Jak złowić lina i karasia ?

/ 7 odpowiedzi
Witam. Mam pytanie , jak złowić lina i karasia w zalewie o glębokości do 2 metrów . Lepiej łowić rano , południem czy wieczorem , jaka przynęta , zanęta i dodatki . dno jest zamulone to moze lepiej aby na hak założyć kulke styropianu aby sie unosil nad dnem ?
kolo204


najlepiej złapać lina tak ok 5-7 rano z mojego doswiadczenia <zdjecia profilowe> wiem ze lina złapac jest trudno ale nie raz warto posiedziec kilka godzin nad wodą by takie rybki złapać liny w moim profilu złapałem na pinki na warcie na kapelonach głebokość niecałe 2,50 m tydzień później na zawodach w podbieraku wylądował lin ale był to mały lin bo miał niespełna pół kilograma ale złowiony na rasówkę więc jesli wstaniesz rano do tego odpowiednia zanęta i rasówka lub pinki rzut z gruntu i lina przy dobrej pogodzie masz na bank pozdrawiam połamania kija :) (2011/06/05 21:27)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

Adam01


Lina raniutko ok. 6, styropian może go zniechęcić ( lin to czujna ryba) a złowić na kuku, robaczka albo larwy owadów. A co do karasia to bierze zawsze i na wszystko. Dziś o 13 złapałem kilogramiaka. Połamania życze (2011/06/05 22:39)

kolo204


bo ja łowie na takim staro rzeczu warty i tam znajdują sie kapelonki :)) nieraz jak sie szczupak albo karp wyłoży to az palce lizac :D (2011/06/06 13:55)

Lutii


Witam serdecznie! Linek jest bardzo specyficzna rybka i rozne bora ja najwieksze sukcesy mam w upalne dni i o godz 17 a najczescej je lowie na mala kukurydze z 2-3bialymi na waniliowo,postaraj sie go necic malymi kulkami zanetowymi wielkosci jajka ale z duza ilosca bialego robaka,dwie takie kulki wystarcza. Pozdro i sukcesow (2011/06/06 14:07)

Rybka696


Witam,ja łowię liny z pontonu na starorzeczach,przynęty różne jednego dnia najlepiej biorą na pinki innego na niewielkie ziarna kukurydzy,generalnie na haczyku mam niewielką przynętę Jeżeli chodzi o najlepszą porę brań najlepsze wyniki mam około godziny 12 w południe, nawet w największe upały.Największego lina 3,55 kg złowiłem w samo południe.Największą moją rybę suma 9,85 kg na spining o godz,12 leszcza 4,40 kg w południe.Nie łowię w godzinach wieczornych więc nie mogę twierdzić czy pora wieczorna jest lepsza, ja kończę wędkowanie około godz 13 (2011/07/09 07:51)

kondzior


Witaj. Ja nęce kukurydzą. Na zestaw włosowy, haczyk nr 4, oprócz karpi, mam też brania linów, najwiekszy 3 kg. Powiem tyle że próbowałem łapać na rosówke, cieżko miałem z zacieciem i ryby spadały, teraz tylko łapie na 3 ziarka kukurydzy gotowanej. Fajnie sie łapie na spławik, ale na niewielkim osłonietym jeziorze. Zestał włostowy jest pewny i dla leniwych. Brania najczęsciej są rano. ale jak w całym wędkarstwie nie ma na to reguły. Z karasiami jest gorzej, chociasz jednego pół kilowego złapałem, ale są i dużo wieksze. ale nie słyszy sie żeby brały, zagadka niby japoniec na stawie bierze jak oszalały a tutaj jest sprytniejszy od lina. Bo chyba nie żeruje na głebokiej wodzie, ja łapie na 2,2 metra. (2011/08/09 12:20)