Program wędkarski na TVN

/ 179 odpowiedzi
grisza-78


Oczywiście, że programy wędkarskie kręcone są najczęściej na zagranicznych łowiskach. Jak zauważyliście, większość z nich to prezentacja przynęt oraz innego sprzętu. Są to programy sponsorowane przez producentów, więc żeby pokazać skuteczność techniki bądź przynęty trzeba wyjechać za granicę na rybne łowisko. W Polsce to chyba by rok kręcili film :) Człowiek się napatrzy na woblery... jakie sztuki się na nie wyjmuje, leci do sklepu i kupuje. Niestety na polskim łowisku nie jest już tak pięknie jak wyglądało to w programie :( Tyle o spiningu. Natomiast zgadzam się z przedmówcami...bardzo mało jest programów o innych metodach połowu. Z drugiej jednak strony prościej jest wyjechać np do Szwecji ze spiningiem pokazać okazy niż godzinami siedzieć na Polskim Łowisku oczekując na branie leszcza  :)
Mam nadzieję, że ten program będzie pokazywał nie tyle piękne okazy, co różne ciekawe rozwiązania i sztuczki przy połowach na grunt, spławik czy spining :)


W sumie racja, bo teraz to tylko spinning i tysiące kolorowych cacek. Salmo goni rapalę i na odwrót. Chociaż sam wyłącznie spinninguje to z chęcią obejrzałbym filmy o innych metodach, np grunt,czy spławik. (2012/09/21 09:52)

louis2112


Chętnie bym obejrzal sandacza na trupka itp. szczupak na zywca, a nie tylko spining! Oczywiscie w naszych wodach. pozdro

(2012/09/21 15:29)

karpik19777


I znowu będą nam pokazywać wędkowanie w Szwecji i Norwegii. Jak to jest w "taaakiej rybie" (2012/09/21 18:35)

ponczu2


Dość już takich programów wędkarskich, zawsze jak leci jakiś program sprawdzam w opisie gdzie wędkują. Jak Polska to oglądam jak za granicą to dziękuję bardzo, jesteśmy w Polsce to powinni pokazywać filmy w Polsce. Raz na spławik, raz grunt, raz, spinn, raz żywiec. Dość mam już tylko tych spinningów i morza ! Pozdrawiam :) (2012/09/21 18:51)

z@mela


Mam nadzieje ze  progam bedzie dotyczył głownie  spinningu i muszkarstwa  i to oczywiscie na krajowych wodach   ze odwiedzą  rzeke Wartę  bo jest ona bezrybna i jesli  połowią  jak z marszu to  zmienie zdanie na  temat tej rzeki.

CO  do innych metod to   powinny byc tez uwzglednione   bo zawsze mozna by sie czegos ciekawego dowiedzieć (2012/09/21 23:36)

Lin1992


Możecie się że mną nie zgodzić ale Ja to bym sobie obejrzał jakiś film wedkarski o połowie rup raz że w Polsce a dwa że by były nasze lowiska takie jak rzeki,wody gospodarstw rybackich no wiadomo wody PZW itp.I żeby wyglądało to tak że by jechali po kolei województwami i tam oblecieli chociaż 70% akwenów wodnych. I pokazywali to co złapali na prawdę a nie tylko same wielkie sztuki. Bo na każdym filmie czy to płoć czy szczupak to zawsze waży pół. tony. (2012/09/22 06:49)

withanight88


Możecie się że mną nie zgodzić ale Ja to bym sobie obejrzał jakiś film wedkarski o połowie rup raz że w Polsce a dwa że by były nasze lowiska takie jak rzeki,wody gospodarstw rybackich no wiadomo wody PZW itp.I żeby wyglądało to tak że by jechali po kolei województwami i tam oblecieli chociaż 70% akwenów wodnych. I pokazywali to co złapali na prawdę a nie tylko same wielkie sztuki. Bo na każdym filmie czy to płoć czy szczupak to zawsze waży pół. tony.






Taki przegląd Polskich wód, od góry do dołu , od prawej do lewej, tylko, że statystyki końcowe pewnie nie były by optymistyczne.

Ktoś tam wyżej napisał, że jeden ciekawy odcinek programu wędkarskiego w PL musieli by kręcić "z rok", i zgadza się trafić w u nas na dobre brania ciężko. 
Dlatego lepiej znaleźć sponsora i jechać do Szwecji czy Norwegii i pokazywać ludziom jakie to jego przynęty są super łowne. Soft4play gość ciągnie garba za garbem(nie wiadomo z ilu dni połowu film zmontowano) ale weź takiego softa na polskiej gliniance rzuć to zobaczysz jaka ona skuteczna:) (2012/09/22 08:37)

pokemon0225


Cyt:

"Dla wszystkich osób tęskniących za odpoczynkiem na łonie przyrody redakcja TVN Turbo przygotowała nowy format „Jak to jest złowione?”. Olin Gutowski, popularny aktor, a prywatnie zapalony wędkarz, opowie o metodach łowienia, udzieli różnego rodzaju porad, przedstawi najciekawsze miejsca do połowów w Polsce i za granicą. Wspólnie z Olinem widzowie przeżyją radości wędkarskich przygód. „Jak to jest złowione” startuje w jesiennej ramówce już 22 września o 9:15." - źródło - http://telewizja.tvn.pl/grupatvn/advertising/910/news/121



Hehe, właśnie wróciłem z rybek i przeczytałem twój post , a gdy spojrzałem na zegarek była 9:15 :) trzeba obejrzeć :) (2012/09/22 09:17)

grisza-78


W Polsce kręcą film cały tydzień, żeby pokazac kilka złowionych ryb,a na zachodzie kilka ryb łowią pewnie w godzinkę.Ale nie o to chodzi. Ja chętnie obejrze tylko polskie łowiska, nawet jeśli ktos złowi tylko jedną ukleję.Dość już Alaski, Norwegii i innych. (2012/09/22 11:09)

ponczu2


W Polsce kręcą film cały tydzień, żeby pokazac kilka złowionych ryb,a na zachodzie kilka ryb łowią pewnie w godzinkę.Ale nie o to chodzi. Ja chętnie obejrze tylko polskie łowiska, nawet jeśli ktos złowi tylko jedną ukleję.Dość już Alaski, Norwegii i innych.


Dokładnie! Pierwszy odcinek bardzo mi się spodobał :PP (2012/09/22 11:12)

withanight88


W Polsce kręcą film cały tydzień, żeby pokazac kilka złowionych ryb,a na zachodzie kilka ryb łowią pewnie w godzinkę.Ale nie o to chodzi. Ja chętnie obejrze tylko polskie łowiska, nawet jeśli ktos złowi tylko jedną ukleję.Dość już Alaski, Norwegii i innych.


Dokładnie! Pierwszy odcinek bardzo mi się spodobał :PP


Na pewno duzy plus za Polskie łowisko ale technika holu jakaś dzwina , troche nadpobudliwe ruchy jak na wędkarza , wędka w prawo , w lewo. Najlepsze jak lina holował , "fidera" do wody wyrzucił bo mu przeszkadzał :)) (2012/09/22 12:15)

u?ytkownik126655


kurde ja to przegapiłem , a wstałem dzisiaj o 9.00 :/ (2012/09/22 12:15)

u?ytkownik33289


Ktos moze nagral ten odcinek,bo ja przegabilem. (2012/09/22 13:20)

grisza-78


Looknij na program w necie, na pewno będzie powtórka. (2012/09/22 14:24)

endriut


Cze

Mnie też sie podobało jak "zwinął" fidera i pirzgnął go do wody...

Zastanawia mnie tylko jak widział branie na tym fiderze?

Pozdrawiam.

(2012/09/22 14:34)

Jack14


No ten pierwszy odcinek wyglądał mi na dość mocno naciągany ale jednocześnie przywrócił mi jakąś nadzieję, że w naszych wodach coś jeszcze pływa i nie są to tylko kijanki :-) (2012/09/22 16:03)

withanight88


No ten pierwszy odcinek wyglądał mi na dość mocno naciągany ale jednocześnie przywrócił mi jakąś nadzieję, że w naszych wodach coś jeszcze pływa i nie są to tylko kijanki :-)





Ale nie mogę uwierzyć w to że po wrzuceniu garści posiekanych rosówek weszły mu okon, 2 piękne liny a na nastepny dzień na dokładkę 3 węgorze. 

Też zastanawiałem się jak on zobaczył branie jak wędka ustawiona w linii prostej do wyrzuconego zestawu :) (2012/09/22 16:29)

Jack14


Oj tam oj tam:-)

Żeby film można było nakręcić to chyba jakiś "biedak" właził do wody na tydzień przed zdjęciami z plasterkami rosówek lub czekał pod wodą kiedy założyć ryby na haczyk :-)

Ja naprawdę już wiele widziałem nad wodą co na co i kiedy można złowić ale to co "on" wyłowił na "jednym posiedzeniu" czyt. odcinku "to nawet fizjologom się nie śniło" :-)

Pozdrawiam. 

(2012/09/22 16:42)

Lin1992


pierwszy odcinek to był taki sobie. Ja jestem na razie amatorem ale miałem kilka zastrzeżeń co do sposobu lowienia. Po pierwsze to facet ciekawie zwija fedeer - wrzucając go do wody,takie coś nie powinno mieć miejsca przecież młodzi adepci zaczynający dopiero przygodę mogą z niego brać przykład - zły przykład. Pan prowadzący również miał dużo za małą siatkę na ryby - jak można dwa piękne liny i wielkiego okonia wrzucić do tak małej siaty??? No i te wycinanie kraczajek pod wędki z ładnych,zdrowych drzew i mówić że w ten sposób chce być bliżej natury - niech zrobi tak 1000 wędkarzy / turystów/ i wytnie 4 gałęzie każdy to będziemy bliżej natury ale chyba tej którą widzimy na betonowym boisku :/ Ale po za tym to program nawet nawet. (2012/09/22 20:03)

Hauki


Po peirwsze szanowny kolego... Takie zwiniecie zestawu wrzucniem go do wody to wcale nie jest nic zlego. Przede wszytkim w takIej sytuacji chodzi o niesplatanie dwoch zestawow obok sie ie jesli masz rybe na koncu jednego z nich, w zwiazku z tym lepiej jedna wedke rsucic do wody, ona polozy sie na dnie razem z zylka i zapopiegnie splataniu.
Poza tym czepianie sie technik holu jest na maksa dziecinne! Jak jestescie takimi profesora i to brawo!
Ja sie potwornie ciesze ze w koncu mamy fajny dynamiczny program o wedkarstwie. I w koncu bez starych, z calym szacunkiem, doswiadczonych zgredow wedkarzy, ktorzy zamiast lowic pierdziela o pierdolach...
Pozdrawiam braci po kiju!Polamania! (2012/09/22 20:21)

u?ytkownik64718


Myślałem że będzie coś dobrego a to perfidna amatorka, tragedia nie wiem jak będzie dalej ale pierwszy odcinek dla dzieci po prostu do bani, prowadzący wydaje sie jakby nie miał zielonego pojęcia o łowieniu ryb. (2012/09/22 20:36)

robban


Tak jak i wszedzie ryby w Szwecji i Norwegii tez maja swoje kaprysy. Czasami tez, trzeba sie nameczyc zeby cos zlapac ! I nie jest tak , jak wszystkim sie wydaje. Przyjade do szwecji zarzuce i zlapie. Mylne pojecie. Ryb z pewnoscia jest wiecej ,niz w polsce , a to jest dzieki dobrze prowadzonej gospodarce wodnej. Po za tym ludzie wypuszczaja tu ryby. Kazdego jest stac aby kupic w sklepie. Tu swoja popularnosc ,ma LAX wedzony (LOSOS).Moze i dlatego poglowia innych ryb jest tu wiecej (ale to tylko moje zdanie) .W polsce tez sa lowiska, gdzie mozna polowic fajne rybki , ale trzeba wiedziec gdzie. Tak samo jest i tu. Sa wielkie jeziora ,gdzie na miejscowke mozna plynac lodzia 20 kilometrow , ale zeby powedkowac i polapac troszke ,trzeba znac lowisko. I tak jest wszedzie na swiecie. A ,co do sponsorow, filmow i tym podobnych , tu tez tak jest aby pokazac sprzet swiatu i mase nowych przynet. My jako wedkarze myslac ,ze to jest tylko reklama i pokaz jak sie na nie lowi ryby na filmach to sie zgodze. Ale zawsze pozostaje wyjscie awaryjne, nie musimy tego kupowac. I lowmy tym ,co nam sie sprawdza. Pozdrawiam i do zobaczenia nad woda. (2012/09/22 20:41)

wojtek161919


program nawet spoko ale ten gość to jest dobry pizgnął wędka do wody jedna prawie całą zanurzył wyciął podpórki ze zdrowych drzew i w dodatku wszystkie złowione ryby wpakował do siatki  (2012/09/22 20:43)

tripod


Lin1992 - w całej rozciągłości cię popieram, dobrze myślisz. Oby więcej takich wędkarzy jak Ty i przyroda może być spokojna o swój przyszły los.

Warto, abyś uzupełnił wiedzę, bo dzięki temu będziesz świetnie się orientował w przepisach, co może ci w przyszłości pomoże w ratowaniu przyrody.
Przeczytaj Ustawa Prawo Wodne - link
Ustawa o Ochronie Przyrody - link


pozdrawiam cię (2012/09/22 20:55)