Jak zawiązać mormyszkę na żyłce

/ 29 odpowiedzi / 3 zdjęć
witam wszystkich:))mam pytanie...jak zawiazac mormyszke na zylce?z jednej jej strony jest wglebienie.....bardzo prosze o jakas podpowiedz......z gory dziekuje.
u?ytkownik10857


Troszkę nie jasno opisałeś o co Ci chodzi, może (jeśli masz taką możliwość) dołączysz zdjęcie lub poprostu opisz problem jeszcze raz. Napisz czy ta mormyszka ma otwór lub oczko. (2010/01/06 20:58)

aaaasiwy


witam raz jeszcze:)ta mormyszka ma wglebienie a w nim otwor.....zapewne przez ten otwor przeciagamy zylke,i nie wiem jak ja sie pozniej zabezpiecza przed tym zeby nie spadala..... (2010/01/06 21:28)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

withanight88


W takiej pozycji jak lezy mormyszka , przewlekasz zylke i zawiązujesz jak zwykły haczyk z łopatka (2010/01/06 21:51)

aaaasiwy


a zylke przeciagamy od gory czy od dolu......czy to nie ma zadnego znaczenia:) (2010/01/06 22:21)

u?ytkownik16122


Kolega withanight88 moim zdaniem powiedział wszystko odnosząc się do Twojej fotki , czyli żyłkę wkładamy od strony zagięcia haczyka do góry i kończymy węzłem na trzonku . (2010/01/06 22:28)

aaaasiwy


dzieki wielkie za porady....bardzo mi pomogly:))wlasnie mam zamiar wybrac sie na moje pierwsze podlodowe wedkowanie,lod tam gdzie chce lowic ma 14 cm....wiec chyba jest w miare bezpieczny?mam jeszcze jedno pytanie....czy ta mala blystka moge lowic wedka z kiwokiem?i czy z kotwiczki sciaga sie ta gumke? (2010/01/06 22:44)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

withanight88


nie widze dokładnie ale te gumki spełniaja chyba role chwościka, ale glowy za to nie dam sobie uciać . Jutro sie ponownie na lód wybieram . Ale nie potrafie dopracowac jakie ruchy wykonywac mormyszka podpowie ktos? (2010/01/06 22:49)

u?ytkownik22572


Kol. aaaasiwy błystka , którą prezentujesz na zdjęciu wykonana jest z przeciętego pręta. Co za tym idzie mimo małych rozmiarów dość ciężka. Będzie bardzo wyginać kiwok - musiałby być z szerokiej blaszki. Te błystki są skuteczne na pierwszym lodzie, gdy okoń bierze dość agresywnie i do dołu. Później już podbija błystkę do góry i na samej wędce nie zobaczysz brania. Do wędkowania z kiwokiem polecam Ci błystki z wtopionymi dwoma hakami smukłe, lekkie, odjeżdżające na boki przy poderwaniu. W każdym sklepie wędkarskim do kupienia, często mają kawałek folii czerwonej przyklejony wzdłuż korpusu. (2010/01/06 22:54)

u?ytkownik22572


Co do gumki czy koszulki na kotwiczce - to dodatkowy wabik na okonie, tego się nie zdejmuje. Niektórzy zamiast koszulki wiążą wełnę i nasączają atraktorem (zapachem) by dodatkowo wabił okonie. Inni zakładają kawałek twistera zazwyczaj w kolorze czerwonym lub jego odcieniach. (2010/01/06 22:55)

aaaasiwy


kol.okonhel wielki dzieki za porady....naprawde przydatne:)) (2010/01/06 23:00)

u?ytkownik22572


Jesteśmy tu po to by sobie pomagać i wymieniać się doświadczeniami. Jak będziesz szedł na ten lód to weź kolegę i na początek sprawdźcie grubość lodu nie tylko przy brzegu (zazwyczaj najgrubszy) ale też dalej co jakiś czas. Nie pchajcie się w okolice wpływu rzeki czy strumienia
(w pomorskim już jedna ofiara takiego miejsca) ani miejsc z wodą , ciemnych plam, itp. (2010/01/06 23:14)

u?ytkownik22572


A tak w ogóle to ostatnio dużo tu było o bezpieczeństwie na lodzie.  Znajdź ten temat, poczytaj i stosuj jak Biblię czy 10 przykazań. Życie jest cenniejsze niż kilka okonków. Okonie można łapać też wiosną lub jak lód będzie mocny. (2010/01/06 23:15)

aaaasiwy


o bezpieczenstwie na lodzie wlasnie czytalem wczoraj,i ide wlasnie z kolega:))sam jakos nie mialem odwagi.....dzieki za wskazanie miejsc gdzie mozna sie nie potrzebnie skapac (2010/01/06 23:20)

avecezar


Witam,

ciesze sie ze jest paru ludzi na forum ktorzy  z checia podziela sie swoimi radami i doswiadczeniami :) wprawdzie jeszcze nie musialem o nic pytac ale widze ze mam na kogo liczyc z pomoca:)

Jutro i ja ruszam na swoje pierwsze polowy podlodowe:) niestety bedzie bez szalu bo to lowisko prywatne ale wiem przynajmniej ze lod jest ok bo wlasciciele juz sprawdzili :)

coz mam nadzieje ze uda mi sie cokolwiek jutro zlapac:) na moim dziewiczym wypadzie mormyszkowym :)

Pozdrawiam wszystkich serdecznie:)

(2010/01/07 12:02)

adrres


a jak zamocować mormyszkę która nie ma dziurki tylko taką kulkę na końcu?????? (2010/01/07 22:13)

withanight88


jaka kulke ? mógł bys jakies zdjecie podrzucic lub chociaz wytłumaczyc? czy może chodzi Ci o oczko? (2010/01/08 09:15)

adrres


wyrazniej sie nie da.zamiast oczka jest kulka ale to takie małe ze zawiazac tez sie nie da hehehhehehehehehe (2010/01/08 18:13)

adrres


wyrazniej sie nie da.zamiast oczka jest kulka ale to takie małe ze zawiazac tez sie nie da hehehhehehehehehe (2010/01/08 18:13)

adrres


wyrazniej sie nie da . (2010/01/08 18:15)

pmizera87


Sprawdź Kolego, czy to nie jest oczko zalane farbą, trzeba przekłuć. (2010/01/08 19:53)

adrres


nie jest zalane farba.juz jedna całkiem rozwaliłem.hehhehehhehehehyba jakis bubel kupiłem.... (2010/01/08 20:31)