tylko wszystkie przypadki są z jakiegoś niezrozumiałego powodu roztrząsane do rangi mega plagi. Jak by wszystkie ekscesy z użyciem innych przedmiotów niż wiatrówka pojawiały się w mediach, to byś nie nadążył czytać wiadomości. 
Wokół wszystkiego co przypomina broń, w naszym kraju panuje jakaś mega nagonka medialna, dlatego tak to wygląda. Jak przez jakiś czas pismaki nie mają krajowego tematu z bronią (lub czymś co ją przypomina), to potrafią wyciągnąć jakieś mega ważne newsy z Urugwaju albo Meksyku. I naprawdę czasami musisz się wczytać, żeby zrozumieć że to w zasadzie nas kompletnie nie dotyczy. Ale najważniejsze, żeby jak najczęściej pisać o jakiejś strzelaninie.
Należę do środowiska strzeleckiego i ta nagonka dotyczy również mnie. Polakom wmawia się, że są nieodpowiedzialnymi idiotami, pajacami, itp (szczególnie jeśli chodzi o broń). I jest to robione od tak długiego czasu, że sami zaczynamy w to wierzyć.      (2012/05/31 20:17)

ryukon1975


Skoro należysz do takiego środowiska to z pewnością wiesz że broń działa mocno na psychikę człowieka.
Wielu temu nie potrafi podołać i stąd coś takiego jak pozwolenie na broń.
Stąd wypadki z bronią,szczególnie w takim kraju jak nasz gdzie broń to nie "chleb powszedni".
To jednak nie temat na forum wędkarskie,więc zostawmy to. (2012/05/31 20:43)

toten


http://www.youtube.com/watch?v=G1yaL-InUBM


"Lata komunistycznych rządów zrobiły swoje, i teraz widzę , że ludzie sami siebie za idiotów uważają i żądają ubezwłasnowolnienia przez Państwo."


I to jest sedno sprawy.

(2012/05/31 21:04)

danon1973


He he już mnie nic nie zdziwi chyba. W jakimś temacie tutaj widziałem już noże i maczety jakie ludzie biorą na ryby dla obrony... a teraz wiatrówka i strzelanie w nogi. Normalnie cuda na kiju ;).





Mnie też nic nie zdziwi.Czytałem o montowaniu systemów alarmowych wokół stanowiska,wspomnianych meczetach i tp..
Jestem przygotowany na to że znajdzie się tu jegomość z kasą i napisze kupiłem na Węgrzech  T-55 z demobilu by bezpiecznie jeździć na ryby.
:)

http://allegro.pl/czolg-sredni-t-55-jedyny-w-takim-stanie-i2383984790.html


He he he dobre :) A nad wodą co jakiś czas będzie walił salwy żeby odstraszyć ewentualnych intruzów ;) he he ;)

A co do reszty rozmowy, Panowie o co wy się tutaj kłócicie?
Gość pisze, że chce kupić wiatrówkę żeby odstraszyć ewentualnych napastników i strzelać im w nogi. No chyba mądre to to nie jest? Adamek to trafnie podsumował, jednym słowem... debilizm.

Do autora wątku... czy zależy Ci bardziej na tym, żeby skończyć w pierdlu czy żeby Ci natłukli porządnie? Uruchom trochę wyobraźnię.

Jak mieszkałem jeszcze w Legnicy, koło mojego osiedla mieszkał taki mężczyzna młody, któremu brakowało trochę rozumu... nie wiem na ile odbiegał od reszty, ale było to widoczne. Czasami jakieś głupki mu dokuczały i naśmiewały się z niego, ale nigdy go nie pobili. Któregoś razu gość wpadł na "cudowny" pomysł i kupił sobie pistolet, straszaka. Broń do złudzenia przypominała prawdziwą, ale tylko dużo huku robiła. Jak następnym razem go zaczepili wyciągnął z kieszeni broń i zaczął ich straszyć, że ich zastrzeli jeśli nie zostawią go w spokoju. Goście zaczęli się cofać, bo myśleli, że to prawdziwa broń a po takim człowieku nie wiadomo czego się spodziewać. W tym czasie jeden zaszedł go od tyłu, wytrącił broń, powalił na ziemię, podbiegła reszta i tak mu wtłukli że szok a broń zabrali. Gość przyszedł do nas zakrwawiony na podwórko, poszliśmy z nim i odzyskaliśmy broń a grupka pożałowała swojego wybryku. Więcej już spluwy z sobą nie nosił.

Jeśli boisz się sam jeździć na nocki, to jeździj z kimś a jeśli nie masz takiego znajomego, to kup sobie psa, na przykład owczarka niemieckiego, weź go na szkolenie... trochę wysiłku a będziesz miał i alarm i obrońcę i przyjaciela w jednym ;). I nawet będziesz mógł z kimś pogadać nad wodą :).
Naprawdę nie rób głupoty z wiatrówką, jakimiś maczetami lub jakąkolwiek inną bronią... bo albo skończysz w kryminale albo tak Ci wtłuką, że do końca życia tego nie zapomnisz.
Pozdrawiam (2012/05/31 21:53)